SugarDolly SugarDolly komentáře u knih

Velká Morava - Na plátně dějin Velká Morava - Na plátně dějin Robert Nový

Čtivě napsaná analýza existence Velké Moravy, která se stala katalyzátorem vzniku české (potažmo i moravské) státnosti. V knize jsem objevila celou řadu nových informací, včetně pozoruhodného rozboru původu moravského etnika.

24.01.2019 5 z 5

Příběhy Jindřicha Hýzrla z Chodů Příběhy Jindřicha Hýzrla z Chodů Jindřich Michal Hýzrle z Chodů

Unikátní příležitost přečíst si adaptaci opravdu hodně starého rukopisu, z doby přechodu z renesance do baroka a pro náš národ z doby reformační-předbělohorské do tzv. temna, které až tak temné nebylo, jak všichni víme. Hýzrle hrál v událostech kolem Bílé Hory významnou roli a skončil dehonestován jako zrádce, s čímž se nikdy nesmířil. I další jeho osudy jsou pestrou směsicí dobrodružství, jak vojenských, tak i galantních.

24.01.2019 4 z 5

Spinoza Spinoza Martin Hemelík

Zajímavá monografie jednoho z nejpozoruhodnějších filosofů všech dob. Občas jsem se tím musela prokousávat ztuha, ovšem krásně podané Spinozovy inspirace stály za to.

24.01.2019 3 z 5

Tajemství a hříchy rytířů templářského řádu Tajemství a hříchy rytířů templářského řádu Jaroslav Šedivý

Velice čtivě pojatá analýza fungování a žalostného konce templářských rytířů, jejichž mýtus halí i po staletích oblak záhadného tajemna.

24.01.2019 4 z 5

Prostor pro duši Prostor pro duši Vlastina Svátková

Jsem asi divná nebo jiná ... ale mě tahle kniha k smrti nudila. Asi bych se měla nechat vyšetřit :)

17.01.2019 1 z 5

Za zdmi Za zdmi Hollie Overton

Precizně napsaný thriller, ušitý dle osvědčené šablony. Nic objevného, příjemná oddychovka.

17.01.2019 3 z 5

Muž v hnědém obleku Muž v hnědém obleku Agatha Christie

Agatha se nikdy neochodí, byť zrovna tahle kniha se poněkud vymyká jejímu mainstreamu. Rozhodně jsem to přečetla s chutí.

17.01.2019 4 z 5

Alžběta a Marie Alžběta a Marie Jane Dunn

Detailní analýza historických skutečností. Určitě zajímavé pro každého, kdo se chce něco dovědět o střetu Tudorovců se Stuartovci.

17.01.2019 4 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Napínavý, ale takový povrchní čtení. Podobnejch příběhů jsem četla už x. Nebavilo.

09.11.2021 3 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Mé první setkání s L. Lanczovou a zřejmě i poslední. Dovedu si představit užitečnější způsob trávení času, než je čtení knih, co mě příliš nebaví.

15.06.2019 2 z 5

Povídky o vlasti Povídky o vlasti Dmitry Glukhovsky

Zajímavá věc, člověk se u toho zasměje až to mrazí.

05.03.2019 4 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Fox Mulder mě touhle "kravinou" příliš nenadchl ...

21.02.2019 1 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Průměrný zážitek. Není to špatně napsané, ale chybí tomu šťáva. A konstrukce zápletky mi přišla poněkud přitažená za vlasy. Ale jako oddychovka fajn.

18.02.2019 3 z 5

Život bez všedních dnů Život bez všedních dnů Wilhelm Busch

Nic tak schematického jsem v životě nečetla ...

15.02.2019 1 z 5

Mormonka Mormonka Carolyn Jessop

Drsné čtení, ale zřejmě odpovídající realitě. Jakákoli forma náboženského fanatismu je zrůdná.

15.02.2019 3 z 5

Tulák Rover Tulák Rover J. R. R. Tolkien

Roztomilé pohádkové čtení. Pro mě osobně stravitelnější, než "hobití" sága.

15.02.2019 3 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Četlo se to celkem svižně, ale že by to bylo zrovna veledílo ve svém žánru, to zas ne.

14.02.2019 2 z 5

Myslící srdce Myslící srdce Etty Hillesum

je určitě dobře připomínat si absurdní zvrácenost války a všeho zlého co s ní souvisí ...

17.01.2019 3 z 5