smudlajs smudlajs komentáře u knih

Asi jsem od knihy čekala něco trochu jiného, ale i tak přečtení nelituji. Je plná zajímavých myšlenek a nutí člověka k zamyšlení nad vlastním životem. Zřejmě mi nepřipadala tak skvělá, protože spoustu myšlenek už mám dávno osvojených, ale i tak mi něco dala.

28.04.2020 3 z 5

Velice silné a smutné čtení. Tohle vám v televizi ani ve škole neřeknou. Zpověď skutečných lidí, které tato katastrofa nějakým způsobem ovlivnila. Při čtení některých příběhů se mi chtělo brečet. Neumím si představit, že by mě něco takového postihlo. Snad nás nic takového nepotká...

22.04.2020 5 z 5

Černobyl: Historie jaderné katastrofy Černobyl: Historie jaderné katastrofy Serhii Plokhy

Rozhodně zajímavé i když těžké čtení. Měla jsem trochu problém s těmi všemi ruskými jmény a oceněními a tak dále a tak dále, ale po několika stránkách už to nebylo tak hrozné. Viděla jsem seriál, takže tohle pro mě bylo takové doplnění informací. Jak už tu bylo zmíněno, autorova práce je opravdu obdivuhodná. Asi nikdy mě nepřestane překvapovat ruská povaha, jejich odmítání zodpovědnosti a ututlávání faktů. Kéž bychom se z této hrozné události poučili.

12.04.2020 4 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Naprosto skvělá, úžasná, perfektní atd. atd. kniha. Ve výčtu pochvalných přídavných jmen bych mohla pokračovat donekonečna. Škoda jen, že neměla ještě více stran. Dokázala bych pozorovat osudy obyvatel Chester's Millu klidně dalších tisíc stran. Skvěle se mi díky autorovi podařilo vžít se do postav a sdílet jejich utrpení a bezmoc. Myslela jsem, že po Svědectví už nic takhle obsáhlého nemůže být tak dobré, ale King to zase dokázal. Smekám, mistře...

01.04.2020 5 z 5

Gump & Co. Gump & Co. Winston Groom

Bohužel musím přiznat, že mě tato kniha moc nebavila, s okouzlujícím prvním příběhem o Forrestovi se to nedá srovnat. Vadily mi některé nesrovnalosti oproti první knize a spousta vulgarismů. Některé situace byly opravdu povedené, jiné naopak opravdu přitažené za vlasy. Tato kniha za mě nepatří k nejzdařilejším.

22.03.2020 3 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Nerada bych srovnávala film s knihou, i když se tomu v tomto případě asi nedá vyhnout. Film je úžasný, skoro až kultovní, ale kniha je úplně jiná. Je to takové milé, odpočinkové čtení, u kterého se občas neubráníte smíchu nebo naopak soucítíte s hlavním hrdinou a plně vnímáte jeho smutek a bolest. Celkově je kniha spíše úsměvná, protože situace, do kterých se Forrest vždycky dostane, jsou opravdu neskutečné.

20.03.2020 4 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Skvělé pokračování životních osudů Dannyho Torrance. Perfektně vystavěný poutavý příběh se spoustou překvapivých momentů. Od knihy jsem se vůbec nemohla odtrhnout a dokonce musím říct, že mě bavila víc než Osvícení.

16.03.2020 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Další klasika od mistra hororu, která nezklamala. Udělala jsem tu chybu, že jsem nejdřív viděla film, což mě trochu brzdilo v představivosti a věděla jsem, jak příběh dopadne (i když trochu jinak než ve filmu), naopak obraz vyšinutého Jacka Nicholsona to dokonale vyvážil. Jeho ztvárnění Jacka Torrance je snad ještě lepší než postava vykreslená v knize. Celkově ale považuji knihu za daleko lepší než je film i když se jedná o takovou klasiku stříbrného plátna jakým Osvícení bezpochyby je.

10.03.2020 5 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Napínavý příběh, ve kterém dochází k několika důležitým zvratům. Při čtení jste stejně zmateni jako hlavní hrdinka a nevíte komu vlastně důvěřovat. Za mě celkem povedená kniha, ale Robert Langdon to není.

11.02.2020 4 z 5

Temné léto Temné léto Dan Simmons

Moje první kniha od pana Simmonse. Slyšela jsem na ni různé ódy a slušné recenze, takže aniž bych se blíže zajímala o to, do čeho jdu (že se jedná o horor jsem samozřejmě věděla), tak jsem ji prostě otevřela a začala číst. Skoro mě odradila autorova zbytečně dlouhá (a místy nudná) předmluva, která dokonce vyzrazuje jednu důležitou událost příběhu (doporučuji tedy přečíst až po dočtení knihy). Musela jsem si zvykat na dlouhé květnaté věty plné popisů, ale potom jsem si je začala užívat. Příběh je dobrý, plný napětí a chvílemi i dost děsivý (slabším povahám neradím číst knihu osamotě za tmy). Nehodlám srovnávat tohle dílo s Kingovým TO, protože TO je pro mě jednou z nejlepších knih co jsem dosud četla, ale musím uznat že Temné léto je minimálně stejně děsivé. V brzké době si hodlám pořídit Zimní přízrak a už teď se na něj těším. Milovníkům hororů s partou dětí v hlavních rolích rozhodně doporučuji.

03.02.2020 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Trochu nevím, jak knihu ohodnotit. Rozhodně je to slušně psaný příběh a kniha se čte velice dobře, na druhou stranu se nedokážu zbavit pocitu, jako bych četla pohádku. Na to o jak drsné téma se jedná, je dle mého názoru kniha dost umírněná. Skoro se až nechce věřit, že se jedná o skutečný příběh.

13.01.2020 3 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Ještě snad nikdy jsem Kingovi nedala jen tři hvězdičky. Zajímavý nápad, dobře psaný příběh, ale na Kinga je to za mě slabé. Ale netvrdím, že nestojí za přečtení, je to taková milá povídka na odpoledne.

06.01.2020 3 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Klasický starý dobrý King. Miluju jeho knihy z této doby a tahle také nezklamala. Začátek příběhu je trochu kostrbatý a chvíli trvá než se člověk začte, ale postupně pochopíte, že vše má svůj důvod a také lépe přilnete k postavám. Konec příběhu je jako vždy strhující...

05.01.2020 5 z 5

Misery Misery Stephen King

Naprosto brilantní kingovka, která vás hned od začátku chytne a nepustí. Když jsem nemohla číst, ať už v práci, při domácích pracích nebo třeba i na návštěvě, tak jsem každou chvíli k Misery v myšlenkách zabrousila a říkala jsem si - Jak je to dál Pavlíčku? Opravdu skvělá kniha, která stojí za přečtení.

19.11.2019 5 z 5

Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku Kamin Mohammadi

Příjemná oddychovka z prostředí mé milované Itálie. Autorka píše celkem poutavě, takže se kniha četla sama. Pokud chcete nenáročnou a příjemnou četbu, tak mohu vřele doporučit.

07.11.2019 4 z 5

Stříbrná židle Stříbrná židle C. S. Lewis (p)

Tento díl mě zatím bavil nejméně, nevím jestli kvůli postávám nebo celkovému příběhu. Za mě prozatím nejslabší díl, ale objektivně musím říct, že je to stále hezký narnijský příběh...

20.09.2019 3 z 5

Plavba Jitřního poutníka Plavba Jitřního poutníka C. S. Lewis (p)

K tomuto dílu jsem byla ze začátku trochu skeptická. Filmové zpracování se mi vůbec nelíbilo, takže jsem předpokládala, že tomu tak bude i s knihou. Ta mě ale velice mile překvapila, příběh byl poutavý a bavil mě. Opět milé a příjemné oddechové čtení jako předchozí díly.

18.08.2019 4 z 5

Princ Kaspian Princ Kaspian C. S. Lewis (p)

Dle mého je tento díl srovnatelný s tím prvním. Možná trochu slabší, protože je dost podobný, ale i přes to je to moc milé oddychové čtení.

08.08.2019 4 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Úžasná pohádka, která nenudí ani dospělé. Občas je potřeba přečíst si nějakou oddechovku, ve které dobro vždy zvítězí nad zlem. Jednou ji určitě budu předčítat svým dětem.

30.07.2019 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Na to, že se jedná o americkou klasiku jsem asi čekala něco víc. Trochu hůř se mi četla, nemohla jsem ze začátku přivyknout stylu psaní, ale to je čistě můj problém. I tak je ale příběh silný a smutný.

13.07.2019 4 z 5