Spetum Spetum komentáře u knih

Na ostřích čepelí Na ostřích čepelí Miroslav Žamboch

Jedna z prvních knih, kterou jsem od M. Žambocha četl - a vlastně nečetl jsem ji jen jednou. Pro mě srdcová záležitost. Skvělý příběh, parádně vykreslené postavy a vlastně vůbec všechno co od kvalitní knížky tohoto typu čekám. A rozhodně největší borec v knížce je Led Kowalski. Smekám před autorem a děkuji za tak skvělou knihu!

Planeta mezi dvěma slunci Planeta mezi dvěma slunci Robert Fabian

Výborné sci-fi. Příběh napínavý jak o tři čísla menší trenky, navíc s tak hustou atmosférou (teď myslím tu knižní – ne tu na planetě, kde hrdinové ztroskotali), že jsem se nemohl odtrhnout, než jsem knihu dočetl. Klobouk dolů – za mě jedna z nejpovedenějších knih autora.

05.11.2019 5 z 5

Skrytá rizika kvantové démonologie Skrytá rizika kvantové démonologie Petr Heteša

Na začátku knihy jsem přemýšlel, jestli nemám jít do knihovny vyzvednout Papuse, aby mi z textu nic neuniklo, ale naštěstí se příběh vrátil ze sfér zpátky na zem a dostal jsem vše, co od klasické Hetešovky čekám – mírně neotesaného hlavního hrdinu chrlícího hlášky, litry Jacka Danielse, pěkné slečny (byť občas nelidské) a to vše podtržené výbornými ilustracemi. Příběh odsýpal, hlavní hrdina byl sice na můj vkus častěji mimo mísu dění a chyběly obvyklé Camelky (asi se jejich zdražování promítá už i do knih) – ale celkově vzato jo, užil jsem si to. Chtěl jsem dát o jednu hvězdičku míň, ale morální dilema androidů ohledně alkoholu na pracovišti mě tak pobavilo, že stejně dávám plný počet.

06.11.2019 5 z 5

Valkýry Valkýry Robert Fabian

Nevím, četl jsem zatím všechny knihy autora, ale tyto dvě akční vyvražďovací povídky nějak nejsou můj šálek čaje. Jasně – je to Fabián, takže čtivé to je – ale prostě jsem asi čekal víc, nebo něco jiného.

05.11.2019 3 z 5

Hvězda-01 Hvězda-01 Robert Fabian

Moje asi nejoblíbenější knížka od pana Fabiána. Sice to není military sci-fi jak je u něj zvykem – spíš taková noir sci-fi detektivka - ale rozhodně povedená.

Mariňáci Mariňáci Robert Fabian

Čistokrevná military sci-fi jak má být.

Emma z umírajícího města Emma z umírajícího města Vladimír Šlechta

Hodně kamarádů na tuto knihu nadává, ale náhodou je to prima odpočinkové čtení. Mě prostě vize postapokalyptického světa v podání pana Šlechty baví a krásně jsem si rozšířil znalosti z minulosti Oggerdova světa.

Hra bez pravidel Hra bez pravidel Michael Atamanov

Celá série super a i poslední díl si udržel výbornou úroveň. Příběh jel hladce jak nůž máslem, nikde žádné zbytečné zašmodrchání. Závěrečný souboj s Bossem na můj vkus trošku uspěchaný, ale taky bezva. Epilog mi připomenul Enderovu hru. Každopádně se těším na další knihy tohoto autora – byť už budou z jiného světa.

Dies irae Dies irae Robert Fabian

Líbí se mi, jak se postupně spojují příběhy z Fabiánových knih. Občas už mi ale děj v této knize přišel takový natahovaný. Ale pořád výborně čtivé.

05.11.2019 4 z 5

Carpe Diem - Reedice Carpe Diem - Reedice Robert Fabian

No jo, jde vidět, že autor je od fochu. Výborně vykreslené postavy, příběh čtivý od začátku až do konce. Opět military sci-fi jak má být!

Fatal Virtual Fatal Virtual Petr Heteša

Pan Heteša je prostě skvělý vypravěč příběhů a pro mě i mistr parádních a vtipných dialogů, který si nepotřebuje vypomáhat mnoha vulgarismy a horami mrtvých. U Fatal Virtual to jen potvrdil – od začátku mě knížka vtáhla do děje a nepustila až do konce – který byl jak v mnoha Hetešovkách – nečekaný a poněkud mi obrátil příběh naruby. Bezva čtení na odreagování nejen do busu i vlaku. A nechyběl Jack ani krabičky s velbloudem:)

04.11.2019 5 z 5

Sex, drogy & cyb'n'roll Sex, drogy & cyb'n'roll Petr Heteša

Všeho co slibuje název se mi v knize bohatě dostalo. Výborné odpočinkové čtení do busu a vlaku - jen pak nesmíte zapomenout vystoupit:)

Projekt Berserkr Projekt Berserkr Vladimír Šlechta

Jedna z prvních knih ze světa majora Oggerda, kterou jsem vlastně kdysi před skoro dvaceti lety začínal (na tehdejší doporučení Šamana z Arakisu v Brně). Četl jsem ji znovu poměrně nedávno a i když pan Šlechta avizoval jeji "modernizaci", náhodou vůbec nic neztratila ze své čtivosti i v tomto původním vydání. Výborné odpočinkové čtení, které umí pořádně vtáhnout do děje.

Rok Havrana Rok Havrana Vladimír Šlechta

Nebylo to zas tak špatné, ale asi jsem si za ty roky, co knihy od pana Šlechty čtu, moc zvykl na světy Gordona Fee a majora Oggerda, že mě prostě tato kniha nedokázala vtáhnout do děje.

24.10.2019 3 z 5

Východ Modrého měsíce Východ Modrého měsíce Simon R. Green

Mé první seznámení se světem Jestřába a Rybářky (a potažmo vlastně i s nimi). Bavil jsem se dobře – výborná směsice potřeštěnosti, humoru i dobrodružného příběhu. První půlka knihy mi připadla lepší než druhá, kde už ubylo vtipných hlášek a přibylo pokusů o epické scény - a proto dávám o jednu hvězdičku míň.

05.11.2019 4 z 5

Hvězda-02 Hvězda-02 Robert Fabian

Láska až za hrob Láska až za hrob Petr Heteša

Výborné odpočinkové čtení. Pan Heteša má prostě skvělý vypravěčský styl - klobouk dolů!

Tajemství Morie Tajemství Morie Vladimír Šlechta

První kapitoly nudné, pak už to mělo docela spád. Nejsem ale odborník na Tolkienovo dílo a četl jsem jej jen jednou před mnoha lety, proto asi nedokážu ocenit dekonstrukce pana Šlechty. Nicméně některé odkazy na dnešní popkulturu byly prima a zasmál jsem se. Knihy od pana Šlechty mám rád a vyrůstal jsem na nich, ale tato je v pořadí mé oblíbenosti až na posledním místě.

24.10.2019 2 z 5