smudlajs smudlajs komentáře u knih

Outsider Outsider Stephen King

King je prostě King. Od začátku mi nebylo vůbec jasné, co se z toho může vyklubat a nakonec autor opět nezklamal. Kniha je stylem hodně podobná trilogii s Billem Hodgesem, určitě stojí za přečtení. I když mě trochu mrzí, že King už asi stárne a jeho příběhy už nemají tak "hororové" konce, co mívaly...

09.07.2019 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Šifra mistra Leonarda se mi líbila ještě o něco víc, ale tenhle příběh byl také velice poutavý a dobře propracovaný. Už samotný námět je výborný, příběh dobře vykonstruovaný a děj má spád. Určitě stojí za přečtení.

27.06.2019 3 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Velice čtivá kniha s poutavým příběhem, která v mnoha ohledech člověka dovzdělá. Prostě jsem si musela najít všechny Leonardovi obrazy, které jsem neznala, přeložit každou francouzskou větu, které jsem nerozuměla a už se nemůžu dočkat návštěvy Louvru. Přeskočila jsem Anděle a démony a začala touto, protože se mi náhodou dostala do ruky jako první. Doufám, že ostatní knihy o Robertu Langdonovi budou stejně dobré.

09.05.2019 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Opravdu silný srdceryvný příběh po jehož dočtení cítíte jen zmar a beznaděj a chcete spravedlnost víc než co jiného. Kniha je napsaná tak dobře, že s postavami opravdu soucítíte, vnímáte jejich bolest, marnost i nenávist. Opravdu mistrný kousek. Film je považován za jeden ze skvostů kinematografie, ale kniha je prostě ještě lepší!

30.03.2019 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Skvělá kniha, kterou prostě nejde odložit. Povídky, které vám nedají spát. Bravo Mr. S.! Rozhodně doporučuji její přečtení. Jen se může stát, že z ní budete mít špatné sny, stejně jako já.

06.03.2019 5 z 5

Růženky Růženky Stephen King

King je můj nejoblíbenější autor a na každou novou knihu čekám jako na smilování. Tato kniha má výborný potenciál, příběh je poutavý, zápletka neotřelá, ale celkem mě zklamal konec. Od mistra jsem zvyklá na lepší a hlavně nečekanější závěry. Kvůli rozuzlení hodnotím knihu jako dobrou.

20.02.2019 3 z 5

Neobvyklý typ Neobvyklý typ Tom Hanks

Velice milé a příjemné čtení. Ne všechny povídky mě zaujaly a líbily se mi, ale většina rozhodně ano. Autor opravdu mile překvapil a rozhodně mohu knihu doporučit jako oddychové čtení.

10.01.2019 4 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Celkově knihu nemohu hodnotit ani kladně, ani záporně. Pro mě měla několik skvělých ale i několik velice nudných pasáží. Velice dobře hodnotím některé zajímavé myšlenky, které vám kniha předá. Konec byl pro mě bohužel předvídatelný, asi už od půlky jsem tušila, jak příběh skončí. Dobrá kniha, skvělá za mě tedy rozhodně ne.

07.01.2019 2 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Opět mistr King na výbornou. Dokonce mě tento díl bavil z trilogie nejvíc, těžko se od knihy dokážete odtrhnout.

11.11.2018 5 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Opět velice poutavá detektivka od které se nejde odtrhnout. Sice mě nebavila tolik jako Pan Mercedes, ale i tak je to výborná kniha a rozhodně stojí za přečtení. Hurá na Konec hlídky! :)

02.10.2018 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Detektivky mě moc nebaví, ale když jsem zjistila, že se pan mistr King rozhodl uplatnit i v tomto žánru, neodolala jsem. A dobře jsem udělala. Kniha je psaná Kingovským stylem a to mluví za vše. Mohu jen doporučit a hned se vrhnu na další díl.

13.09.2018 5 z 5

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

Opět výborná kniha. King prostě umí zaujmout a nepustit čtenáře ze svých spárů dokud knihu nedočte. Jen stále nemůžu přijít na to, zda se toto dílko dá považovat za příběh s happy endem. Z jednoho úhlu pohledu možná ano...

18.10.2014 4 z 5