smardice smardice komentáře u knih

Nezvěstná Nezvěstná Tina Frennstedt

Dobře napsané, skvěle namluveno H.Dvořákovou. Poslech jsem si užila.

02.05.2022 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

Opravdu smutný příběh, ukazující, že zlo nabírá na obrátky s počtem zmanipulovaného davu, a je úplně jedno, zda se jedná o mladistvé či dospělé osoby. Skvělá psychologická sonda skupiny děti na pustém ostrově.

28.04.2022 5 z 5

Mačacia stopa Mačacia stopa Dominik Dán

Vyřešená linie je návratem do minulosti k příběhu Břemeno minulosti. Celá série si udržuje vysoký standard, je čtivá, všechny díly mě více či o krapet méně baví. Nevyřešený příběh ze současnosti slibuje další díl do série Naše mesto, takže se mám zase na co těšit.

26.04.2022 5 z 5

Bílý žár Bílý žár Sandra Brown

Další příběh s detektivní zápletkou a romantickým podtónem. Ještě mám přečíst spoustu knih této spisovatelky, tak věřím, že se mi budou aspoň tak líbit, jak tato.

25.04.2022 4 z 5

Ptáci, zvířata a moji příbuzní Ptáci, zvířata a moji příbuzní Gerald Durrell

Další příběhy z Korfu, které se mi, jak napsala čtenářka Jana přede mnou, líbily více než první díl. Čtivý díl, plný humoru a lidského porozumění, se kterým se přenesete na prosluněné a mořským vánkem provoněné Korfu. Úžasné popisy zvířat, lidí, přírody.

19.04.2022 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Skvělé zakončení celé série, která je plná nečekaných zvratů a plná emocí, ale hlavně nesoucí v sobě poselství, že zlo má mnoho podob a ne každému se podaří odolat.

12.04.2022 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Asi se vracím do dětských let, ale i tento druhý díl se mi líbil. Jak někdo napsal níže - Skvělé pokračování prvního dílu.

06.04.2022 5 z 5

Tři mušketýři Tři mušketýři Alexandre Dumas, st.

Poslechová lahůdka. Nádherná klasika, kterou zná určitě každý, ať z několikerého filmového zpracování, z četby či poslechu audioknihy. Nejde jinak, dávám plný počet.

04.04.2022 5 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Michelle Frances

Boj o jednoho muže z pohledu matky a přítelkyně. Dvě nesympatické ženské postavy, přičemž té starší jsem přece jen o poznání více fandila než té druhé. Tak která nakonec vyhraje?

03.04.2022 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Napínavý příběh, mrazivá atmosféra a strhující závěr, jen by mohla být o třetinu kratší.

31.03.2022 4 z 5

Rózka je mi rodina Rózka je mi rodina Gerald Durrell

Touto knihou jsem se vrátila zpět do svého dětství, kdy jsem knihy od pana Durrella prokládala knihami spisovatelů jako K.May, J.Foglar, apod. Je to okouzlující a čtivý příběh, plný laskavého humoru.

24.03.2022 5 z 5

Lov Lov Bernard Minier

S touto sérií jsem začala od posledního dílu, jelikož se mi jako poslední díl skládanky hodil do ČV.
Temný příběh zasazen do nám tak známého období pandemie, který mi celou dobu připomínal jiný příběh. Ano a ten od Adler--Olsena se mi přece jen o poznání líbil víc. A jelikož je Martin Servaz čestný sympaťák s velkým charismem a dobrý detektiv, jdu si přečíst celou sérii hezky od začátku.

23.03.2022 4 z 5

V pasti V pasti Catherine Alliott

Pěkný příběh s prvky detektivky, humoru, romantiky. Jak píše Ticiana, opravdu příjemné a nečekané překvapení.

21.03.2022 5 z 5

Velmi čtivý příběh z dob faraonů starověkého Egypta, trošičku připomínající Egypťana Sinuheta. Nádherný příběh nekonečné lásky, bojů a putování, částečně se zakládající na skutečných postavách.

17.03.2022 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Úžasná, čtivá a nadčasová kniha, která nic neztratila ani v dnešní době ze své aktuálnosti a ve které se ukrývá hluboká a pravdivá myšlenka.

10.03.2022 5 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

Moje první kniha od autora přečtená v rámci ČV a tak trochu nevím, co napsat. Některé hlášky vtipné, ale plno vulgarismu a násilí. Nejspíš nejsem cílová skupina, ale určitě si po čase (delším) další jeho knihu přečtu.

08.03.2022 3 z 5

Zdravím tě, temnoto Zdravím tě, temnoto Sandra Brown

Velmi čtivá, napínavá detektivka s prvky romantiky.

06.03.2022 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Taková klidná, čtivá a pohodová detektivka bez žádných brutalit a psychicky narušených vrahů, tak trochu připomínající staré klasické britské a americké detektivky. Precizní dialogy, popisy okolí a postav a hlavně sympatičtí hlavní detektiv a jeho asistentka.

05.03.2022 5 z 5

Utrhnout se ze řetězu Utrhnout se ze řetězu Simona Monyová (p)

Kratičká oddechovka, tak akorát na jedno odpoledne, s otevřeným koncem.

02.02.2022 3 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Neobyčejně zajímavý příběh (i pro mě - naprostém neznalci a nevlastníkovi jeho výrobků) o arogantním, despotickém, podivínském a přecitlivělém hulvátovi a vizionářském géniovi, který nám všem pomohl poznat úžasný svět počítačů a dalších produktů s tím spojených. Vzpomínky a názory spousty lidí od útlého mládí až do roku 2011.

01.02.2022 4 z 5