Sklíčko Sklíčko komentáře u knih

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Na spoustu knih v průběhu let zapomenete, ne však na tuto.

17.05.2020 5 z 5

Vraždy v Katyňském lese Vraždy v Katyňském lese Mečislav Borák

Dostala se mi do ruky v roce vydání. Tenkrát jsem toho o Katyni moc nevěděl a je to šokující. Měl sem z toho těžké sny. Na tyto hrůzy se nesmí zapomenout i když mám pocit, že už se dávno zapomnělo.

16.05.2020 5 z 5

Třetí oko Třetí oko Lobsang Rampa (p)

Už je to spoustu let, co jsem to četl. Podle zdejších recenzí jsem asi naivní, ale tenkrát mě to nadchlo a dodnes ji mám v paměti.

16.05.2020 5 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Ale jo, já sem si početl.

16.05.2020 3 z 5

Modrý kámen Modrý kámen Barbara Wood

Autorku mám rád, ale tohle mi nic nedalo.

16.05.2020 2 z 5

Tajemný Thomas Tajemný Thomas Dean Koontz

Za mě, ztráta času.

16.05.2020 1 z 5

Slezsko - neznámá země Koruny české Slezsko - neznámá země Koruny české Radek Fukala

Jsem Slezan a mám rád historii a tahle kniha mě oslovila. Je to jeden z pokladů v mé knihovně.

Poselství od protinožců Poselství od protinožců Marlo Morgan

Celkem čtivé, ale jsem z toho trošku rozčarovaný. Nepřesvědčilo mě to,

16.05.2020 2 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Ještě jsem plný dojmů... moc pěkné. A hluboká poklona paní spisovatelce. Skvělé téma, pečlivě promyšlené, ale hlavně to mělo hloubku a poselství.

08.05.2020 5 z 5

Vačice, která se nesmála Vačice, která se nesmála Frank Tashlin

Tu jsem koupil naslepo neteřince a občas ji z ní četl. A to, že se líbila, zbytečná slova, museli by jste vidět ty její oči... a proto tady jsme !!!

Jen pro havraní smích Jen pro havraní smích Josef Bezděčka

Skvělý zážitek a je jen škoda, že autor napsal pouze toto jedinečné dílo.

Na Tepenci Na Tepenci Adolf Talášek

Moc milá historická povídka, odehrávající se na Olomoucku za dob vlády krále Václava IV.

Ponorka Ponorka Lothar-Günther Buchheim

Skvělé čtení. ale nechtěl bych být v kůži těch kluků... někdo rozhodl a běžte z kůží na trh...

26.04.2020 5 z 5

Johnny si vzal pušku Johnny si vzal pušku Dalton Trumbo

Stále si kladu otázku, kde se to v těch mocných bere, že dokáží nahnat, s klidným svědomím, na jistou smrt tisíce mladých kluků. "A oni nám to udělají znovu" !!!!

23.04.2020 5 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Hluboce se skláním a Petrohrad musím vidět.

23.04.2020

Medikus z Heidelbergu Medikus z Heidelbergu Wolf Serno

Spíše odpočinkové čtení, neurazí, ale žádná sláva to nebyla. Už jsem toho od něj přečetl víc, ale je to stále dokola.

23.04.2020 3 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Miluji tlusté knihy a o to víc, když mají duši.

21.04.2020

Řeka bohů II Řeka bohů II Wilbur Smith

Zcela jiná dimenze, ale naprosto Vás polapí.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Je to dobrých deset let, co jsem to četl a jména hlavních postav si stále pamatuji. Tudíž, dost dobrý.

Paracelsus Paracelsus Wacław Gołembowicz

Tak to mě opravdu dostalo, moc pěkné. Těžká doba. I když si myslím, že dnes, při té ješitnosti současných vlivných, by to nebylo o nic jednoduší. Ba naopak.