smardice smardice komentáře u knih

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Vynikající první kniha této série, kterou jsem hltala od první stránky až do poslední, která neměla nikde žádné hluché místo. Napínavá od začátku až do konce s opravdu překvapivým odhalením vraha.

26.12.2019 5 z 5

Na dně Na dně Jørn Lier Horst

Moje první setkání s tímto spisovatelem. Příběh je docela zajímavý, i přesto, že není prošpikovaný zvrhlostmi, jak jsme zvyklí u severských krimi. Sympatický detektiv (žádný alkoholik) s neméně sympatickou dcerou. Poklidná detektivka.

14.06.2022 4 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Neobyčejně zajímavý příběh (i pro mě - naprostém neznalci a nevlastníkovi jeho výrobků) o arogantním, despotickém, podivínském a přecitlivělém hulvátovi a vizionářském géniovi, který nám všem pomohl poznat úžasný svět počítačů a dalších produktů s tím spojených. Vzpomínky a názory spousty lidí od útlého mládí až do roku 2011.

01.02.2022 4 z 5

Kráska a netvor Kráska a netvor Dominik Dán

Přečteno (vlastně doposloucháno) skoro se zatajeným dechem. Dva souběžné fascinující a drsné příběhy. Budu se opakovat, ale opět skvělé.

17.12.2021 5 z 5

Nestydaté neviňátko Nestydaté neviňátko Dominik Dán

Další skvělý díl a tentokrát musím dát zase plný počet hvězdiček. Do pozadí ustupuje podsvětí a mafie, moc a vládu začínají přebírat zkorumpovaní politici. Méně mafie, špína politiků a více erotiky.

19.10.2021 5 z 5

Cigaretka na dva ťahy Cigaretka na dva ťahy Dominik Dán

Doposloucháno, fantastický přednes Mariana Geišberga a mě nezbývá nic jiného než zase dát plný počet hvězdiček.

03.09.2021 5 z 5

Smrť na druhom brehu Smrť na druhom brehu Dominik Dán

Tak jsme v roce 1994. Pro mě zatím nejlepší kniha z 10 chronologicky řazených. Nechci se opakovat, ale děj má atmosféru, nechybí zde smysl pro humor, prostě vše, na co jsme v této sérii zvyklí.

18.08.2021 5 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Myslím, že v tolika recenzích přede mnou již bylo napsáno vše. Takže za mě - Nádherný přednes této knihy ještě více umocnil poslech a prožití této knihy. I když se musím přiznat, že film se mi líbil o poznání více.

22.12.2019 5 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Poslech na doporučení svého syna, který byl velice nadšen filmem. No, jak tady někdo psal, že pokuď dám méně než 5 hvězdiček, tak jsem knihu nepochopila. Prostě nepochopila, zkusím mrknout na film, snad mi to dojde.

17.08.2022 3 z 5

Lži Lži T. M. Logan

Výborná detektivka plná intrik a nečekaných zvratů a pro mě opravdu s překvapivým závěrem.

01.08.2022 5 z 5

Mačacia stopa Mačacia stopa Dominik Dán

Vyřešená linie je návratem do minulosti k příběhu Břemeno minulosti. Celá série si udržuje vysoký standard, je čtivá, všechny díly mě více či o krapet méně baví. Nevyřešený příběh ze současnosti slibuje další díl do série Naše mesto, takže se mám zase na co těšit.

26.04.2022 5 z 5

Studňa Studňa Dominik Dán

Jak píší mnozí, "Dánovka", jak má být. Zajímavé téma týkající se bezdomovců je stále více aktuálnější. Ale začátek a i děj mi připadal zbytečně natahovaný, a pro mě tudíž ne tak zajímavý, jak v knihách předešlých. Ale samozřejmě ne každému může vyhovovat dané téma.

06.12.2021 4 z 5

Nežná fatamorgána Nežná fatamorgána Dominik Dán

Kniha se četla dobře, ale přesto ubírám 1 hvězdičku za nedořešený případ kvůli, určitě aspoň pro někoho, nostalgické sondě do předrevolučního a revolučního dění..

14.07.2021 4 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Moje první kniha od tohoto spisovatele a nebyla vůbec špatná. A i když některé akce byly občas překombinované, některé akce vyšetřovatelů nelogické, a Fabian Risk ne vždy vzorem klasicky vyšetřujícího detektiva, byla pro mě tato krimi napínává od začátku až do konce a měla spád.

14.07.2020 5 z 5

Zasněžená žena Zasněžená žena Leena Lehtolainen

Pohodová detektivka, která poklidným tempem spěje ke zdárnému vyřešení případu sympatickou policistkou Leenou, doplněná zajímavými údaji a postřehy z Finska.

27.07.2022 4 z 5

Červený drak Červený drak Thomas Harris

Napínavý a drsný příběh od začátku až do konce. Skvělá psychologie postav a úžasný popis myšlenek a profilu šílence.

16.05.2022 5 z 5

Tři mušketýři Tři mušketýři Alexandre Dumas, st.

Poslechová lahůdka. Nádherná klasika, kterou zná určitě každý, ať z několikerého filmového zpracování, z četby či poslechu audioknihy. Nejde jinak, dávám plný počet.

04.04.2022 5 z 5

Červený kapitán Červený kapitán Dominik Dán

Tenhle díl mi moc nesedl, i přesto, že děj má celkem spád a zabývá se, pro mě zajímavým tématem - templářstvím, (trochu to zavání "Šifrou.."). Za ten překombinovaný konec ubírám hvězdičku.

10.08.2021 4 z 5

Mucholapka Mucholapka Dominik Dán

Další zdárné vyšetření vražd recidivistů propuštěných v amnestii pokračuje ve velkém stylu. Skvělé vykreslení všech postav, soudržnost slovenské mordparty, skvělý konec. Jednotlivé díly se prolínají a stále nevím, proč zavražděným nechával ty ponožky.

05.08.2021 5 z 5

Mucha Mucha Dominik Dán

Další skvělý díl. Sice jsem někde zjistila, že by chronologicky měla následovat "Beštie", ale nevím, zda si napřed nepřečíst "Mucholapku", která po roce navazuje na "Mouchu" a nevyřešenou vraždu Cley.

28.07.2021 5 z 5