Staráknížka Staráknížka komentáře u knih

Zázrak svaté Winifredy Zázrak svaté Winifredy Ellis Peters (p)

Mnich Cadfael je prostě príma chlap, otlučený životem, plný porozumění a pochopení pro lidské slabosti. Kdyby se takto chovala většina příslušníků církve, zřejmě bych změnila svůj názor na tuto instituci.Zůstat člověkem se zásadami v dané době v Anglii (a ostatně i dnes) to vyžadovalo pevnou vůli a morální zásady. Každý příběhy tohoto welšana se mi moc líbil i když úroveň trochu kolísala. navíc se člověk nenásilně poučil o době a církevy. Mám ráda i ostatní knihy paní autorky.

11.05.2019

Dostihne tě minulost Dostihne tě minulost J. D. Robb (p)

Jen se kniha objevila, hned jsem ji přečetla. Je to obvyklá zápletka, jenže teď jsou téměř vedle sebe tři mrtvoly a dělí je skoro čtyřicet let. Na Dallasové mě fascinuje její snaha zjednat spravedlnost všem obětím bez rozdílu. Každý má práva na spravedlnost i když je to pěkný grázl, bezdomovkyně a nebo nevhodná manželka.

21.01.2023 4 z 5

Rudá zem Rudá zem Adam Nevill

Ze začátku celkem zajímavé, ale pak děs a hrůza. Musela jsem knihu odložit a pak jsem se s neochotně vrátila a jen tak postupně dolistovala do konce. Jsem zklamaná - upoutávky zněly celkem zajímavě, ale výsledek neodpovídá.

08.05.2023 1 z 5

Neklidné pobřeží Neklidné pobřeží Chris Ould

Faerské ostrovy jsem navštívila a tak mě kniha lákala. Nezklamala. Severská krimi kde detektiv není ani narkoman a alkoholik, ani se tu nestřílí od boku na každé druhé straně. Prostě inteligentní zápletka, děj je někdy až moc poklidný, ale na ostrovech se nespěchá (počkal na mě i autobus, když se mi při nastupování utrhl popruh batohu a majeteček se rozsypal po zemi, prostě klídek).

Medvídek Pú (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

Jestli nějakou knížku nesnáším - tak tuhle. Prostě se mi opravdu nelíbí ! Vlastně ani nevím proč. Ostatně se mi moc nelíbil ani televizní seriál, který moje malá vnučka poměrně ráda sledovala. Některé postavy mě přišly poněkud "hodně zvláštní" a to volím slova velmi opatrně.

18.08.2018

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Zatím jsem přečetla pouze první díl a kniha se mi líbila. Popis života služebnictva mi připomínal krásný seriál Panství Downton. Je to trochu červená knihovna, ale tak nějak přiměřeně. Čekám až bude v knihovně volný další díl. Není to moje běžná četba, ale je to přijemná změna. Doporučuji.

24.02.2019

Dívka, která věděla příliš mnoho Dívka, která věděla příliš mnoho Amanda Quick (p)

Musím se přiznat, že pro Amandu mám slabost, přečetla jsem všechno co se dalo sehnat. Některé knihy jsou slabší, ale jinak OK. Příjemná detektivka, asi tak třicátá léta a filmové hvězdy s i bez pozlátka. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí a je celkem jasné, jak jejich vztah dopadne.

11.09.2022 4 z 5

Když krev promluví Když krev promluví Dana Stabenow

Je to už moje šestá Kate, někdy jsem byla nadšené a někdy trochu zklamaná, ale vždy se mi kniha líbila. Popis přírody a života místních původních obyvatel - lepší než suchopárné encyklopedie. Tato poslední kniha je sondou do problematiky života místních lidí - boj mezi tradicemi a moderní dobou. Kdo podlehne lákadlu peněz a výhod a kdo se nezastaví ani před vraždou ? Kate miluje aljašskou přírodu a pro její zachování musí opustit svou samotu a začít bojovat. Po boku má přátele a Obludu.

26.03.2022 4 z 5

Tenký led Tenký led Paige Shelton

Kniha se dobře četla, zajímavý příběh - jsem zvědavá na případné pokračování. Každý má nějaké tajemství a každý někam utíká a nemusí to být zrovna Aljaška. Jenže někomu věřit musíte a co když si vyberete špatně ?

21.02.2022

Sedm hrobů a jedna zima Sedm hrobů a jedna zima Christoffer Petersen

Zajímavý námět, trochu jsem se ztrácela ve jménech. Žít na takovém místě jistě není lehké. V Grónsku jsem nebyla, ale strávila jsem nějaký čas na Islandu a někdy to bylo fakt trochu na bednu - to šero, všude je daleko, nesrozumitelný jazyk , pusto a prázdno. Kniha se mi - i přes drobnosti - líbila.

10.02.2022 4 z 5

Hrozba ve vlaku na horu čarodějnic Hrozba ve vlaku na horu čarodějnic M. G. Leonard (p)

Určeno sice pro děti, ale bavila jsem se dobře, mám všechny díly a doufám, že se budou líbit i vnučce až trochu povyroste. Hezké kresby a zajímavosti o železnici.

28.03.2023

Záblesk v zrcadle Záblesk v zrcadle Amanda Quick (p)

Jsem milovnice příběhů paní Quick. nejvíce se mi líbí ty detektivní s větší či menší dávkou paranormálna. Krásně jsem si početla a další hrdinka se, zřejmě, chystá pod čepec. Snad se brzo objeví nějaké pokračování.

18.12.2022 5 z 5

Mrazivé tání Mrazivé tání Dana Stabenow

Přečetla jsem všechny díly, ale tohle je tedy jízda - do pár dnů se vejde až neuvěřitelně mnoho bláznivých věcí. Je až neuvěřitelné, že způsob vyřizování sporů pomocí pušky, nevede k vylidnění Aljašky. Ale nejvíce mě dostala jízda Kate s bagrem - to je tedy něco. Ani to není moc detektivka, ale legrace - někdy z ní poněkud mrazí - to je. Těším se na další díl.

18.12.2022

Stopy v krvi Stopy v krvi Steve Robinson

Ráda čtu knihy pana Robinsona a líbí se mi jeho, trochu nemotorný, hrdina. Ale tentokrát jsem si s knihou nějak napadla do noty. Ani nevím proč, ale nebylo to ono. Zajímavé prolínání doby minulé a současné.

Poslední tah Poslední tah Mary Burton

Kniha se mi líbila, napínavá zápletka a nečekané zvraty, Doporučuji ovšem nečíst před spaním. Jinak doporučuji.

Nejhorší noční můra Nejhorší noční můra Brenda Novak

Přiznám se, že knihu zřejmě nedočtu - to se mi stává zřídka - ale prostě mám z ní hrozně nepříjemný pocit. Nalákala mě anotace, ale zklamání - rozhodně se po dalších dílech shánět nebudu.

12.06.2022 1 z 5

Smrt jako umění Smrt jako umění Laurence Anholt

Zajímavý námět a zvláštní dvojice detektivů. Shanti má své dané představy a jen obtížně mění názor, má málo respektu k názoru jiných. Vincent je opravdu zvláštní. Tento druh umění - performence - zcela nechápu a nelíbí se mi, ale zřejmě se na něm dá docela dobře vydělat. Jinak nic zvláštního, přečtete a zapomenete.

11.04.2022 2 z 5

Smrt na festivalu Smrt na festivalu Laurence Anholt

Moje druhá kniha se Shanti a Vincentem. Líbil se mi popis festivalu a celkové atmosféry. Konec mi připadal dosti divný - plné mrazáky mrtvol. Shanti mě stále rozčilovala svými nářky a předem vybraným vrahem. Možná chyba v překladu, ale proč nazývá Vincentovu sestru " děvkou" když nejdříve vůbec neví kdo to je.

11.04.2022 3 z 5

Poslední příliv Poslední příliv Sandrine Collette

Nalákala mě anotace, ale kniha se mi opravdu nelíbila. Vlastně ani nevím proč, byl to takový nepříjemný pocit. Nedočetla jsem a to se mi stává jen ojediněle.

13.02.2022 1 z 5

Pražské dvorky Pražské dvorky Petr Sojka

Sledovala jsem seriál v televizi a moc se mi líbil. Kniha je také velmi zajímavá a ukazuje mnoho skrytých, ale krásných míst. Obdivuji zarputilost a vytrvalost lidí, kteří často z hromad smetí a nepořádku, dokázali stvořit krásu pro všechny kolem.

20.01.2022