Sixtinka144 Sixtinka144 komentáře u knih

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Tenhle díl je prostě bezkonkurenčně nejlepší ze všech. Miluju celou atmosféru knihy, i když jsem ji čelta podruhé, byla jsem stejně uchvácená jako poprvé. Většinou jsou druhé díly horší, nebo jen vycpávkové, ale tady to rozhodně nehrozí. Maas umí prostě skvěle psát, a to, jak je tady popsán Rhysův dvůr, je prostě dokonalé. Postavy jsou úžasně propracované, jak ty hlavní, tak ty vedlejší. I když to jsou opravdové bichle, užíváte si každou jednu stránku. Jsem moc ráda, že jsem se opět mohla vrátit do tohoto magického světa, a už se nemohu dočkat na Dvůr stříbrných plamenů, Pokud jste ještě Dvory nečetli, děláte chybu.

03.03.2022 5 z 5

Hra na vraždu Hra na vraždu Rachel Abbott

Rachel Abbott je pro mě jedna z nejlepších thrillerových spisovatelek vůbec. Její sérii Detektiv Tom Douglas mám moc ráda, takže když ji u nás vyšla nová kniha, neváhala jsem. Do příběhu jsem se začetla téměř okamžitě, autorka umí psát opravdu chytlavě, takže se nemůžete odtrhnout. Je zde vytvořená skvělá atmosféra. Postavy jsou skvěle napsané, takže můžete skoro od začátku hádat, kdo, co a proč udělal. Hlavní zápletka je od poloviny dost okatě poznat, takže jsem si čtením dál spíš jen potvrzovala svou teorii, která byla přesná. Bohužel, co mě na knize nejvíce zklamalo byl otevřený konec. Jestli něco fakt nemám ráda, tak je to nedokončený závěr, a jestli to někde vyloženě nesnáším, tak u thrillerů. A jak píšu, i když jsem uhodla zápletku a částečného viníka, tak jsem si na konci chtěla potvrdit vraha a jeho motiv. a bohužel se mi tak nedostalo. Je zde sice něco naznačeno, ale zklamalo mě to. Za ten konec musím strhnout půl hvězdy, jinak je kniha dobrá a sama o sobě mě moc bavila. A moje chyba byla, že jsem si první přečetla tento díl, který je až druhý v pořadí, za Domem na útesu, takže to brzy plánuji napravit a přečtu si i ten.

17.01.2022 5 z 5

Zapovězený trůn Zapovězený trůn Victoria Aveyard

Vzhledem k tomu, že jsem celou sérii četla se zatajeným dechem a originální svět, který nám tato kniha nabízí, jsem si zamilovala ihned, není divu, že jsem se vrhla i do posledního dovětku. Líbí se mi zpracování, protože některé kapitoly jsou udělané formou deníku, což je zajímavý prvek, který dodává knize na čtivosti. Také se dozvídáme více o vedlejších postavách, které jsme dříve neměli jak blíže poznat. Nejvíc se mi líbil příběh maminky Cala, protože už i v knihách byl zmíněn její tragický osud, a tak jsem se nemohla dočkat, co se stane. Zkalamáním pro mě ovšem bylo, jak málo prostoru dali mé nejoblíbenější postavě Mavenovi, protože jedna pidi kapitola mi opravdu nestačila, i když byla fakt dobrá. Knihu doporučuji, pokud jste četli předešlé díly a líbili se vám, tato série určitě není pro každého.

23.12.2021 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Tahle kniha je pro mě jedno velké zklamání. Četla jsem spoustu recenzí, jak je tato kniha dokonalá, jak vám úplně změní život, a že je to prostě nejlepší kniha jejich života. Těšila jsem se na rozdíly v politice, jak se od sebe liší Anglie a Amerika a nějakou milou romantickou linku, tohle jsem bohužel nedostala. Začala bych asi hlavními postavami, které za mě byli špatně napsané. Ani s jedním z nich jsem nesoucítila, byla mi vlastně úplně jedno, co se jim děje nebo jak to celé dopadne. A jejich lásku jsem absolutně nechápala a nevěřila ji. Zejména to, jak se Alex choval k Henrymu mi přišlo celé divné. Kniha má přes 400 stran a to úplně zbytečně, kdyby měla o polovinu míň, nic by se nestalo. Protože kdo chtěl po 50 číst, jak spolu Alex a Henry něco sexuálně podnikají? Na knize se mi líbili zmíňky o starších knihách a citáty z nich. Bohužel, ta politika tady byla jen nakousnutá a kniha je jen z pohledu Alexe, což je podle mého chyba. Tento příběh mi vůbec nesedl a četla jsem spoustu knih s LGBT+ tématikou, které byli za mě daleko lepší.

18.08.2021 2 z 5

Nebe ze zlata Nebe ze zlata Laura Wood

Tahle kniha rozhodně není pro každého. Naštěstí mně sedla, ale autorka má dost specifický styl psaní. Je to spíš takové pomalé, popisné a miloučké. Moc se toho v knize nestane, žádné velké zvraty a tak, ale já si ji prostě užívala.
Knihu Velký Gatsby jsem ještě nečetla, ale samozřejmě jsem viděla film a jsem ráda, že tato kniha nekončí jako VG. Taky to není moc reálné, protože to skončí neskutečným happyendem, na které normálně moc nejsem, ale tady mi to sedlo. Knihu si určitě přečtěte, pokud máte rádi pomalejší příběh a popisy okolí.

08.01.2021 4 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Už u knihy Nezvěstná jsem si říkala, jaký pokrok autorka během své tvorby udělala, ale tahle kniha? To je úplně něco jiného. Už od první strany je příběh rozjetý, zajímavý a každé slovo čtete se zatajeným dechem, protože nechcete, aby vám něco uniklo. Pomalu všechno vyplouvá na povrch, a vy nevíte komu máte věřit. Sama jsem tentokrát "hlavního aktéra" odhadla až za půlkou knihy, i když normálně jsem schopná vraha poznat během pár stran :D Celá kniha má dokonalou atmosféru, díky které si knihu užijete ještě o něco víc. Už jenom kvůli tomuhle dílu si celou sérii musíte přečíst. Jo a taky jsem po knížce nemohla usnout, až tak dobrá byla! Takže za mě jednoznačně ano, a autorce za toto dílo smekám pomyslný klobouk.

05.11.2020 5 z 5

Vzhůru k obloze Vzhůru k obloze Brandon Sanderson

Panejo..Tahle kniha byla jízda. Autor dokázal krásně vykreslit úžasný, nový svět, který opravdu stál za to. Stránky knihy se mi ztrácely před očima. Hlavní postava to už od útlého věku nemá lehké, a spousta lidí jí ještě k tomu naschvál škodí. Ale ona se nedá a jde za svým snem. Postavy jsou tady super, i když si na ně moc nezvykejte, protože hned jak někoho budete mí rádi, autor ho jen tak zabije :D Hvězdu strhávám za hodně, hodně opakování scének, které tam podle mého vůbec nemusely být, kniha mohla být klidně o polovinu kratší. Jinak ale příběh hodnotím kladně, a za přečtení rozhodně stojí.

08.10.2020 4 z 5

Srdce z ledu Srdce z ledu Elizabeth Rudnick

Tuhle knihu jsem si zakoupila v Levných knihách za opravdu malou částku, což byl taky hlavní důvod, proč jsem si ji koupila. Pohádku Ledové království mám ráda, a když jsem zjistila, že kniha je vyprávěná z pohledu Hanse, kterému jsem tajně celý film fandila ( prostě vždycky fandím těm záporákům, no :D ) tak jsem do toho šla okamžitě. Musím říct, že kapitoly Hanse mě neskutečně bavily, protože to bylo něco úplně nového, co ve filmu nebylo. Hans je typický zakomplexovaný, arogantní člověk, a to jen kvůli jeho 12 bratrům a otci, kteří ho neustále přehlíželi a ponižovali ho. Taky tady máme pohled Anny, která má zase komplexy z nedostatku lásky a pozornosti od rodičů a hlavně od Elsy. Takže jsem z pohádkové knihy udělala psychologický rozbor dvou hlavních postav. :D Ale jo, kniha se mi snad líbila víc než ten film, a i proto ji hodnotím kladně.

24.08.2020 4 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Tak kde začít. Když jsem viděla hodnocení knihy, byla jsem zděšená, absolutně jsem nechápala proč. Po přečtení mnoha negativních ale i pozitivních komentářů mi samozřejmě došlo ,že terapie sdílením není pro každého. Jasně, kniha ,která má na celé stránce jen tři slova se moc nevidí (Mně teda celkové zpracování knihy přijde velice originální). Přiznávám, že bych si knihu za 350 Kč nekoupila, a ani to není kniha co potřebuju ve své knihovničce. Ale za přečtení mi rozhodně stála. Je vtipná, milá a hezky pořešená. Janě, žádný příběh ani poezii v tom nenajdete, ale to vám ani neslibuje. Kniha se mi líbila a k neobvyklému stylu knihy přikládám jednu hvězdu navíc. 4 hvězdy a půjčení knihy mohu jen doporučit :)

16.12.2018 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Opět- vrátila jsem se ke knize po pěti letech, abych si připomněla strhující příběh ve Vražedné pomstě. Kniha je tenoučká a stránky přímo ubíhají mezi prsty. Kapitoly jsou zvolené podle mého skvěle, nepříliš dlouhé. Autorka má prostě talent na psaní, pět hvězd.

29.06.2018 5 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Doufala jsem, že to takhle skončí, Kiera mi udělala obrovskou radost! Hlavní hrdinka je zde vyspělejší a proto na mě celý příběh udělal výborný dojem. Knihu mohu jen doporučit.

14.06.2018 5 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Rozhodně jedna z nejlepších knížek za poslední dobu. Jednodílné knihy moc nečtu, ale tahle? Panebože, tuhle knihu jsem četla každý den v autobuse a vždycky jsem se nemohla dočkat na další část a další zvraty. Musím říct ,že autorka je jedním slovem geniální, a popis postav byl úžasný. Paradoxem je, že hned první kapitolu jsem věděla kdo to asi Simona zabil, ani nevím jak mě to napadlo. No prostě, úžasná knížka, s čistým svědomím mohu jen doporučit. Pět hvězd.

19.04.2018 5 z 5

Zmizelé dívky Zmizelé dívky Lauren Oliver

Musím se přiznat, že začátek knížky mě až tolik nevzrušil, ale to se po čtvrtce příběhu úplně obrátilo. Knihu jsem měla přečtenou prakticky hned, protože mě zajímalo co se sakra mezi sestrami stalo. Parker byl můj oblíbenec, a milostný trojúhelník zde nebyl nějak nuceně vložen. Konec spoustu lidí naštval, ale já byla mile překvapena a zírala jsem s otevřenou pusou. Od začátku jsem toto absolutně nečekala. Moc mi vyhovovalo autorčino psaní. Dávám pět hvězd z pěti.

19.04.2018 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Tak kde bych začala... O knize jsem věděla už dlouho- plánovala jsem si ji koupit už někdy v roce 2015. Vzhledem k tomu , že jsem přečetla dvě Greenovky ( Hvězdy nám nepřály a Papírová města) byla jsem trochu skeptická. Hvězdy nám nepřály byla celkem hezká a zajímavá kniha, ne nadarmo má John Green bestsellery. No bohužel mě nenadchla natolik abych si běžela pro ostatní knihy. Papírová města mě zklamali asi nejvíce. Hledání Aljašky pro mě bylo ale něco úplně jiného, děj mi ubíhal velice rychle, vzhledem k tomu ,že jsem knihu měla přečtenou do jednoho týdne. I když mi připomínala místy Papírová města, ale vylepšené a více reálné. Tuto knihu mohu směle doporučit a je zatím nejlepší co jsem z Greenovek četla. Dávám 4 hvězdy z 5.

15.10.2017 4 z 5

Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Kody Keplinger

Ano když jsem si kupovala tuto knihu nečekala jsem žádný zázrak ( naštěstí vám ho tato kniha svým vzhledem ani neslibuje). Jenže do této knihy jsem se začetla úplně okamžitě, hlavní postava Bianca mě vtáhla do děje. U této knihy se mi líbilo to ,že to nebyla taková typická young adultovka. Jasně ten děj byl sice poměrně předvídatelný ( i když někdy jsem zírala s otevřenou pusou), ale na druhou stranu bylo hezké ,že se z hlavní hrdinky nestala holka co se namalovala, vzala si hezké šaty a byla královnou plesu spolu s nejkrásnějším klukem ze školy. Tato kniha se mi nějak dostala pod kůži a proto jí dávám pět hvězd z pěti. Poté co jsem knihu dočetla jsem šla hledat i film , okamžitě jsem si ho pustila a byla jsem zklamaná. Ne jen ,že se film absolutně nedržel dějové linie s knihou ale děj byl přesně ten , kterému se autorka šikovně vyhnula. Takže pokud jste viděli film a uvažujete nad koupi této knihy tak směle doporučuji, ale varuji ,že s filmem to má společného možná tak jména hlavních hrdinů.

25.08.2017 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Hodně lidí kritizuje tento díl ale mě se velice líbil! Četla jsem všechny 3 díly hnedka za sebou takže bych ani nezaregistrovala ,že se jedná o Elitu a ne Selekci. Pro mě to bylo stejně dobré jako první kniha a proto dávám 5 hvězd .

10.03.2017 5 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Tyto povídky jsem přečetla jedním dechem! Pokud jste četli ostatní díly, tak vám tyhle povídky určitě nesmí uniknout! Tobiase jsem měla ráda od začátku ale po přečtení povídek jsem ho měla ještě radši. Plus je tam vysvětlení co se dělo před tím než se s Tris potkali. Za mě je to skvělé zakončení- nebo vlastně začátek :D ♥

21.07.2016 5 z 5

Po velmi dlouhé době jsem se pustila do knihy s upíří tématikou a do jedné třetiny jsem si to opravdu užívala. Teď už tolik knih s úžasnými upíry nevychází, a tak jsem si říkala, že to bude hezké navrácení do mých mladých let. Příběh má opravdu velký potenciál, ale čím dál se dostáváte, tím je to víc a víc nudné a utahané. Je zde opravdu dosti plytká romantika a skoro žádná zápletka. Žádné budování vztahů, žádné napětí. Prostě jen čtete a najednou jste nakonci a nemáte z knihy žádný větší přesah. Je to jedna z těch knih, u které za pár týdnů zapomenete, že jste ji vlastně četli. Plusové body dávám za čtivost a nápad. Celkově knihu hodnotím 2,5/5.

24.04.2024 3 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Poslední kniha od autorky, která u nás byla přeložena a já ji ještě nečetla, tedy až do teď. Já prostě miluju její styl psaní, vždy když od ní něco dlouho nečtu tak mi to začne sakra chybět, protože je to opravdu "pohodové" čtení, i když píše o tak závažných tématech, jako vždy. Samozřejmě, čím starší jsem a vidím tuto romanci, tak si říkám, že to asi není moc reálné, ale vůbec mi to nevadí, protože to je přesně důvod proč čtu knihy, abych utekla z reality. Příběh je v některých částech dost emotivní, takže jsem si zase pobrečela, ale nezasáhlo mě to tolik jako napříkla Námi to končí nebo Vzpomínky na něj. Řadila bych ji do takového průměru autorčiných knih, ale i přesto ji velmi doporučuji, pokud Colleen čtete rádi.

28.02.2024 4 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Tak mám za sebou i druhý díl Smrtky a je stejně dobrý, jako ten předchozí. Je zde opět vybudovaná skvělá atmosféra, která celému příběhu dodává ten správný nádech. Tentokrát zde nemáme na začátku kapitol úryvky z deníku smrtek, ale "myšlenky" samotného Nimba, což je opět dost originální a kniha je tím hezky obzvláštněna. Čte se to opravdu rychle, každou kapitolu jsem si užívala víc a víc, konec je velmi emocionální a možná lehce šokující. Kniha končí velkým otevřeným koncem, kdy prostě chcete vědět, co se bude dít dál. Za mě určitě doporučuji a už se těším na třetí díl této úžasné série.

02.02.2024 5 z 5