_sjuu_ _sjuu_ komentáře u knih

Líbáš jako Bůh Líbáš jako Bůh Marie Poledňáková

Knížka dobrá, ale film je lepší :)

27.05.2013 4 z 5

Jak dostat tatínka do polepšovny Jak dostat tatínka do polepšovny Marie Poledňáková

Oblíbené už od dětství :)

Sluha dvou pánů (program) Sluha dvou pánů (program) Carlo Goldoni

výborná kniha a ještě lepší divadelní představení :)

27.05.2013 5 z 5

Hlava plná čertů Hlava plná čertů Josef Pepson Snětivý (p)

kniha mě bavila, pěkně se čte :)

27.05.2013 3 z 5

Lolitky a jiné povídky Lolitky a jiné povídky Věra Dumková

ač toto téma mám ráda, tato kniha mě moc neoslovila. Přečetla během odpoledně, ale vracet se k ní určitě nebudu

27.05.2013 1 z 5

K jádru křesťanství K jádru křesťanství C. S. Lewis (p)

Křesťanství jsem nikdy moc nerozuměla, ovšem po přečtení této knihy v tom mám více jasno :) určitě můžu doporučit :)

Bible Bible neznámý - neuveden

snažila jsem se ji přelouskat už několikrát - ovšem pokaždé marně :(

27.05.2013

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Výborná "pohádka pro dospělé", jako malý bych to asi nepochopila, ale teď v tom vidím spoustu krásných myšlenek

Bezdomovectví Bezdomovectví Jakub Marek

Kniha mi hodně pomohla při psaní jedné školní práce. Je hezky napsaná, snadno pochopitelná :)

27.05.2013 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

naprostá paráda, ráda si to někdy přečtu znovu :)

Maryša Maryša Vilém Mrštík

knížka povinná k maturitě - špatně se mi v textu orientovalo a to nářečí tomu moc na oblíbenosti nepřidalo, nicméně jako divadelní představení to bylo skvělé.

27.05.2013 2 z 5

Má povinná četba na prvním stupni ZŠ,. hrozně mě bavila :)

27.05.2013 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

knihu jsem četla už minimálně 3* ve 14 jsem tu knihu milovala

Pirátologie Pirátologie Dugald Steer

Další kniha, že které "umírám" jen při prohlížení (viz Drakologie).

Autor si s ní opravdu vyhrál - má opět spoustu vychytávek (kompas, uvítací dopis, odchylipující se přilepené listy, rozkládací mapy, stránky, knížečky, brožury a medailonky, "zlatý" prach na omakání, pirátský slovník, různé "pirátské" předměty na osahání)

27.05.2013 5 z 5

Drakologie: Kompletní kniha o dracích Drakologie: Kompletní kniha o dracích Dugald Steer

Knihu dostal malý bratr, ale nejraději do ní koukám já :)
je fakt báječná, takovéto neobyčejné knihy mám ráda od dětství. Jde vidět, že si na ni někdo dal fakt záležet jak po obsahové stránce, tak po vzhledové - baví mě se na ni koukat a nemusím ani nic číst.
Kniha na mě působí "starým duchem", přestože je nová - má pevné desky, tlusté a nažloutlé stránky, uvnitř jsou jakoby staré náčrty a obrázky, které jsou doplněné o stručné texty. Kniha má uvnitř i pár "vychytávek", které se mi moc líbí - otevírací obálka, ve které je uvítací dopis, nalepený průkaz čtenáře, který si můžete jednoduše z knihy odlepit, rozložitelné mapy, okýnka, kde si můžete sáhnout na "dračí" kůži a prach, hravé postupné zobrazení "draka" (kůže, svaly, kosti, termo obrázek), dále je ukázaný vývoj draka ve vajíčku, rozkládací brožurky o dračím písmu, osobní knihy záznamů, hlavolamy a cvičení na překlad.

Pro mě nejlepší kniha kategorie "úteku do dětsví/ snění" vůbec :)

Sociální politika Sociální politika Vojtěch Krebs

přehledná, jasná, snadno pochopitelná :)

27.05.2013 5 z 5

Myslet sociologicky: Netradiční uvedení do sociologie Myslet sociologicky: Netradiční uvedení do sociologie Zygmunt Bauman

Skvělá a snadno pochopitelná kniha :)

Deník jedné mrchy Deník jedné mrchy Suzanne Hawley

přečtená za chvilku, dobře jsem se u ní pobavila :)

Protože tě miluji Protože tě miluji Guillaume Musso

výborně napsáno,. konec mě moc převapil

27.05.2013 5 z 5

Ela - Dívka, která si prošla peklem Ela - Dívka, která si prošla peklem Nina Rücker

kniha mě moc bavila, přečteno během chvilky