Skodinka89 Skodinka89 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Velmi pěkně zachyceno jak kdysi vše fungovalo a to hlavně v té nejhorší robotě co si člověk dokáže představit.

Umím si představit tuto knihu jako povinnou četbu na středních školách.
Velmi dobře popsané sociální vztahy v komunitě, třídění společnosti, jak vypadala pracovní povinnost... tohle všechno by se nemělo zapomínat.

30.04.2024 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Pěkně zpracovaná věčná otázka: co by bylo, kdyby...

21.05.2023 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Asi má nejkratší knížka, kterou jsem držela v ruce. Velice silný příběh na zamyšlení.

11.11.2022 4 z 5

Vyhnanie Gerty Schnirch Vyhnanie Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Téma odsunu Němců po 2.světové u nás je velmi ožehavé a celkem mě překvapilo, že se do toho někdo pustil. Opravdu velice povedený a silný příběh.

19.11.2023 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Neutrální postoj ke knížce.

*Některé kapitoly byly opravdu zdlouhavé

30.10.2023 3 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Ačkoliv slaďáky čtu minimálně, tak tohle bylo fajn. Jelikož tíhnu k samotnému Japonsku, tudíž jsem byla zvědavá a kupodivu popis této krásné země nezklamal :). Oddechovka dobrá

18.03.2023 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Ze začátku jsem přemýšlela zda knížku vůbec dočíst, ale zvědavost vyhrála. Rozhodně autor si vybral originálního vypravěče a to Smrt.
Je to příběh, kdy obyčejní obyvatelé Německa za 2.sv.války mají své obavy, malé radosti a snad i nějakou naději.

13.01.2021 5 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Cca 725 stran je opravdu výzva a člověk na startu knihy přemýšlí proč tak dlouhé, když je jasné co se bude dít. Chvilkami zdlouhavé, ale vše bylo vysvětleno. A konec byl velmi povedený což se u tohoto žánru daří málokomu.

27.07.2022 5 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Nejsem cílová skupina, ale líbilo se mi to. Jen bych to doporučila starším dětem.

17.01.2022 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Ze začátku trošku chaos v rámci kapitol. Rozhodně zvěrstva byly a dějí se i nadále v jiných koutech světa...

04.05.2023 3 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Šifra mistra Leonarda bylo něco nového v rámci literatury, titul Počátek už je jenom "slabý odvar", ALE neurazil. Dobře se to četlo a opět autor jako obvykle nechá čtenáře po dočtení přemýšlet nad myšlenkou, která se objevila v knížce :D.

14.04.2021 5 z 5

Ekonomie dobra a zla Ekonomie dobra a zla Tomáš Sedláček

Stále zatím rozečtené a otázka zda to někdy dočtu. Těšila jsem se na tento titul, ale je tam moc nesourodých informací a člověk se v tom po pár stránkách ztrácí.

31.01.2021 1 z 5

Drakula Drakula Bram Stoker

Hororová klasika. Pasáže co bavily, ale i ty co nebyly moc záživné. Rozhodně zajímavou formou psané.

19.10.2022 3 z 5

Příběh lvice Elsy Příběh lvice Elsy Joy Adamson

Pěkně psané o životě lvice a snaha dostat ji zpět do přírody, kam zvířata patří.

14.08.2022 5 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Ze startu trošku chaosovité čtení, ale pak se čtenář chytil do děje. Některé momenty nutily k zamyšlení.

12.05.2022 4 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Knížka je fajn oddechovka, kde je i drak :). Pro drako-milce vhodná četba.

19.02.2022 5 z 5

Rytíř Smil Rytíř Smil Jaroslav Vrchlický (p)

Myslím, že hodně studentů by tohle mělo odškrtnuté v povinné literatuře :D.
Když to člověk bere s nadhledem - proč ne

08.05.2021

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Velmi hodně laciná oddechovka. Ani nevím kolikrát se v celé knize objevilo slovo banán... Za mě jedna knížka stačila

11.03.2024 1 z 5

Ta druhá Belle Ta druhá Belle Whitney G. (p)

Snaha předělat klasický příběh, kde se autorka snažila nacpat všechny pohádkové postavy, ale... Když došlo k nějakému zvratu buď ihned skončila kapitola nebo se k tomu dál nevracelo.

08.02.2024 2 z 5

Není-li to nemožné. Životní příběh sira Nicholase Wintona Není-li to nemožné. Životní příběh sira Nicholase Wintona Barbara Winton

O dětských transportech se toho moc nedočtete. Určitě se hodně dozvíte o osobnosti člověka, který dokázal nemožné ;)
Obyčejný člověk, který udělá skutek a nepotřebuje to hlásat do světa.

03.11.2023 4 z 5