skyluke. skyluke. komentáře u knih

Světlo rytířů Jedi Světlo rytířů Jedi Charles Soule

Rozhodně bavilo, přesto by to šlo i lépe. Mezi ostatními knihami ze světa SW spíše průměr. Jako největší slabinu vidím práci s charaktery.

10.08.2022 2 z 5

Wedgův gambit Wedgův gambit Michael A. Stackpole

Nebýt pár příběhových WTF momentů, tak hodnotím pěti hvězdy. Ale myslím, že i tak jedna z nejlepších SW sérií v češtině . Jsem zvědav na třetí díl, přestoež si myslím, že autor už bude vařit mírně řečeno z vody, protože jak je zvykem kvalita se od začátku série zhoršuje. Uvidíme.

Jedna z předností knihy jsou dobře promyšlené a popsané chraktery. Především Wedge a Corran.

28.02.2013 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Můj první Nesbø a jsem z knihy unešen. Pro všechny, kdo rádi detektivky nutnost přečíst.

28.10.2012 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

O něco slabší, než první díl, ale i přesto bavil. Dost možná ho drží nad vodou překvapivý konec. Druhá půlka knížky o hodně lepší, než první.

04.06.2012 4 z 5

Tanec ve stínech Tanec ve stínech Alexej Pechov

Druhý díl o dost lepší, než druhý, ale myslím, že je to spíš jen můj subjektivní dojem. V tomto díle se autor více věnoval jednotlivým charakterům a prostě Kli-Kli ruluje čím dál víc. Možná proto chvílemi sám Kli-Kli zastiňoval hlavního hrdinu Harolda-Barolda.

13.05.2012 5 z 5

Tulák ve stínech Tulák ve stínech Alexej Pechov

Super příběh se zajímavou družinou v pestře nejen geograficky propracovaném fantasy světě. Kniha nabírá s každou stránkou na zajímavosti až do poslední stránky. Určitě doporučuji.

10.05.2012 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Pěkná knížka, ale konec jsem čekal trochu delší a lepší, nakonec jsem se dočkal asi jednoho odstavce, který má být vyvrcholením knížky?

15.03.2012 3 z 5

Luke Skywalker a stíny Mindoru Luke Skywalker a stíny Mindoru Matthew Woodring Stover

Ne vyloženě špatná knížka. Děj je trochu na hraně mezi sci-fi a fantasy což mi dost vadilo. Ve srovnání s ostatními Star Wars knihami stíny Mindoru málo Star Wars. Začátek knížky nudný, konec o dost lepší.

20.02.2012 2 z 5

Pouštní Kopí Pouštní Kopí Peter V. Brett

Kdyby nebylo takového konce, tak by se mi snad i Tetovaný coby první díl líbil víc. Skvěle. Třetí knížka má vyjít v únoru 2013 a celkem je zatím naplánovaných 5 knih. Doporučuju. Těším se.

05.02.2012 5 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Skvělá knížka. Asi jedna z nejlepších, které jsem četl. Ani tloušťka mě neodradila a příběh mě doslova dostal.

26.01.2012 5 z 5

Darth Bane: Cesta zkázy Darth Bane: Cesta zkázy Drew Karpyshyn

Jedna z nejlepších star wars knih. Jedna z mála a taky dost možná zatím jediná knížka vyprávějící příběh tak vzdálený od filmových epizod, totiž 1020 let před filmovou epizodou 4. Těším se na další pokračování. Doufám, že Egmont co nejdřív zapracuje na překladu.

10.11.2011 5 z 5