StrYke Online StrYke komentáře u knih

Život Krista Život Krista Giovanni Papini

Těžce hodnotitelná kniha. Poprvé jsem četl něco na podobný způsob. Chtěl jsem se dozvědět nějaké relevantní informace o Ježíšovi (inspirovala mě k tomu předchozí dovolená v Izraeli), což mi bohužel tato publikace nedopřála (to bylo ale pouze mojí špatnou volbou). Autor zde vyjadřuje svou (z mého ateistického pohledu až nezdravou) lásku k Ježíši a celá kniha se víceméně skládá jen ze stále se opakujících pasáží, které říkají, že pouze křesťané jsou ti správní a všichni ostatní jsou "zvířata". Knihu jsem přečetl jen cca do poloviny, pak jsem to vzdal. Pro někoho, komu to něco říká a je do toho zainteresovaný, to může být zajímavá četba, mně to bohužel jenom znepříjemnilo křesťanství a judaismus, ke kterým jsem dosud měl spíše neutrální vztah.

05.02.2020 2 z 5

Lékařská fyziologie Lékařská fyziologie Otomar Kittnar

Hrozně špatně strukturovaná učebnice. Některé informace jsou napsány jako pro žáka základní školy, naopak některé, které by zasluhovaly přehledný popis, jsou podány spletí co nejtěžších a nejodbornějších termínů. To samé s ilustračními obrázky - jednoduše představitelným algoritmům jsou věnovány celé stránky, zatímco do zobrazení složitějších struktur těžko představitelných se radši autoři nepouštěli vůbec. Jednotlivé orgánové soustavy jsou sice členěny do kapitol (přirozeně), ale informace jsou v rámci těchto kapitol podávány naprosto hekticky a působí to dojmem "na co si zrovna autor vzpomněl". Jakožto student biologie (a ne medicíny) jsem si navíc všiml i některých "mystifikací" (resp. nepřesných informací) - např. myosin je zde podáván jako nějaké polymerizující vlákno, což vůbec neodpovídá skutečnosti (ale chápu, že medici takové informace asi vědět nepotřebují). Za mě opravdu velké špatné a určitě bych tuto učebnici nedoporučoval. A jestli se z ní musí někdo učit, tak ho upřímně lituji. Opožděně poznamenávám, že mnohem lepší učebnicí fyziologie je Fyziologie od Richarda Rokyty. Je sice méně obsáhlá, ale mnohem přehlednější a čtivější.

11.04.2019 1 z 5

Základy lékařské genetiky Základy lékařské genetiky Dorian J. Pritchard

Jde spíše o mnohem stručnější verzi jiných učebnic obecné genetiky.

01.07.2018 3 z 5

Chemie 2. díl - pro čtyřletá gymnázia Chemie 2. díl - pro čtyřletá gymnázia Aleš Mareček

Dobrá učebnice, ve které je vše jasně a srozumitelně vysvětleno. Jediným (ale o to zásadnějším) nedostatkem je až nelibě časté chybování ať ve formě překlepů, tak ve formě chybných výsledků způsobených pravděpodobně nepozorností autorů a redakce. V případě chyb ve výsledcích cvičení může jít o procvičení znalostí studenta (kterému to jistě zvedne sebevědomí, že je již takovým chemikem, že může opravovat svou učebnici) nebo - pravděpodobněji - o vyvolání zmatení a znechucení z chemie.

14.04.2018 4 z 5

Autoimunita: Vnitřní nepřítel Autoimunita: Vnitřní nepřítel Jiřina Bartůňková

Informace jsou často opakované a nejsou ničím, co by se nedalo dohledat na internetu. Jako jejich souhrn však knížka slouží dobře.

25.09.2017 3 z 5

Zoologie Zoologie Vladimír Zicháček

Mám doma rozšířené vydání z roku 2013 a mohu všem vřele doporučit!

02.06.2016 5 z 5

Tajemství experimentu Philadelphia Tajemství experimentu Philadelphia Evžen Kulič

Jen bych rád upozornil, že autor se filadelfským experimentem (kterému je věnováno max tak 25 stránek) zabývá minimálně a hlavní náplní této knihy je UFO a parapsychologie :)

01.01.2015 4 z 5

Neuvěřitelné skutečnosti Neuvěřitelné skutečnosti Arnošt Vašíček

Arnošt Vašíček mě svou knihou Tajemná minulost a především svým dokumentem Na lovu příšer dostal na dráhu kryptozoologie a tohle je první knížka, kterou za ty dva roky čtu.. A musím říct, že jsem docela zklamaný. Nezačetl jsem se do toho, autor vždycky jenom něco nakousne a jde od toho dál.. Škoda

03.04.2013 3 z 5

Vesmírný detektiv Vesmírný detektiv Mani Bhaumik

Autor je podporovatelem Škola hrou a tohle je učebnice pro třetí třídu na základní škole. Zhruba tak vypadá Vesmírný detektiv, který se sice moc pěkně čte, ale žádný alespoň trochu seznámený člověk si z něj moc toho neodnese a navíc je čtenář podroben zkoušce "detektiva".

09.03.2013 3 z 5

Zřícení UFO: Roswellský film s pitvou Zřícení UFO: Roswellský film s pitvou Michael Hesemann

Autor moc hezky popisuje všechny (nebo alespoň většinu) události ohledně Roswellu, přičemž nedává ani tak prostor teoriím, jako událostem a "faktům". Některé kapitoly byly řekl bych zbytečně zmatené, proto jsem se rozhodoval mezi pěti a čtyřmi hvězdičkami, nakonec jsem se ale rozhodl pro plný počet.

09.03.2013 5 z 5