Sorrangar Sorrangar komentáře u knih

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Kniha pro mě byla velkým přínosem a určitě bych ji doporučil každému, ne jen lidem, kteří bojují s prokrastinací. Například takovou osobní vizi, což je jeden z nástrojů, by měl mít formulovanou každý. Kniha je navíc psaná velmi přehledně, jsou v ní nákresy shrnující hlavní myšlenky a vždy na konci kapitoly je rovněž její přehledné shrnutí. Pokud tedy něco z obsahu zapomenete, stačí ji otevřít na konkrétním místě a tyhle nástroje vám hlavní myšlenky rychle připomenou.

Darth Bane: Dynastie zla Darth Bane: Dynastie zla Drew Karpyshyn

Důstojné pokračování prvních dvou dílů. Celá trilogie patří k nejlepší SW knižní tvorbě.

Darth Bane: Pravidlo dvou Darth Bane: Pravidlo dvou Drew Karpyshyn

Pokračování je stejně našlapané jako první díl. Čte se jedním dechem a patří mezi nejlepší SW knihy.

Motivace zvenčí je jako smrad Motivace zvenčí je jako smrad Ivo Toman

Jedná se o první knihu, kterou jsem v životě vyhodil rovnou do popelnice. Autor vychází z mého pohledu z naprosto mylných předpokladů. Například, že člověk se s vnitřní motivací buď narodí a nebo ji vůbec nemá. Dále úspěch poměřuje pouze podle ekonomické úspěšnosti. Penězům přiřazuje nepřiměřenou hodnotu. Koupit tuhle knihu jsou vyhozené peníze. Doslova odpad.

13.04.2020 odpad!

Darth Bane: Cesta zkázy Darth Bane: Cesta zkázy Drew Karpyshyn

Jedna z nejlepších knih SW! Přečetl jsem jedním dechem a nemohl se dočkat pokračování. Stoprocentně doporučuji všem fanouškům Sithů, tohle je prostě nářez včetně obou pokračování.

11.04.2020 5 z 5

Revan Revan Drew Karpyshyn

Velmi poutavý příběh, který určitě potěší všechny fanoušky postavy Revana. Plynule navazuje na hru Knights od the Old republic.

11.04.2020 4 z 5

Do prázdnoty Do prázdnoty Tim Lebbon

Kniha mě nijak zvlášť neoslovila. Sice se odehrává v dosud nezmapovaném období předaleké galaxie, což je samo o sobě zajímavé, nicméně autor to, podle mě, nedokázal náležitě využít. Příběh sice není úplná nuda, ale rozhodně nesplnil očekávání. Čekal jsem například, že se dozvíme něco o vzniku řádu Jedi, případně o objevu hyperprostorového cestování. Ani jedno tam není a příběh tenhle nedostatek zdaleka nedokáže vyvážit. Takže spíš podprůměrná kniha.

11.04.2020 2 z 5