Sova15 Sova15 komentáře u knih

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Vtipné, krásné a mnohých příbězích celá já.

16.03.2021 5 z 5

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Knížku jsem si vybrala do výzvy. Počáteční kapitoly byly pravda trochu nudné, ale důležité. Jak se na scéně objevil Šakal, bylo to napínavé a také jsem fandila zločinci. Určitě se znovu i podívám na film.

05.06.2020 5 z 5

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Krásná odpočinková četba i povedený film. "Znám tu každou krávu, ale tebe neznám. "

Lety a pády Lety a pády Vladimír Renčín

Netřeba komentáře - výborný, trefný humor.

23.05.2020 5 z 5

Opět, mé mládí za totality. Knížku jsme si tajně půjčovali. Opisovala jsem některé pasáže. I film byl dobrý.

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Jsem ráda, že moc nedávám na recenze. Příběh se mi líbil, pravda rozjezd byl pomalejší, ale pak mě to chytlo. Mít doma Sarah, asi bych taky rostla, ale rozčilovali mě i vlastní děti v pubertě. A Sarah to neměla vůbec lehké. Myslím, že si v rámci možností vedla dobře. Líbilo se mi, že většina postav nebyla vykreslena jen jednoznačně. Nikdo nepůsobil jen jako kladný hrdina, pocity se v postavách mísily, jako v běžném životě.

31.03.2020 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Málo platné, paní Rowlingová umí psát.

21.01.2020 5 z 5

Jaroslav Dušek - Duše(k) mi mluví z duše. Pod většinu jeho názorů se můžu podepsat. Třeba ten, co je v knize až na konci. Nenecháme své tělo dospat - vstáváme podle budíku, pak si dáme kávu, čaj abychom mohli vůbec fungovat. Vydržíme to, ale všechno nás bolí, jsme unavení nebo v depresi. Asi mi nepovolí chodit do práce, až se vyspím do růžova, ale odpoledne se na všechny důležité?? povinnosti vykašlu a nechám své tělo odpočívat. Vánoce nevánoce.
Vím, že se svět zásadně nezmění, ale trošku, trošínku k tomu můžeme pomoci. Zkusit se zžít se svým tělem, prostředím, neničit už víc přírodu, ať nám vůbec nějaká zbyde.
Díky pane Dušku. A při čtení Čtyř dohod slyším v hlavě Váš hlas.

17.12.2019 5 z 5

Blackout Blackout Marc Elsberg (p)

Nepěkná představa. Raději nakoupím baterky, sirky (svíčky mám).Protože na elektriku máme vše, zapátrám po vařiči na tuhý líh, nebudu spotřebovávat léky do posledního.....je toho moc. Na elektrice jsme závislí. A kniha to pěkně, čtivě popisuje.

08.11.2019 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

I já jsem měla první zkušenost s tímto autorem. Kniha byla zajímavě psaná, napínavá, ke konci jsem hltala stránky, abych věděla jak to dopadne. Zajímavy motiv jednání.

13.10.2019 5 z 5

Motýlí křik Motýlí křik Jan Tománek

Už při otevírání knihy jsem byla zvědavá,jaká bude. Četla jsem recenze, jedni ji chválí, jiní zatracují. To je dobrý důvod se začíst. Mě se líbila. Má spád, děj je trošku zamotaný, ale výsledný dojem je velmi dobrý. Není tam nic, co by (při trošce fantazie) nemohlo být pravdou (nebo bez fantazie)?
Na české poměry výborné dílo. Jak už tu někdo přede mnou napsal, cizí slátaniny hltáme a tady bychom kritizovali....

18.08.2019 4 z 5

A přesto říci životu ano: (Psycholog prožívá koncentrační tábor) A přesto říci životu ano: (Psycholog prožívá koncentrační tábor) Viktor Emil Frankl

Velmi silná kniha obsahem, až útlá, co dopočtu stran. Ale řekne vše, co je potřeba. Neumím, a asi ani nechci (pokud budu sebekritická), si opravdu představit, co se v koncentračních táborech dělo. Dneska jen trochu strádáme a už se z toho hroutíme. Hodně lidí v táborech zemřelo, ale jak se ti přeživší měli se vším, co prožili, se ztrátou bližních vyrovnat? Do Osvětimi se chystám, návštěva Terezína byla silným zážitkem. Přesto všechno si myslím, že osobní zkušenosti těchto lidí, ač se o nich píše, mluví, točí filmy (je to dobře), je nepřenosná. Ale musí být varováním!
"Na zemi existují dvě lidské rasy. Ano, pouze tyto dvě: rasa lidí slušných a rasa lidí neslušných. Obě tyto "rasy" ze najít všude: pronikají do všech skupin a prolínají se. Žádná skupina není složená jen a jen ze slušných lidí, v tomto smyslu není žádná skupina "rasově čistá". Tak se tu a tam našel nějaký slušný chlapík i mezi strážemi."

14.03.2019 4 z 5

Omlouvám se za svou nepřítomnost Omlouvám se za svou nepřítomnost Jiřina Šiklová

Paní Šiklové si moc vážím. Její knihy Matky po e-mailu a Deník staré paní mi moc pomohly nejen při studiu gerontologie, ale hlavně jsem v mnohém pochopila své stárnoucí rodiče. Díky této knize jsem se utvrdila, že paní Šiklová je velmi charakterní žena, neohne páteř. A ač ve vězení prožívala těžkou dobu (ono, která není), kdy se její dcera vdávala, syn si volil povolání....Naštestí nebyl pobyt ve vězení až tak dlouhý, přesto prožívat tyto chvíle a udržet si nadhled, to zvládne jen silná osobsnost. Klobouk dolů.

05.03.2019 4 z 5

Kramerová versus Kramer Kramerová versus Kramer Avery Corman

Je pravda, hodnotit knihu po 40 letech od vydání není jednoduché. V době, kdy jsem jí četla bylo naprosto ojedinělé, aby otec dostal dítě do své péče. Kniha je citlivá, zajímavé vykreslení postav. A film je také výborný.

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Také jsem ještě četla jako Pavučina lží. Klasický Brownův román, napětí, vtáhnutí do děje.

Účinný lék Účinný lék Arthur Hailey

Hailey - autor mého mládí. Stále mě baví a knihy jsou napínavé, čtivé......

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Poslouchala jsem na CD a ač děj byl strašný, až běžel mráz po zádech, líbilo se mi.

06.06.2018 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Velmi zajímavá knížka, i když smutná. Je dobré se nechat poučit.

06.06.2018 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Nádherné čtení, knížka nešla odložit. První díl jsem nečetla, ale film byl krásný. Už chápu, co lidé na "té Moyesové" mají. Určitě si přečtu i jiné konížky od ní.

13.07.2017 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Silná knížka. Nechci soudit dobu, ve které se to vše odehrálo, ale hlavní hrdina byl k všemu odhodlaný kariérista. Dojmy ve mě zůstanou dlouho a nevím, zda najdu odvahu podívat se na film, ikdyž jsem si v panu Karlov při čtení,i pana Hrušínského uměla dobře představit

09.03.2017 5 z 5