Slartibarkfast Slartibarkfast komentáře u knih

Hrdinové Hrdinové Joe Abercrombie

Velmi slušný kousek, který si fanoušci původní trilogie jistě nenechají ujít. Výtečné dialogy (i monology), zábavně vykreslené scény i charaktery s duší. Hluboké myšlenky z úst těch nejnepravděpodobnějších. Ke konci sice velmi předvídatelné, ale celkový dojem je výborný. Rozhodně stojí za to přečíst. Rozepsal bych se víc, ale pozitivní kritika není můj styl. 90%

06.12.2017 5 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Velmi dobrá kniha, popisující hledání severozápadní cesty Johnem Franklinem. Na dvou lodích, Erebu a Terroru, které pak na několik let zamrznou v ledu, se začnou odehrávat velice zajímavé věci a tajemná nestvůra nedá žádnému z námořníků spát. Poutavé a velice čtivě. Poněkud zdlouhavý začátek, ale o to lepší závěr. Dělení do zajímavých kapitol dle očitých svědků daných událostí. Velmi se mi líbila a nemohu jinak než doporučit. Vskutku skvělá kniha. 95%

26.04.2012 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Co tak napsat o této knize? Není vyloženě špatná, ale rozhodně není určena náročnějším čtenářům, což napovídá i samotný věk autora. Z každé stránky na vás dýchá klišé a velmi jednoduché dialogy gymnazijního slohu, u kterých jsem se cítil rozpačitě a nesvůj. Navíc je kniha psaná podle stokrát viděné předlohy a s velmi předvídatelným vývojem, což na náladě dvakrát nepřidá. Konec je už naprosto slabý, a nebýt mého zájmu o to, jak autor vyspěl a zhostil se dalších dílů, zřejmě bych po dalším nesáhl. Jednoznačně zklamání a propadák, který si ani v nejmenším nezaslouží srovnání s dalšími notoricky známými autory fantasy příběhů.

08.07.2016 2 z 5

Hladové hry Hladové hry Dan Simmons

Pokud to srovnám s jinými knihami Dana Simmonse, byla tahle o něco slabší. Je to až zvláštní, protože tohle má být jeho nejlepší dílo. Podle mne tomu tak ovšem není. Nicméně se to celkem slušně četlo, ačkoliv při téhle rozsáhlosti díla se nevyhnul slabším pasážím, kterými se musel čtenář doslova prožvýkat. 70%

19.09.2014 4 z 5

Leviatan se probouzí Leviatan se probouzí James S. A. Corey

Velmi čtivé dílo, které vás naprosto pohltí a podmaní si svým rozmanitým příběhem. S hlavními hrdiny nelze jinak než sympatizovat a prožít s nimi celou jejich strastiplnou cestu. Tuhle knihu jsem zhltl za méně než dva dny a neskutečně se těším na další pokračování. 90%

17.03.2014 5 z 5

Zlato Arkony. Kniha první Zlato Arkony. Kniha první Juraj Červenák

Psané vcelku zbrklou rukou. Neměl jsem při čtení vůbec potřebu ztotožnit se s hlavním hrdinou, nebo být alespoň částečně vtažen do děje. Jako první čtená kniha od Červenáka rozhodně odrazuje od tohohle autora svou nevyzrálou koncepcí. Naprosto nesympatické dílo. 35%

17.03.2014 2 z 5

Mořičvíl Mořičvíl Denny Newman (p)

Zajímavý a zábavný styl psaní, který můj vkus snad jen o vlas minul svou nevšední formou. Vítám jakýkoliv druh fantasy, ale musím přiznat, že tímhle kouskem jsem se velice dlouho prokousával. Uvidíme, co přinesou další díly, pokud se k nim někdy dostanu.

09.10.2018 3 z 5

A ještě něco... A ještě něco... Eoin Colfer

Snaha o atmosféru předchozích dílů tu byla, ale originál už to zkrátka nikdy nebude. Hlavně rozsekávání děje Průvodcovými komentáři bylo nadmíru rušivé. 50%

26.10.2014 3 z 5

Kalibánova válka Kalibánova válka James S. A. Corey

Možná o něco slabší, než první díl, když se některé postavy doslova proměnily ve svém chování a cílech, ale nakonec to bylo ku prospěchu příběhu, který není o méně čtivý než Leviatan, ač sem přibylo více segmentů, a zatímco byl první díl rozdělen do pohledu dvou postav, zde se dělí více. Strašlivá protomolekula se vrací v nové podobě a my se opět vracíme na loď Rosinante a prožíváme strastiplné dobrodružství s celou posádkou. 90%

17.03.2014 5 z 5

Fáze gravitace Fáze gravitace Dan Simmons

Dan Simmons v knize Fáze gravitace předvádí skutečně podrobný rozbor lidské duše. S hlavním hrdinou se opravdu hluboce zamyslíme nad veškerým smyslem života. Nad věcmi všedními i nevšedními. Zcela mne to pohltilo a ke konci už jsem hltal každou stránku. Mnohým to může připadat jako velmi nudné, a pokud znají jiná díla tohoto autora, určitě i nezvyklé, ale pro mne je to určitě jedna z nejlepších knih, které se věnují lidské psychice. Donutilo mne to k mnohým myšlenkám, a když se to stane díky knize, je třeba si ji zapamatovat a doporučit. 90%

16.12.2013 5 z 5