SumýšIrena SumýšIrena komentáře u knih

Slavík Slavík Kristin Hannah

Škoda, že nemůžu dát aspoň 7 hvězd...

22.03.2019 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Je to hodně naivní příběh, skoro bych řekla, že je to pohádka pro děti. Ale několik postřehů o knihách a čtenářích přidává příběhu na výjimečnosti. " Mezi obálkami žijí lidé, jejich příběhy. V každé knize se skrývá srdce, které začne bít, když je čtena."

19.02.2024 4 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Je velká škoda, že tak fantastická detektivka, její zápletka a rozuzlení je zanesená takovou spoustou zbytečností, které jen zvyšují počet stran. Vsichni ti Vyčůránkové, Koresponďáci a astrologické bláboly znesnadňují orientaci v ději a postavách.

20.01.2024 4 z 5

Kód růže Kód růže Kate Quinn

Zhltla jsem ji za dva dny. Příběh se mi hrozně líbil. Jen ve třetí čtvrtině, při rozchodu tří přítelkyň, mě bavil o něco méně. Ale ten konec, ten to zase napravil. Jak do sebe všechno zapadlo, prostě nádhera. A nejvíc mě dostalo, že většina postav byla skutečná.

09.08.2022 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Další fantastická kniha od tohoto autora. Je o stupeň horší než muž Ove, ale ten je na 6*. Britt-Marie je tak úžasné nepříjemná hašteřivá postava, až ji člověk musí mít rád. Moc se mi líbil její vývoj a ten konec prostě neměl chybu.

31.03.2024 5 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Vlastně ani nevím, proč se mi kniha tak moc líbila, když tady bylo všechno, co nemám ráda - dlouhé popisy, minimum přímé řeči a děj popsaný velmi neosobně a bez emocí. Navzdory tomu bych si knihu chtěla pořídit domů, protože se k ní vrátím ještě mnohokrát.

06.11.2023 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Detektivka je skvělá, ale hrozně mi vadí, jak s Erikou stále zametají nadřízení. Proto dávám jen 4 *.

29.09.2023 4 z 5

Kniha dvou cest Kniha dvou cest Jodi Picoult

(SPOILER) Tak tohle je veliké zklamání. Od Judi jsem přečetla již 8 knih, ale tato je určitě nejslabší. Vadilo příliš mnoho poznatků z Egypta a fyziky (ty se dají snadno přeskočit). Hlavní hrdinka byla na ránu od začátku až do konce příběhu a vůbec jsem nepochopila, čím dokázala vzbuzovat takovou neutuchající lásku obou mužů. ZDALEKA nejhorší byl podle mě ten konec. Proč nemohlo být jasně řečeno, jak se ta husička rozhodla? Zřejmě to neví ani sama autorka.

04.05.2023 1 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Nedoporučuji číst rodičům dospívajících dívek! Docela to se mnou mávalo. Ale jinak je to naprosto perfektně propracovaný děj. Kate a její asistent mi byli moc sympatičtí. Kniha mi připomíná detektivky R. Galbraitha. Určitě si přečtu i další v sérii.

26.02.2023 5 z 5

Vinnetou Vinnetou Karel May

Už dlouho jsem se na tuhle klasiku chystala. Jako malí jsme s bráchou poslouchali tenhle příběh z gramofonu. V knize je podrobnější, ale stejně jsem v duchu slyšela pana Kostku, Rösnera, Hrušinského, paní Maciuchovou... Prostě paráda. Určitě si přečtu pokračování.

27.01.2022 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Příběh se mi hodně líbil. Jediné, co bych trochu vyčetla, je zbytečné vysvětlování národní historie, které děj vůbec neposouvá, ale spíš jej brzdí.

26.07.2021 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Pěkně napsaný příběh. Ráda bych dala 4 *, ale na můj vkus byl rasismus úplně na každé stránce. Černý i bílý, bylo ho prostě moc...

03.02.2021 3 z 5

Sestra s perlou Sestra s perlou Lucinda Riley

CeCe mi byla nejméně sympatická že všech sester, ale tato kniha je pro mě druhá nejlepší z celé série.

10.10.2019 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Za pomalý, rozvleklý začátek jsem chtěla ubrat jednu hvězdu. Ale za rozhovor Kance s Bobem na konci knihy ji přidávám zpět. Fantastické vykreslení charakterů všech postav to umí autor dokonale. Není to Ove ani Britt Marie, ale i tak se nechce přestat číst.

26.04.2024 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Kniha se četla docela dobře, ALE... Sprostá slova používám a znám, ale do knihy podle mě patří jen málo. Tady byly na každé straně alespoň čtyři. Dost mě to rušilo. A potom ten hlavní hrdina. Ok, je to muž v nějaké osobní krizi, prochází těžkou životní situací, ale operovat ožralý, tak to je fakt za hranou.

15.09.2023 3 z 5

Kniha o Baltimorských Kniha o Baltimorských Joël Dicker

(SPOILER) Nikdy bych neřekla, že mě bude kniha o závisti, žárlivosti a nevíře v sama sebe takhle bavit. Fantastický námět je skvěle zpracovaný.

04.09.2023 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Za všechny ústrky, které musela Erika přetrpět, odebírám jednu *. Bylo jich trochu moc. Jinak to byla moc pěkná detektivka.

06.04.2023 4 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Thrillery moc nečtu, ale tohle bylo naprosto fantastické. Knihu jsem přečetla za jeden den.

21.11.2022 5 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Při čtení jsem si uvědomila, že to, co je psané na přebalu knihy, je pravda. Není to román, je to spíš kronika jedné zaniklé obce. A tak mi nakonec ani nevadila ta spousta postav a mnohdy nepropracované charaktery. Je to přeci kronika. Myslím, že, co se autorovi moc povedlo, je vysvětlení, jak se během let změnily a pokřivily vztahy mezi sousedy. Co všechno dokáže jedna demagogie. A nakonec i to, že ti, kteří za to mohli, většinou unikli potrestání, zatímco ti nevinní museli odejít.

21.09.2022 4 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

První dvě třetiny knihy odehrávající se v 50. a 60 letech byly naprosto fantastické. Normalizační vypravování mě moc nebavilo. Také mě ke konci ubíjely výpisy ze spisů, které, na rozdíl od předchozích částí, příběh ani neposouvaly vpřed. Na konci mě také dost zklamalo, že jsme se nedozvěděli, jak to dopadlo s bratry Havrajovými... Ale přes to všechno dávám 4,5*

11.05.2022 4 z 5