StateOliver StateOliver komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Poprvé jsem se ocitl v kouzelnickém světě. Upoutalo mě to a hned jsem věděl, že budu číst další díly. Zamiloval jsem si postavu Brumbála, protože se mi líbí, jak je moudrý. U knihy jsem se nikdy nenudil, protože se tam pořád něco děje. Nejvíc se mi líbila kapitola Moudrý klobouk. Tam se Harry poprvé seznámil s Bradavicemi.

02.02.2024

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Na tomto díle se mi líbí, že se na konci dílu objeví ve skutečné podobě lord Voldemort. Také byl zajímavý Turnaj tří kouzelníků, kde se Harry potkal s ostatními dětmi z jiných škol. Zase jsem se ponořil do světa kouzel, který mě moc baví.

21.01.2024

Dobrodružství Toma Sawyera Dobrodružství Toma Sawyera Mark Twain (p)

Četl jsem Toma Sawyera s taťkou napůl, já jsem četl tři stránky a on taky. A chtěl bych si to přečíst s tátou znovu, protože se mi kniha moc líbila.

13.08.2023 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Úžasná kniha, protože se ukázalo, že Harry vyhraje nad Voldemortem. Kniha nám ukazuje přátelství mezi Harrym, Ronem a Hermionou. Kniha se mi líbila, protože byla napínavá a zajímavá. Ale podle mě tam zemřelo až moc lidí.

Myši patří do nebe Myši patří do nebe Iva Procházková

Líbilo se mi to, zavedlo mě to až do nebe . Dal jsem tomu čtyři hvězdičky, protože to bylo moc krátké.

13.08.2023 4 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Kniha se mi líbila opravdu moc, protože jsem taky trochu jiný. Tak mi nedělalo problém je pochopit. A od každého z nich mám nějakou vlastnost, z Katky to, že rád čtu, od Petra výšku a od Mily to, že mám rád zvířata. S Frantou ale nemáme nic společného.

24.02.2024 5 z 5

Bohoušek & spol. Bohoušek & spol. Vojtěch Steklač

Nejvíc se mi z knížky Bohoušek a spol. líbilo, jak se Aleš, Mirek, Čenda a Bořík usmířili, i když se ve škole neměli rádi, protože rodiče dávali Bohouška za příklad Boříkovi.

01.10.2023 5 z 5

Harry Potter 8.díl je víc scénář než kniha. Je to o Albusovi, Harryho synovi, takže tomu dávám dvě hvězdičky. A nepíše to Jackie Rowlingová, nudilo mě to. Jsem rád, že jsem za tuto knihu neutratil peníze. Koupil mi jí děda.

13.08.2023 2 z 5

Harry Potter a vězeň z Azkabanu Harry Potter a vězeň z Azkabanu Joanne Rowling

Třetí dobrodružství, Harryho, Rona a Hermiony. Na knize se mi nejvíc líbí nová postava Sirius Black. Je to výborná zápletka, že je to Harryho kmotr. Na knize je dobré taky to, že díky ní znám další kouzla.

Mirek & spol. Mirek & spol. Vojtěch Steklač

Nejvíc se mi líbila kapitola Karpatský kolotoč, ve které se seznámili s Malým Lojzíkem, který byl recidivista. Bořík s Mirkem řekli Malému Lojzíkovi, že v Boříkově sklepě jsou zakopané cigarety. Přitom to nebyla pravda, ale Lojzík tomu uvěřil a chtěl tam kopat.

22.10.2023

Bořík & spol. Bořík & spol. Vojtěch Steklač

Líbilo se mi to, protože Bořík má rád dobrodružství a díky tomu kniha není nudná. Perfektní byla Boříkova rodina, proto se mi nejvíc líbila kapitola Jak jsem byl slepice.

01.10.2023 5 z 5

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Já sice nejím čokoládu, ale i tak se mi to líbilo. Nejvíc mě zajímaly Wonkovy různé druhy čokolády a místnosti jeho továrny. Třeba čokoládový sál, kde bylo všechno z čokolády. Na konci je příběh taky dojemný. Škoda, že kniha neměla více stran, aby se tam vlezlo víc místností Wonkovy továrny. Kniha je vtipná a podobá se stylu Davida Williamse.

29.03.2024 4 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Knihu jsem si půjčil z knihovny a velmi se mi líbila. Byla hodně vtipně napsaná, ale i dobrodružná a dojemná. Ben byl přibližně v mém věku, takže jsem ho asi ve všem chápal. Jsem rád, že si nakonec s babičkou rozuměl. Knihu bych doporučil všem dětem, co rády čtou.

09.03.2024

Mikulášovy prázdniny Mikulášovy prázdniny René Goscinny

Kniha je dobrá, ale mohlo by to být i delší. Mikuláš mě připomíná sebe sama. Líbí se mi lumpačiny, které on s jeho kamarády vymýšlel. Nejlepší příhoda byla ta kdy Mikuláš utekl se svým kamarádem Vendelínem ze školy.

07.01.2024 4 z 5

Jak zlomit dračí srdce Jak zlomit dračí srdce Cressida Cowell

Tento díl se mi líbil skoro nejvíc z celé série, protože se tam objevil poprvé oceanodrakus gigantikus maximus jménem Prchlivec. Byl zajímavý, protože se znal s pradědečkem od Škyťáka. Začíná to být dějově složité a napínavé.

07.01.2024

Jak vycvičit draka Jak vycvičit draka Cressida Cowell

Líbí se mi, jak se z malého Vikinga Škyťáka stal v dospělosti mistr šermu. Dobrý moment byl, když se Škyťák seznámil s malým Bezzubkou. Škyťák měl Bezzubku rád, tak mu nosil makrely, místo toho, aby si je Bezzubka lovil sám. Nejdřív Bezzubka neměl Škyťáka rád, ale potom Škyťáka spolkl drak Zelený osud a Bezzubka ho zachránil.

25.11.2023

Krysáci jsou zase spolu Krysáci jsou zase spolu Jiří Žáček

Tento díl se mi líbil ještě víc než první, protože jsou tam zajímavější příhody. Z krysáků mám nejraději Edu, poněvadž má rád dobrodružství jako já. Nejlepší kapitola byla Eda v ledu. Doporučuju. Bylo by dobré, kdyby pan spisovatel napsal třetí díl.

11.02.2024 5 z 5

Škola na odstřel Škola na odstřel Jeffrey Patrick Kinney

Deník malého poseroutky 18 se mi líbil méně, protože v tomto díle se míň vyskytoval Greg. Bylo to o tom, že Gregova škola byla v horším a horším stavu a školu nakonec uzavřeli. V tomto díle se Greg snaží na poslední chvíli zabránit uzavření školy.

21.01.2024 4 z 5

Volání rodu Volání rodu Eduard Štorch

Na knize se mi líbilo to, že se odehrává v dávných časech. Popisuje dobrodružný život lidí z doby bronzové, např. odhodlání mladého Vlčka, který chce dovést svoji rodinu zpátky ke kmeni.

20.01.2024 4 z 5

Jak zradit dračího hrdinu Jak zradit dračího hrdinu Cressida Cowell

Na tomhle díle je výborné to, že se i zlý kluk jako Šušnibor zachová jako hrdina. Ve všech ostatních dvanácti Škyťákových dobrodružstvích to končilo dobrým koncem, ale tady ne, přesto se mi to líbí. Také se mi líbí rozmanitost draků.

07.01.2024 4 z 5