stepec11 stepec11 komentáře u knih

Pilíře světa Pilíře světa Terry Goodkind

Podle mě nejslabší kniha celé série, příběh první poloviny knížky by šel dát do dvou kapitol.

22.02.2015 2 z 5

První zpovědnice: Legenda o Magdě Searusové První zpovědnice: Legenda o Magdě Searusové Terry Goodkind

První zpovědnici jsem si koupil hned jakmile vyšla a doslova jsem si užíval každou stránku. Goodkind zcela plynule vypráví příběh, který se velmi výrazně promítl do celého Meče Pravdy. Autor vysvětlil prakticky všecny zápletky a tradice, keré nějakým způsobem ovlivnili příběh v Meči pravdy. Jako čtenář jsem byl naprosto uspokoje a dofám, že vyjde nějaká podobná knížka.

22.11.2013 5 z 5

Ozubí Reguly Ozubí Reguly Terry Goodkind

Je dobré, že se celkem nenuceně vyvinul další zajímavý příběh, který není nijak trapně nastavován. Kniha pro mne osobně byla velmi čtivá a opravdu jsem si ji užíval.

24.10.2013 4 z 5

Zpovědnice 2: Poslední čarodějovo pravidlo Zpovědnice 2: Poslední čarodějovo pravidlo Terry Goodkind

Až na některé pasáže, které se vyřešily poměrně rychle, byl konec dobrý a dosti nečekaný.

22.09.2013 5 z 5

Zpovědnice 1: Předivo kouzel Zpovědnice 1: Předivo kouzel Terry Goodkind

Tak jsem to dočetl, Přijde mi, že finále by zkouslo ještě jednu knihu, ale autor i v předchozích dílech ryche vyřešil zápletky. Knížku a sérii jsem si užil.

22.09.2013 4 z 5

Fantom 1: Přízračné legie Fantom 1: Přízračné legie Terry Goodkind

považuji tuto knížku za jednu z nejlepších v celé sérii. Obsahovala napětí, kromě jagagnga všechny hlavní postavy, magii, zápletku z dávné historie, která odkryla mnoho věcí.Líbí se mi, že kniha vrcholí ve více knihách Perfektní díl

18.08.2013 5 z 5

Čarodějnický oheň 1: Chodba mrtvých Čarodějnický oheň 1: Chodba mrtvých Terry Goodkind

Vsoučasnosti čtu Fantoma 1, ale mám takový ocit, že se v této knize odstartovalo velké finále, které ude na šest knížek, alespoň v to doufám.

13.08.2013 4 z 5

Čarodějnický oheň 2: Ohnivá kaskáda Čarodějnický oheň 2: Ohnivá kaskáda Terry Goodkind

Myslím, že jedna z nejlepších v sérii, příběh se začal zaplétat a do hry se dostalo hodně postav, jenom Jaganga trošku autor opomenul. Velkým plusem bylo i plynulé navázání následující knihy Fantom.

13.08.2013 5 z 5

Překonávat hranice: Životní vzpomínky Překonávat hranice: Životní vzpomínky Ralf Dahrendorf

Opravdu zajímavý a inspirují životopis sociologa se vskutku "renesančním" záběrem

03.07.2013 4 z 5

Encyklopedie starověkého světa - s odkazy na internet Encyklopedie starověkého světa - s odkazy na internet Jane Bingham

Dostal jsem ji ještě na základní škole a úžasně mi rozšířila obzory co se starověkého světa týká.

03.07.2013 4 z 5

Veřejné finance, fiskální nerovnováha a finanční krize Veřejné finance, fiskální nerovnováha a finanční krize Pavel Dvořák

Výborná kniha/učebnice, která vnáší do dané problematiky veřejných financí a fiskální problematiky, jasný pohled. Kniha je sice myšlena jako učebnice pro ekonomy, ale Dvořák formuluje problematiku jasně i pro laickou veřejnost.

27.06.2013 4 z 5

České země v letech 1437–1526. II. díl, Jagellonské Čechy (1471–1526) České země v letech 1437–1526. II. díl, Jagellonské Čechy (1471–1526) Jaroslav Čechura

Pro mne (jako ne-historika) byla kniha dobře čitelná a získal jsem z ní snadno informace na dobré úrovni, které jsem potřeboval. Myslím si, že pro veřejnost, která potřebuje informace z tohoto období, jsou historické knihy od Čechury ideální.

27.06.2013 3 z 5

Sociální stratifikace: Problém, vybrané teorie, výzkum Sociální stratifikace: Problém, vybrané teorie, výzkum Jadwiga Šanderová

Kniha pojímá celkem čtivě a přehledně o teorii sociální stratifikacie a její historii. Ačkoli je kniha psaná odborně, myslím, že je velmi dobře stravitelná i pro veřejnost-nesociology.

27.06.2013 3 z 5

Duch ohně 1: Válečný čaroděj Duch ohně 1: Válečný čaroděj Terry Goodkind

Zbytečně a neobratně vsunutí nové linie, které mohla být do příběhu zahrnuta i s použitím hlavních postav. Kniha často vysvětluje příběhy, které pro hlavní děj nejsou podstatné. Myslím si, že o Anderitu je napsáno v knize až až. Druhá kniha už je o mnoho lepší, škoda, že se příběh více nezaměřoval na historii chimér a jednání Josefa Andera, myslím, že to mohlo být zajímavější.

26.06.2013 3 z 5

Pilíře světa 2: Srdce starého světa Pilíře světa 2: Srdce starého světa Terry Goodkind

Kniha navázala na nezáživnost z minulého dílu. Zachránilo to až posledních 30 stránek, které dle mě vyřešily zápletku až moc snadno. Příběh měl daleko větší potenciál.

26.06.2013 3 z 5

Pilíře světa 1: Ozvěna šeptajících hrobů Pilíře světa 1: Ozvěna šeptajících hrobů Terry Goodkind

Tento díl se tedy nepovedl, pochopím, že Goodkind chce do příběhu zapracovat nové postavy a novou dějovou linii, udělal to však neobratně, zdlouhavě a nudně. Tuto knížku jsem si doslova protrpěl a doufám, že už podobná v sérii nebude.

26.06.2013 1 z 5

Nahé Císařství 1: Temný závoj hněvu Nahé Císařství 1: Temný závoj hněvu Terry Goodkind

První kniha bývá zpravidla vždy o něco slabší, Temný závoj hněvu mi však přišel zábavný již od začátku. Rozhodně patří mezi lepší z prvních knih. Velké pozitivum byl návrat k prakticky všem hlavním postavám, které byli již delší dobu opomíjené jako například Nathan, Zedd, ... Líbí se mi také, že Goodkind propojuje příběh hlavních postav s odkazy na starou válku a na tajemství a nejasnosti, které s ní jsou spojené.

26.06.2013 4 z 5