Stoklaska Stoklaska komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Výborně napsaný příběh, který ve mě vyvolával postupně sílící tíseň z bezmoci dítěte. Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly....

08.09.2020 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Krásná kniha, na každé stránce smutná. Ani nevím, která ze sester mi byla sympatičtější, jestli zodpovědná Vianne nebo lehkovážná Isabelle. Příběh je napínavý, čtenář má obavy, co se stane dál a kolik útrap budou muset hlavní hrdinky ještě zvládnout.

04.04.2020 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Kniha mě šokovala. Úplná beznaděj, život bez budoucnosti. Styl psaní osekaný až na dřeň stejně jako život obou hrdinů. Přemýšlela jsem o ní ještě několik dní po dočtení.

29.12.2019 5 z 5

Sestry Sestry Kamila Hladká

Pro mě neznámé téma, o životech řeholních sester jsem nevěděla téměř nic. Zaujaly mě motivace jednotlivých žen k výběru této životní cesty a jejich životní osudy. Kniha je čtivá, pobídla mě k přečtení dalších knih o řeholnicích a jednotlivých řádech.

10.09.2021 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

O KLDR jsem toho moc nevěděla. Kniha pro mě byla šokující, hlavně zjištění, co všechno může být kontrolováno. Zajímavý byl pohled lidí z různých vrstev společnosti. Kniha je výborně napsaná, od jednotlivých rozhovorů jsem se nemohla odtrhnout.

05.04.2021 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Výborná kniha. Ačkoliv zdánlivě není vůbec napínavá - jsou popisovány jednotlivé dny osamělé ženy, je v ní jakýsi neklid, který čtenáře popohání číst dál. Sledujeme tělesný i duševní rozpad jedné osobnosti, která smysl svého života našla ve sběru bylin. Nemohla jsem se rozhodnout - má kniha dobrý konec nebo nemá? Co je vlastně pro Annu z jejího pohledu dobré?

09.05.2018 5 z 5

To nemyslíte vážně, pane Feynmane! To nemyslíte vážně, pane Feynmane! Richard P. Feynman

Skvělé, vtipné, inteligentní čtení. Feynman je muž mnoha různorodých dovedností. Nejvíc se mi líbilo otevírání sejfů a hraní na bubny. Fascinovala mě jeho touha všechno zkoumat, o všem přemýšlet.

03.02.2023 5 z 5

Mokrá ryba Mokrá ryba Volker Kutscher

Kniha mi připomínala spíše sondu do meziválečného Berlína než detektivku. Napětí stoupalo až v poslední části příběhu. Vzhledem k tomu, že detektivky skoro nečtu, zas tak mi to nevadilo. Tehdejší doba byla rozhodně zajímavá. Hlavní hrdina Gereon Rath mi nebyl příliš sympatický, uvidím, jestli si přečtu i další díl.

07.08.2019 3 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

V knize není nijak závratný děj, ale bavily mě hrátky s češtinou. Autor mě příjemně překvapil a myslím, že je to důstojné pokračování původního Jirotkova Saturnina.

27.12.2018 4 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Kniha je skvělá, Britt-Marie je obtížně pochopitelná hrdinka, občas jsem nechápala, kam na ty nápady autor chodí....

19.10.2018 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Úžasná kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Výborně zpracované osudy obyčejných lidí na pozadí velkých událostí našich dějin. Z hlavních postav se mi nejvíce líbila Alžběta, možná i proto, že jí byl v knize věnován největší prostor.

28.12.2017 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Působivá kniha, osud hlavních hrdinek čtenáře pohltí. Stále přemýšlím, čeho všeho je člověk schopen a jak dokáže být osud k některým lidem krutý.

23.08.2017 5 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Nádherná kniha, skvělý překlad. Román čtenáře vtáhne do děje a nepustí. Věrohodně vykreslené reálie, propracované charaktery postav. Překvapil mě konec, kdy jsem si říkala " a co bylo dál?". Na druhé straně jsem ráda, že autor nechává čtenáři prostor pro fantazii.

23.08.2017 5 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

I když je kniha o něčem jiném, než by člověk podle názvu a obálky čekal, kniha mě uchvátila. Po přečtení jsem o ní ještě několik dní přemýšlela.

04.09.2022 5 z 5

Kniha je velice čtivá a svým kontroverzním obsahem okamžitě vtáhne do děje. Pro mě nejzajímavější je první část, historie drog a hlavně používání metamfetaminu v Německu. Část o Hitlerovi a ostatních vysokých představitekích říše pro mě byla dost neuvěřitelná, i když, kdo ví...

02.05.2021 4 z 5

Doba koronavirová Doba koronavirová Václav Cílek

Je zajímavé číst knihu s půlročním odstupem, kdy jsme zase v nouzovém stavu. Některé příspěvky už se jeví jako zastaralé ( naštěstí je to jen ojedinělé), příspěvky, které jsou psané více obecně, jsou aktuální přád. Líbily se mi příspěvky, které srovnávaly současnou epidemii s epidemiemi proběhlými v historii. A taky příspěvky mých oblíbených autorů - Cílek, Vácha, Komárek.

14.10.2020 4 z 5

Útlá kniha, která zůstává v hlavě ještě dlouho po přečtení. Určitě se k ní budu vracet.

01.07.2018 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Do knihy jsem se nejdřív nemohla začíst, děj se rozběhl v části Dospívání. Pak už jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Dvě dívky, tak stejné, tak rozdílné. Autorka je geniální vypravěčka, prostředí Neapole 50.let vykresluje tak plasticky, že jsem se cítila, jako bych tam byla s hrdinkami. Oceňuji i počet znaků na stránku, kniha je hustě popsaná a člověk si opravdu počte!

03.07.2017 5 z 5

Katka Katka Michael Třeštík

Výborná kniha, přečteno jedním dechem. Překvapí neochota a neschopnost změnit svůj život. I když Katka o změnách několikrát během knihy mluví, není jich schopna.

13.03.2021 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Romantická oddechovka, ale ze všech autorčiných knih se mi zdála nejslabší.

08.09.2020 4 z 5