stanislava9718 Online stanislava9718 komentáře u knih

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Kniha přečtená před shlédnutím animovaného filmu. Vyprávění o muži, který v nehostinné a po válce neúrodné zemi v Provence, svým prostým vědomím ovčáka, se rozhodl nehostinnou tvář krajiny změnit.

28.04.2023 3 z 5

Nejistá koruna Nejistá koruna Jean Plaidy (p)

První kniha Jean Plaidy ze série Tudorovci. Jindřich VII. nastoupil na trůn díky sňatku s Alžbětou z Yorku. Jindřich si upevnil moc díky své silné matce Markétě Beaufortové, jedné z postav Války růží. Svou vládou se snažil být spravedlivý a laskavý, byl ale hodně spořivý. V zahraniční politice opatrný. Ke konci vlády a po smrti syna Artura, byl zatrpklý a některá rozhodnutí nebyla populární. Skrýval tajemství, protože v některých pramenech se uvádí, že Jindřich byl zodpovědný za smrt Eduarda V. a Richarda, vévody z Yorku, synů Eduarda IV., které nechal v Toweru uvěznit Richard III. Další kniha do mé sbírky v knihovně.

28.04.2023 4 z 5

Zrození Británie Zrození Británie Winston S. Churchill

Dějiny zrození Británíe z raného období jsem četla souběžně se čtením historických románů v Evropě od Jean Plaidy, kdy jsem si ověřila, případně doplnila své načtené informace z historie, která mě zajímá. Politik W. Churchill, jak napsal v úvodu, nechtěl konkurovat renomovaným historikům nebo, aby čtenáři považovali jeho knihy jako dogma.

28.04.2023 3 z 5

Panenská vdova Panenská vdova Jean Plaidy (p)

Kniha ze série Tudorovci. Autorka se rozepsala o politických rozhodnutích rodičů Kateřiny Aragonské - krále Ferdinanda Aragonského a jeho ženy královny Isabely Kastilské. Komu svou dceru Kateřinu dáme za manželku - Francii, Neapoli, Flandrám? Autorka opět napsala historický román na zajímavé téma.

28.04.2023 3 z 5

Bezdětná královna Bezdětná královna Jean Plaidy (p)

Kniha ze série Tudorovci. Mladičká Kateřina Aragonská přijíždí ke dvoru anglického krále Jindřicha VII., a má se provdat za syna Artura. Zpočátku je plná obav a hůře nese odloučení od své matky Isabely Kastilské. Bohužel Artur umírá 6 měsíců po svatbě. Co s Kateřinou bude, Jindřich VII. ovdoví a rád by se s Kateřinou oženil a zplodil další syny. V pozadí autorka popisuje, co cítí a budoucí král Jindřich VIII. Knize není co vytknout. Jean Plaidy umí čerpat z historie a napsat historický román.

28.04.2023 3 z 5

Královské tajemství Královské tajemství Jean Plaidy (p)

Kniha ze série Tudorovci. O manželství, ze začátku spokojeného manželství Jindřicha VIII. Kateřinou Aragonskou. Po neúspěších s narozením syna, se Jindřich všemi prostředky, včetně intrik pomocí kardinála Thomase Wolsyho rozhodne Kateřiny zbavit, a to i zavržením katolické církve, rušením klášterů a samozřejmě zabavením jejich bohatého majetku, ba i prohlášením se, že nad Jindřicha VIII. krále není v zemi vyššího. A opět autorka popisuje intriky a prospěch z řad příbuzných rodu Boleynů a jejich příznivců.

28.04.2023 3 z 5

Královské vraždy Královské vraždy Jean Plaidy (p)

Kniha ze série Tudorovci. O životě šesti manželek Jindřicha VIII. podle mě nejlépe napsala spisovatelka Alison Weirová - Šest tudorovských královen v šesti knihách, vydané v letech 2017. U spisovatelky Jean Plaidy se mi líbí její věrný popis ze života Jean Boleynové, Kateřiny Howardové a o posedlosti Jindřicha VIII. mít mužského potomka, k pokračování rodu Tudorů. Autorka se zmínila krátce i o ostatních manželkách. Opět se v intrikách angažují ctižádostiví příbuzní královských manželek a pak ty jejich tragické pády.

28.04.2023 3 z 5

Král a kancléř Král a kancléř Jean Plaidy (p)

Kniha ze série Tudorovci o životě Thomase Moora, krátce z pohledu shánčivce otce Jindřicha VII. z pohledu požitkáře Jindřicha VIII. a hlavně z pohledu jeho rodiny a blízkých přátel té doby. V předchozích dílech se autorka o Thomasu Moorovi zmiňovala, v této knize se podrobně rozepsala o jeho životě, díle a hlavně o jeho názorech na rovnost žen ve vzdělávání a další, které nebyly šlechtě a Jindřichu VIII. po chuti a názory Thomase Moora stály jeho život.

Klíč zvaný synchronicita Klíč zvaný synchronicita David Wilcock

Tuhle knihu prozatím odkládám a vrátím se k ní, až budu v důchodu. Informace je nutno postupně vstřebávat a pokračovat na další. Už nyní mám spousty papírků s poznámkami a k dalšímu ověřování na internetu.

17.04.2023

Ztracené stříbro / Bronzové stíny / Měděná Venuše Ztracené stříbro / Bronzové stíny / Měděná Venuše Lindsey Davis

Detektivní trilogie z období Říma, můj názor je ten, že se tam takto nevyšetřovalo. Jak píši recenzenti níž, je příběhy pobavily, já nedočetla.

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Tak bohužel, autorka si, jak je uvedeno, dala práci se studiem tohoto tématu, ale ani při dobré vůli jsem nedočetla a knihu do knihovny vrátila. Viděla jsem na toto téma dokumenty režiséra Špáty, myslela jsem, že si doplním přečtením další informace, ale nedošlo k tomu.