StihOMam StihOMam komentáře u knih

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Literarne bohate dilo. Je az zarazejici, povznasejici, desive i uzasne, jak dokaze promlouvat pan Capek i k soucasnym ctenarum - jsou-li tedy ochotni ustupku a pocitaji s jazykem lehce archaickym. Myslim, ze je zde na nekterych postavach neuveritelnym zpusobem vykresleno mnoho charakteru, ktere dnes autori zobrazuji primeji, mnohem hrubsi mluvou a nedavaji nam prostor k vlastnimu dokreslovani. Za me skutecne cteni s odmenou.

02.03.2017 3 z 5

Tajný denník Adriana Mola Tajný denník Adriana Mola Sue Townsend

Před dvaceti lety by asi cteni doporovazel smich. Ale to mi "Mladi v hajzlu" nebylo cizi. Ted muzu jen par jeste let doufat, ze ani jedna moje dcera nepotka takoveho "intelektualniho" blba a nebude chtit vztah "plnohodnotne" naplnit. Jen me zarazi, proc ma zena potrebu napsat takový denik. Zajimave?

08.02.2017

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Uz uplynula plnohodnotna doba, kdy mi Smrt odvypravela tento pribeh, ale porad se mi vraci a nemuzu ho vytěsnit. Valka je silne tema, tezke; tezke pro zivot, tezke pro tvorbu, tezke pro cteni. Nelehky osud v tizive dobe vykreslil autor neuveritelnym zpusobem a nesmazatelne se do me vpil. Knihu doporucuji. Ale skutecne zvazim, zda se k Liesel jeste dokazu vratit a znovu jeji trapeni procitat s ni.

06.02.2017 5 z 5

Zbavte se negativní energie Zbavte se negativní energie Anne Jones

Kniha je jednoduchym souhrnem a tak trochu navodem co by nam v zivote mohlo pomoci. Nejedna se o nic prevratneho, ale autorka pridava ke znamym faktum (tedy pokud se o energie alespon trochu zajimate) i neco navic. Jeji priklady me obcas nepresvedcily, nicmene realistu, pragmatika nebo nevericiho asi strucny popis vymytani zlych duchu prilis neoslni. Na druhou stranu povazuji za dulezite rozsirit si obzory a precist si o zazitcich a zkusenostech jinych, patrne mnohem vice otevrenejsich lidi, nez jsem ja. Anne Jonesova prijemnym a srozumitelnym zpusobem priblizuje svuj duchovne zalozeny pribeh plny skutecne neobvyklych udalosti.

06.02.2017