st18321 st18321 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Tohle se opravdu povedlo. Naprosto vynikající kniha. Ani na okamžik jsem se nenudil. Mám radost, že vedle paní Mornštajnové máme další skvělou autorku. Paní Lednická píše prostě úžasně. Hned jdu na druhý díl. Skvělé počteníčko.

19.03.2023 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Druhý díl mě naprosto pohltil. Ani na okamžik jsem se nenudil. S knihy přímo sálá tíživá atmosféra doby. Nestává se mi často abych i po dočtení knihy na postavy myslel. Už se nemůžu dočkat závěrečného dílu a doufám, že vyjde ještě letos. Protože jinak to nevydržím. Pro mě zatím nejlepší kniha jakou jsem letos četl.

10.04.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Hodně silný a smutný příběh, který ve mě zanechal silné pocity. Knihu jsem přečetl doslova jedním dechem. Škoda že příběh nebyl o něco delší.

29.05.2023 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Opět úžasná kniha, která bavila od začátku do konce. Autorka prostě umí skvěle vyprávět. Moc se mi líbilo sledovat osudy hrdinek na pozadí pohnutých dějinných události ČR. Knihu jsem si vychutnal o to víc, že právě 15.3. to bylo 80 let od vpádu nacistických vojsk.
A mě nezbývá nic jiného než počkat na další knihu, kterou autorka chystá na letošní duben. Dlouho se mi nestalo, že by mě bavili všechny knihy od jednoho autora. U této autorky se mi to povedlo. Jedna kniha lepší než druhá a já tleskám ve stoje.

19.03.2019 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Opět se to autorce povedlo. Příběh byl prostě vynikající. Moc se mi líbí jak autorka příběh vždy zasadí do významných historických událostí našich dějin. Tentokrát to by 17. listopad i když dopadl nakonec úplně jinak než jak známe. Postavy jsem si okamžitě zamiloval a jejich osud jsem doslova hltal stránku za stránkou. Kniha ve mě zanechala hluboké pocity a ještě několik dní budu na Maju a Magdu v duchu myslet.

29.05.2021 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Asi nejlepší post-apo co jsem četl. Celá kniha mě neskutečně chytla a těšil jsem se na každou volnou chvilku, kdy si budu moci číst. Vynikající, promyšlený a uvěřitelný příběh. Skvěle napsané hlavní postavy. Julles jsem si prostě zamiloval. Knihu mohu všem doporučit a já se jdu rovnou pustit do druhého dílu.

24.02.2019 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Kniha je vynikající. Přečetl jsem za pár dní a je mi opravdu líto, že od této autorky mi schází pouze Slepá mapa.
Líbilo se mi dobové zasazení a osudy celé rodiny Mánesových. Jedna z nejlepších knih co jsem přečetl.

26.01.2019 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Čtvrtý díl ze série o strašidelných domech je pro mne zatím nejlepší. Postavy zajímavé. Děj napínavý se spoustou nadpřirozena všude kolem. U této knihy jsem se občas i trochu bál. Každopádně skvělé počteníčko.

28.02.2023 5 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

První setkání s touto autorkou a musím říci, že jsem nadšený. Knihu jsem přečetl doslova jedním dechem. Od začátku mě to chytlo a nemohl jsem se od toho odtrhnout. Moc se mi líbilo takový závoj nadpřirozena a hutná a temná atmosféra. Rozhodně si v dohledné době přečtu i další knihy od této skvělé autorky. Za mě pět hvězdiček a potlesk ve stoje.

08.01.2021 5 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Blackout se opravdu povedl. Od začátku do konce jsem byl neustále v napětí. Technicky to celkem sedělo. Jsem vystudovaný energetik takže to dokážu posoudil. Jako scénář to působí velmi věrohodně. Za mě nejlepší kniha co jsem v roce 2020 přečetl. Určitě od tohoto autora ještě něco přečtu.

30.12.2020 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Kniha je opravdu hodně brutální a to jsem toho o WW2 četl celkem hodně (Laskavá bohyně, Smrt je mým řemeslem apod.). Měl jsem problém se do chlapce vžít protože děj je až moc neuvěřitelný takové zacházení by nemohl přežít. Autor se snažil poukázat na hrůznost války šokem. Také mi vadilo taková nehomogenita příběhu každá kapitola je v podstatě nová povídka s novými postavami. Toto mi vadilo asi nejvíce. Přes tyto nedostatky jsem rád, že jsem knihu přečetl.

29.02.2020 4 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Tato kniha je něco opravdu mimořádného. Skvěle napsané postavy a jejich detailně popsané pohnuté osudy. Jak Elsi, Matildu i Willema jsem si velmi oblíbil.
Příběh je prostě vynikající skvěle graduje a udržuje si tempo. Kniha nemá žádné nudné pasáže. O druhou světovou se zajímám a tato kniha nabízí trochu jiný pohled na tyto události. Rozhodně každému kdo se o WWII zajímá vřele doporučuji. Pro mě jednoznačně jedna z nejlepších knih, jakou jsem ve svém životě četl. Nestává se mi často, aby mě něco v mých 32 letech takto hluboce zasáhlo jako tento příběh.

08.05.2018 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Po vlažném začátku jsem se do knihy neskutečně pomořil. Skvěle podaný příběch jedné lidské zrůdy, která vždy dělala to co se jí řekne. Je neuvěřitelné jak se hlavní hrdina mění před očima. Od člověka, kterého byste obdivovali až po člověka, které ho byste bez váhání zabili. Kniha vypráví velmi detailně všechny brutální metody v tzv. zvláštní akci v Osvětimi.
O Němcích se říká, že jejich nejsilnější stránkou je jejich preciznost. Po přečtení této knihy jsem nabyl dojmu, že je i tou nejslabší.
Kniha ve mě zanechala velmi silné pocity, až jsem měl po přečtení problém usnout.
Koho toto téma zajímá ať neváhá (pokud na to má žaludek) za mě plný počet. Lépe zvládnutou knihu na toto téma jsem ještě nečetl.

25.10.2016 5 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Opět Darcy nezklamala. Kniha mě bavila od první strany do poslední. Darcy opět napsala velmi zajímavé postavy, kterým prostě musíte držet palce. Sice jsem se moc nebál ale za to královsky bavil.

06.12.2023 5 z 5

Noc v Lisabonu Noc v Lisabonu Erich Maria Remarque (p)

Trvalo celkem dlouho než jsem se do knihy začetl. Příběh mě ale nakonec chytil a dočetl jsem jedním dechem. Je to velmi smutná kniha.

07.09.2020 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Opět skvělá kniha. Chvilku jsem se obával, že to nebude tak silné. Příběh se poté ale pořádně rozjel. Trochu mi to připomínalo Hanu, kde je rovněž ústřední postava podivínská a poté je vysvětleno co se jí v životě stalo. Zase musím dát plný počet. Přečteno za čtyři dny.

05.05.2019 5 z 5

Prach Prach Hugh Howey

První třetina knihy mi přišla docela nezáživná. Poté se to ale hodně rozjelo směrem k opravdu famóznímu finále na které budu ještě dlouho vzpomínat. Prach vysvětluje spoustu otázek jako např. proč v silech není výtah a pod.
Celá trilogie je vynikající post-apo, které překonává i vynikající Metro. Příběh je uvěřitelný a napínavý.
Pro každého milovníka post-apo je tato sága povinnost.

01.05.2019 5 z 5

Zářivá noc hvězd a ledu Zářivá noc hvězd a ledu Rebecca Connolly

Zajímavý pohled na katastrofu Titanicu z pohledu Carpathie. Kniha se dělí na kapitoly z Titanicu a na kapitoly z Carpathie. Pro mě osobně byli události na Carpathii daleko zajímavější a dozvěděl jsem se nové informace. Kapitoly o Titanicu nenabízejí v podstatě nic co by nebylo omíláno stále dokola.

01.12.2023 4 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Velmi silný a poutavý příběh. Kniha objasňuje co se s Cilkou stalo po opuštění Osvětimi. Obrovská krutost a nespravedlnost. Těžko uvěřit, že někdo mohl tohle všechno přežít.

20.02.2023 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Moje první setkání s touto autorkou a rozhodně ne poslední. Kniha mě po většinu času držela v napětí a velice dobře se četla. Trochu mě ale zklamalo co nadpřirozeného v domě straší. Proto za čtyři hvězdy.

12.02.2022 4 z 5