Staráknížka Staráknížka komentáře u knih

Vražda před kamerou Vražda před kamerou Robert B. Parker

Mám slabost pro Jesse Stouna, moc se mi líbilo televizní zpracování. Kniha je svižná, děj rychle postupuje dopředu. Taková malá sladká americká, nejen americká, městečka vypadají poklidně, ale pod povrchem se děje mnoho ošklivých věcí. A když se zločin ještě přiveze - to je teprve potom veselo.

01.02.2021

Rukavičky smrti Rukavičky smrti B. M. Horská

Anotace byla lákavá, ale v ději jsem se rychle ztratila. Nakonec jsem četbu vzdala. Překvapilo mě, jak snadno se s policisty stane vyvrhel a skončí v kriminále, když nic neudělal. A to se nestalo v naší republice.

01.02.2021

Kdo otevřel bránu pekel? Kdo otevřel bránu pekel? Vladimír Liška

Miluji záhady, tajemno a tento druh knih mám ráda. Navíc mě geologie naprosto fascinuje a ráda čtu o tajemství Země. Od autora jsem četla už několik knih a byla jsem zvědavá, jaká bude tahle. Jenže jsem se celkem nic nového nedověděla - Kolský vrt, dutá Země, hrad Houska - stejné věci dokola, jen doplněné názorem autora. Ale moje lehké zklamání není vinou autora - prostě mám o těhle věcech mnoho načteno. Pokud po knize sáhnete ze zvědavosti a nebudete cvok jako já, bude se Vám líbit a najdete tu zajímavé věci. A mimochodem - hrad Houska je moc hezké místo s krásným okolím. Pan kastelán má zajímavý výklad. Prima místo pro fajn výlet.

11.05.2019

Dračí zuby Dračí zuby Michael Crichton

Tahle kniha se mi prostě nelíbila. Nech mi to pan Crichton promine, ale asi měl slabší den.
Vlastně musím říic, že jsem ji ani nedočetla, někde ve dvou třetinách jsem ji odložila. Přitom jsem byla zvědavá jaké to bude. našla jsem tam pár zajímavostí - ten boj vědátorů byl zajímavý, ale nějak to nešlo.Nevadí, pan autor má spoustu jiných skvělých knih - miluju Kmen Andromeda.

11.05.2019

Planeta Země Planeta Země Petr Jakeš

Ve své době perfektní kniha, dnes v některých směrech překonaná - vědecké objevy stále pokračují. Přesto stojí za přečtení a pečlivé prolistování - fotografie nerostů jsou stále nádherné. Musím se přiznat, že geologie mě naprosto fascinuje - zejména vše co souvisí se sopkami a vulkanismem. Když vidíte výbuch sopky a vidíte téci lávu s cítíte síru - naprosto fantastické !! Vhodné nejen pro fanoušky geologie, ale pro všechny zvídavé a zvědavé.

08.04.2019

Královský gambit Královský gambit John Maddox Roberts

Knížky v této sérii čtu tak nějak nahodile. Detektivky z historie se mi moc líbí - mám oblíbeného soudce Ti - člověk se doví zajímavé věci z běžného života a užije si luštění záhad. Jen ta dlouhá a opakující se římská jména mi v tom občas dělají zmatek. Některé věci - zejména náboženské - jsem si musela dohledat jinde abych vše pochopila. Ale série SPQR se mi líbí. Čeká na mě ještě asi 5 dílů.

24.02.2019

Tribunova kletba Tribunova kletba John Maddox Roberts

Kniha se mi líbila, trošku jsem se ztrácela ve všech těch římských jménech, ale pohoda. Politika ve starověkém Římě byla stejně úplatná a špinavá jako dnes. Něco se zřejmě nikdy nezmění. Mnoho zajímavých informací o běžném římském životě.

24.02.2019

Královský klam Královský klam Steve Berry

Nijak zvlášť se mi kniha nelíbila, chvílemi jsem se v poněkud komplikovaném ději ztracela.

12.10.2018

New Ways to Spoken English New Ways to Spoken English Ludmila Kollmannová

jde o jazykovou příručku určenou pro zlepšení ústního projevu, vhodná pro středně a pokročilé žáky jazykových škol. Rozhodně není vhodně pro začátečníky nebo "věčné" začátečníky, předpokládá zvládnutí minimálně prvního a druhé dílu učebnice Aj pro jazykovky. Jinak docela užitečná, používala jsem ji při přípravě na státnice.

30.08.2018

Lobbista / Hložinka / Kdo tě zná / Rozkazem Lobbista / Hložinka / Kdo tě zná / Rozkazem Dick Francis (p)

Francis je jednička ve své kategorii. Kniha se čte moc dobře. Kdo Tě zná - také pani Clarková patří mezi jedničky žánru. Vždycky Vás dostane závěrem své knihy.

30.08.2018

Křížová palba / Věštkyně istanbulská / Nikdy se neodvracej / Dům v Provenci Křížová palba / Věštkyně istanbulská / Nikdy se neodvracej / Dům v Provenci Dick Francis (p)

Přiznám se, že Věštkyni istambulskou jsem moc nepochopila. Dům v Provenci - hezké a přijemné čtení s dobrým koncem. Nikdy se neodvracej - tajemně se ztratí žena podezřelý je samozřejmě manžel. Únos malého chlapce věští tragédii, ale nakonec je vše úplně jinak. Alespoň částečně dobrý konec. Dick Francis je prostě Francis, co říci více.

30.08.2018

Zabijácký instinkt / Láska na Vesuvu / Brandenburg / Čestné slovo Zabijácký instinkt / Láska na Vesuvu / Brandenburg / Čestné slovo Joseph Finder

Zabijácký instinkt jsem přečetla jedním dechem. Jen jsem se občas ztrácela v postavách. Hlavně, že to dobře dopadlo. Brandenburg se mi ale nelíbil. Láska na Vesuvu je romantická, chvílemi dosti tvrdá a konec je překvapivý.

Mayské proroctví Mayské proroctví Mario Reading

Upřimně řečeno, přečetla, ale žádný hluboký dojem. První kniha se mi celkem líbila a tak jsem si chtěla přečíst i další pokračovaní, ale zklamání.

22.08.2018

Pod jezevčí skálou (trilogie) Pod jezevčí skálou (trilogie) Josef Pohl

Moc pěkné knihy - všechny tři. Ovšem filmy s Tomášem Holým - prostě paráda. I když manžel hajný občas velmi výrazně zvedal obočí pokud šlo o lesnictví. Ale stejně film i kniha stojí za shlédnutí a přečtení.

18.08.2018

Zlatý kámen Zlatý kámen Matthew Reilly

Opět byl svět zachráněn - občas trochu i na mě a to jsem milovník tohoto žánru. Ale čte se to dobře, žádné velké filosofování, jen akční akce.Pořád si někdo myslím, že jen on ví nejlépe, co je dobré pro celý svět a jak mu vládnout - takové chytráky máme i u nás na nejrůznějších funkcích. Stejně nejvíce se mi od Reillyho líbí Polární stanice.

11.08.2018 4 z 5

Rostliny na každém kroku Rostliny na každém kroku Václav Větvička

Celkem 12 zastavení v nejrůznějších biotopech od vodního až po skály - biotop je představen, poznáte co zde roste a podrobně nejznámější rostliny . Vše doprovází fotografie a nákresy rostlin. Malá knížka do batohu plná zajímavostí. Víte, že sněžence se říká také vyskočilka a její semena roznášejí mravenci ? Nebo, že šťavelu se říká zaječí zelí, je to národní květina Irska a v květomluvě znamená - zapomeň na mě.
Čeká na Vás hora dalších informací. Doporučuji

09.08.2018

Chvilka pro zdraví Chvilka pro zdraví kolektiv autorů

hcete si uchovat zdraví a kondici i do vysokého věku ? Tak začněte číst tuhle knihu a vyberte si čím začnete - máte na výběr 500 jednoduchých a osvědčených cvičení, návodů a receptů s cílem zlepšit fyzickou i psychickou kondici. Stručně hýbejte se +
správně jezte + posilujte ducha i mysl. Neříkejte začnu zítra - začnšte hned teď.

09.08.2018

Cukroví Cukroví kolektiv autorů

obrovský rozsah receptů skutečně z celého světa, ovšem pokud nejste šílený cukrář tak je opravdu neuplatníte, při zkoušení pozor na linii

16.07.2018

Nostradamova proroctví Nostradamova proroctví Mario Reading

Podobná jako ostatní - spiknutí, ohrožení světa a několik hrdinů, kteří všechno zvládnou.Vždycky mě překvapí jakou výdrž tito jedinci mají. Já bych byla hotová po první ráně a svět by byl ztracen.

10.07.2018