st.me st.me komentáře u knih

Hrrr na ně! Hrrr na ně! Terry Pratchett

Další vynikající díl. Velitel Elánius a členové Hlídky patří k mým oblíbeným hrdinům. V tomhle díle jsem nahlédla do ženské stránky Nobyho Nóblhocha a smíchy mi tekly slzy.

28.02.2011 5 z 5

Vítěz je sám Vítěz je sám Paulo Coelho

Po tom co jsem četla Alchymistu jsem čekala, že i tahle knížka v sobě bude mít jakési poslání. To jsem v ní nenašla nebo jsem ho nepochopila. Konec se mi nelíbil a nebylo to tím, že to neskončilo šťastným koncem.

27.02.2011 3 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Pěkná knížka. Nemůžu snad ani říct, že jsem ji četla jako spíš vychutnávala. U odstavců, které se mi líbily jsem se zastavila a přečetla znova a pak klidně ještě jednou. Krásný a prostý příběh s, proněkoho možná, překvapivým koncem.

Zloděj času Zloděj času Terry Pratchett

Pro mě jeden ze slabších příběhů. Nijak moc mě nebavil. Myslím si, že pan Pratchett má i lepší kousky.

27.02.2011 2 z 5

Zimoděj Zimoděj Terry Pratchett

Vzít si díl, ve kterém jsou Nam Mac Fíglové, je prostě zárukou, že zábava FAKT bude. Tyhle modrý víly by si fakt zasloužili samostatný díl jen o sobě. I když na druhou stranu, když jsou s Toničkou, tak je to takový vyvážený celek. Kdyby byly samy, tak by se to nejspíš šeredně zvrhlo. Šeredně pro někoho.
Jak tu psali už jiní, Tonička díl od dílu moudří, dospívá a umí víc a víc. Ne že by to ho neuměla dost, když jí bylo devět.
A klasický dodatek na závěr. Těším se na další díl s ní :)

Velký Boj/Na nepřítele Velký Boj/Na nepřítele Terry Pratchett

Vyprávění o Nomech už číst nebudu. Ani tohle, ani žádné další. Knížku jsem dočetla jen díky její tloušťce a úctě k autorovi. Jinak jsem se nudila a přála si, ať už je konec.

27.02.2011 1 z 5

Koule Koule Terry Pratchett

Byla jsem docela zklamaná. Čekala jsem něco jiného.

27.02.2011 2 z 5

Temná strana slunce Temná strana slunce Terry Pratchett

Mě se knížka líbila. Není to Zeměplocha. Je to absolutně jiný příběh, ale četl se mi dobře a já se u ní nenudila.

27.02.2011 4 z 5

Čarodějky na cestách Čarodějky na cestách Terry Pratchett

Tenhle díl mám moc ráda. Pamatuju si, jak jsem se neudržela a smála se na celé kolo v autobuse, když jsem došla k pasáži ve které se na Bábi Zlopočasnou dívá had. Tuhle knížku bych doporučila všem, kteří by si rádi od Pratchetta něco přečetli, ale nevědí čím začít.

Maškaráda Maškaráda Terry Pratchett

Tenhle příběh čarodějek se mi až tak moc nelíbil. Asi jsem čekala, že se s nima víc pobavím. Děj pro mě byl takovej nějakej žádnej. Až na proměnění kocoura, to bylo výborné :)

Jirkova zázračná medicína Jirkova zázračná medicína Roald Dahl

Vzpomínám si, ta babička mě taky pěkně štvala.

Příběhy nečekaných konců Příběhy nečekaných konců Roald Dahl

Určitě doporučuji si přečíst. Sama jsem knihu dostala jako dárek, byla psaná v angličtině a nejdřív jsem si myslela, že si to špatně překládám, ale ty konce jsou OPRAVDU NEČEKANÉ. Možná se hodí říct, že některé povídky nejsou vhodné pro slabší povahy, ale které to jsou....to už si nepamatuji :)

Jakub a obří broskev Jakub a obří broskev Roald Dahl

Krásná pohádka. Nečetla jsem ji sice jako dítě, ale i tak se mi líbila. U Roalda Dahla jsem vlastně nenarazila na nic co by se mi nelíbilo.

Komu zvoní hrana Komu zvoní hrana Ernest Hemingway

Román od Hemingwaye snad nemůže zklamat. Skvěle popsal děj tří dnů. Knížka má dojemný konec.

Otec prasátek Otec prasátek Terry Pratchett

Má první Pratchettovka vůbec, takže srdeční záležitost. Skělý příběh, nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Smrť je v ní, no nevím jestli se hodí použít slova jako báječný, úžasný, Zuzanka a pan Ča-snač-aj...vážně výborná

Pátý elefant Pátý elefant Terry Pratchett

Musím přiznat, že tenhle díl ve mě nezanechal nijak zvlášť silný dojem.

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett

Výborný díl s kapitánem Elániem včele.

Zajímavé časy Zajímavé časy Terry Pratchett

Bavila jsem se nad trampotami čaroděje Mrakoplaše. Příběhy s mágy nepatří k mým favoritům, ale tahle knížka se mi líbila moc.

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Knihu jsem četla před pár lety, ale zanechala ve mě velmi silný dojem. Při jejím čtení mě až mrazilo. Určitě si ji přečtu znova.

Rumo & zázraky v tmách Rumo & zázraky v tmách Walter Moers

Rumo se mi líbil, ale přišlo mi, že tak trochu pokulhává za 13 a 1/2 života Kapitána Modrého Medvěda.