Sixtinka144 Sixtinka144 komentáře u knih

Oko za oko Oko za oko Jenny Han

Takhle, autorku všichni znají hlavně díky její sérii- Všem klukům, které jsem milovala.Celou trilogii jsem četla loni v létě a moc jsem si to užila :) Určitě to je jedna z těch miloučkých knížeček, co si rereadinguju zase někdy v létě. A vzhledem k tomu, že tahle série je hodně vychvalovaná, tak ostatní knížky autorky nemají tak dobré ohlasy. Přesto jsem se rozhodla, že si přečtu i zbylé série a začala jsem knihou Oko za oko. Od knihy jsem nic moc nečekala a možná právě díky tomu, mě moc bavila :) Celý příběh neskutečně odsýpá a potřebovala jsem číst dál a dál. Všechno je takové "obyčejně uvěřitelné ". Nikdo není super holka, která všechno zvládá a tak :D Určitě všichni víme, o čem mluvím. Půl hvězdičky strhávám za konec. Protože nemám moc ráda, když se v takhle "normálním" příběhu objevuje nějaká magie. A taky mi to docela připomíná seriál " i am not okay with this". Jinak knížku moc doporučuju a už se vrhám na druhý díl.

01.06.2020 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Ahh... Zas nějak nevím kde začít :D Tuhle knihu jsem četla před několika ( skoro osmi) lety... Tehdy to četli všichni knihomolové.... Bylo to, já nevím, hrozně revoluční ? Prostě tohle je spolu s HG moje první fantasy/sci-fi kniha.... A to ve vás něco zanechá. Tehdy jsem to žrala, žádné knihy nebyly na stejné bázy, prostě tohle bylo hrozně originální, a taky proto jsem to milovala. Za tu dobu, co knihu vlastním, jsem ji četla minimálně desetkrát :D Prostě se vždy vracím ráda do tohohle Divergentního světa ( a i film je super). Ted jsem knihu četla asi s dvouletou pauzou a panebože! Jak moc mi to chybělo, všechno na tomhle příběhu miluju! Jak jsem již psala, dřív Divergence byla prostě samozřejmost, všichni ji četli... Ale ted mezi mladším obecenstvem ji spoustu knihomolů nečetlo, což mě moc mrzí, protože to prostě stojí za to... A momentálně jsme až zahlceni fantasy/sci-fi, ale tohle si u mě pořád drží své místo. Takže za mě jedno velké ano!

30.04.2020 5 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Jedna z mála detektivek co jsem četla. Mám o moc radši thrillery, už jen kvůli té atmosféře a napětí... Ale tahle knížka mě zaujala jak svým názvem, tak svou obálkou a pustila jsem se do ní. Musím říct ,že mě opravdu moc bavila! A co teprve, když jsem zjistila ,že je to pentalogie? Mám určitě v plánu si zbylé díly série někdy přečíst. Příběh ubíhal rychle, i když jsou zde nějaké pasáže až moc popisné. ( A to mně popisování v knížkách nevadí, ale tady to bylo opravdu už moc). Další malé minus bych knize dala za samé francouzské slova a fráze. Jasně, já chápu proč tam byly, ale mně to prostě nesedlo a párkrát jsem z toho byla i lehce zmatená :D A poslední věc, za kterou ztrávám půl hvězdičky jsou prsa. A ano, čtete správně! Prsa... Byly snad na každé stránce, autor je má očividně rád, ale když jsem asi po padesáté četla, že měla obtáhlé tílko, ze kterého jí koukali plná prsa.... Nebo jak jde a pohupují se jí ... :D Bylo toho tam na můj vkus až moc. Jinak knihu mohu doporučit, jak už jsem psala, plánuji si přečíst i další knihy od autora, tak doufejme ,že už se tam nebude tolik věnovat tělesným partiím :D

19.03.2020 4 z 5

Catwoman: Zlodějka duší Catwoman: Zlodějka duší Sarah J. Maas

Už jsem si na 1000% jistá, že mě S.J.Maas nikdy nezklame. Tahle knížka? Jednoznačně naprostá pecka. Sama nejsem zastánkyně DC , mám prostě radši Marvel, tudíž se v tom tolik neorientuju.. Ale tohle? Fakt by si tuhle knížku měl přečíst povinně každý. Sama jsem ty hlavní "padouchy" v knížce neznala, (kromě Harley) ale i tak to bylo fantastické. Já autorku naprosto uctívám a netajím se tím, a všechny její knížky už jsem četla, ale téhle jsem se přece jen trochu bála, protože se v DC nevyznám....Přesto jsem knihu měla za pár hodin přečtenou, a každou stránku jsem si naprosto užívala... Takže pokud jste to ještě náhodou z téhle extra neobjektivní recenze nepochopili .... Přečtěte si tuhle knížku, stojí vážně za to, ostatně jako všechny knížky od autorky.... S.J.Maas je Bohyně .

25.02.2020 5 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

Od téhle knihy jsem absolutně nic nečekala, a možná proto mě tak nadchnula. Jakože jo, některé věci mě na příběhu fakt štvaly, a podle mě, by to autorka mohla dovymyslet lépe, ale stejně. Hlavního padoucha jsem ani trochu netipovala, podle mě na něj nikdo nemohl přijít :D Ten konec mě trochu zklamal, přece jen si tu typickou lovestory mohla odpustit, ale nadruhou stranu se mi moc líbilo, jak kniha končila začátečním citátkem. Příběh byl vážně rychlý a nedalo se od něj odtrhnout. Proto knihu určitě doporučuji, a jako takové klidné lehké čtení vám ji schvaluji!

22.02.2020 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Krásné zakončení série, tato kniha je nabitá tolika zvraty... Ukápla i slza, nádherné zakončení celé trilogie.
Autorka je prostě geniální a celý svět spolu s postavami napsala úžasně.

29.06.2018 5 z 5

Spoustu lidí kritizuje příběh kvůli tomu, že to není žádný krvelačný horror, ale to kniha ani neslibuje. Jasně, žánr horror to je, ale pro děti a mládež. Pro mě osobně moc hezké a klidné čtení, kniha přelouskána za jeden jediný den. Postavy mi přišli hodně reálné až jsem se s nimi i sžívala. Knize nemám moc co vytknout a mohu ji jen doporučit.

11.06.2018 5 z 5

Divoká píseň Divoká píseň Victoria Schwab

Divoká píseň, kniha která ležela v mé knihovně oddaně přes půl roku, a čekala na přečtení. Na začátek musím vychválit vzhled obálky, protože je nádherná! Knihu jsem přečetla za jediný den a to znamená jen jedno- nedala mi ani chvilku spát. Stránky jsem hltala a hned jsem si Augusta zamilovala.
Celá kniha mě ohromě bavila a musím smeknout před autorkou! Protože vymyslet a popsat všechno takhle do detailu musí vážně zabrat. Jsem opravdu ráda, že byla kniha dotažená do konce ( Trochu jsem se obávala, spoustu autorů mají na začátku díla veliké ambice, ale pak to jde pomalu z kopce). Kniha se mi celkově moc líbila a tak se nebojím říct ,že ji začnu řadit mezi mé nejoblíbenější skvosty. Samozřejmě si vysloužila pět hvězd.

27.01.2018 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Asi jsem se zamilovala. Tato kniha je jedním slovem úžasná! Celou selekci jsem přečetla ani ne za týden a pak skoro půl roku pauza ( bála jsem se , že si nevzpomenu na některé postavy ,ale všichni se mi hned vybavili). Doplňkové části byly skvělé a ta kapitola s Marlee? Naprostá pecka, pět hvězdiček z pěti :) K. Cass opět nezklamala.

09.08.2017

První První Kiera Cass

Krásné zakončení celé trilogie! Autorce se to moc povedlo a už se těším na Povídky :) dávám 5 hvězd.

10.03.2017 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Na knihu jsem byla extra natěšená, protože jsem na ní viděla samé pozitvní reakce a všichni slibovali, že jsou zde nečekané zvraty, které celý příběh posouvají na úplně jiný level. Začnu asi tím, že kniha se čte moc hezky, autorka má osobitý styl psaní, který mi docela sedl, takže jsem příběh přečetla poměrně rychle. Hlavní hrdinka je moc sympatická postava a ráda jsem se dozvídala další a další informace o jejím napínavém životě. Líbí se mi, jak je kniha rozdělená a jak jí každý manžel ovlivnil a posunul úplně jiným směrem. Bohužel, jediné co mohu paradoxně vytknout jsou ty slíbené "šokující zvraty", které mi byli slíbeny. Jasně, pár věcí tam bylo asi nečekaných, ale ten hlavní zvrat jsem tušila přes polovinu knihy a nebyl zas až tak nečekaný :D. Jinak jsem si ale knihu moc užila a bylo to spíš takové oddechové čtení. Celkově ji mohu doporučit.

03.01.2024 4 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Tak i já jsem konečně dočetla tento skvost, a nemohu být více než nadšená. Maas je pro mě bohyně, moje nejoblíbenější autorka vůbec. Na každou její knihu se neskutečně těším, a ani druhý díl Půlměsíčního města nebyl výjimka. Předešlý díl jsem četla hned když vyšel, takže jsem si ze začátku nepamatovala nějaké detaily, ale když jsem se začetla, tak jsem se ihned vzpomněla. Celý tento výborně fungující fantasy svět je úžasně napsaný. Prostředí, ve kterém se kniha odehrává je skvěle vymyšlené. Postavy naprosto zbožňuji, jsem ráda, že se nám zde hodně střídají pohledy všech hlavních postav, nejenom napříkald Bryce a Hunta. I když toto není žádná oddechovka, protože u toho musíte přemýšlet, naprosto jsem se tomu oddala a zamilovala jsem si znovu tento svět. Největší třešničkou na celém dortu byla poslední kapitola, a hlavně poslední věta. Ta kniha mě několikrát rozložila a zase složila, ale po té poslední větě jsem nemohla několik nocí zamhouřit oči, aniž bych nad tím nepřemýšlela. Maas to prostě zase dokázala, a jsem moc ráda, že píše takto úžasné knihy i nadále.

11.03.2023 5 z 5

Anna v Summerside Anna v Summerside Lucy Maud Montgomery

Další krásný díl za mnou. Hned na začátek musím přiznat, že jsem byla lehce zklamaná, protože se nám zde skoro neobjevuje Zelený dům a lidi okolo něj, což je podle mého velká škoda, vedlejší postavy mě zajímají skoro stejně, jako samotná Anna. Jinak zde máme opět jiné prostředí, které je ale moc hezky popsané, je to velmi oddechové čtění. Novinkou jsou zde dopisy Gilbertovi, které to zase trošku ozvláštnily, i když jsem si přála, aby už konečně byli spolu. Užila jsem si to, sice to je zatím ze všech čtyř knih nejslabší díl, ale přesto za to stojí, a já se vrhám na pátý dál.

11.12.2022 5 z 5

Anna z Avonlea Anna z Avonlea Lucy Maud Montgomery

Druhý díl mě nadchnul snad ještě víc, než ten předchozí. Vzhledem k tomu, že se první díl trochu podobá tomu seriálovému, tak nějak jsem tušila, kam kniha směřuje. Tady jsem dostala ale úplně něco jiného a přece se mi to líbilo. Znovu musím vyzdvihnout tu krásnou atmosféru, která na vás z příběhu přímo dýchá. Celý Zelený dům a Avonlea je opravdu moc hezky popsané, a ráda si to tam představuji jako malý ráj na zemi. Anna, jakožto hlavní hrdinka je přímo úžasná, jsem ráda, že je zde vidět vývoj postavy, ale není zde úplná změna, což naprosto sedí, vzhledem k tomu, že je tady Anně sedmnáct let. Opravdu je to kouzelná série a už se moc těším na další díl. Vřele doporučuji.

27.11.2022 5 z 5

Rodina především Rodina především Karen M. McManus

Začátek knihy byl pro mě neskutečný porod. Nemohla jsem se začíst, postavy byly naprosto ploché, a nezajímalo mě, jak se příběh bude dál odvíjet. V tomto případě naštěstí, dočítám všechny knihy, ketré si koupím, takže i přes menší nechuť jsem se ke knize vracela, a jsem za to ráda. Někdy od poloviny knihy se to rozjede, začnou se zde odtajňovat indícije a celkově dostane kniha úplně jiný nádech. Pak už se mi četla opravdu dobře, zajímalo mě, jak se všechno stalo a i postavy mi přišly lepší. Co teda musím vytknout jsou jména začínající na A, protože jediného, koho jsem uměla ze sourozenců rozeznat je Allison, a to jen z toho důvodu, že byla jediná dívka:D Jinak konec byl nečekaný i trochu čekaný, ale co si budeme, tohle by se v reálu nikdy nemohlo stát, a proto mi to zkazilo celkový dojem z knihy. Ze začátku bych knize dala tak dvě hvězdy, skoro nakonci čtyři, ale hlavní zápletka byla opravdu zamotaná a neuvěřitelná, takže nakonec dávám zlatý střed, tři hvězdy.A taky se mi nelíbil "otevřený" konec. Od autorky jsem již četla jeden z nás lže a jeden z nás je na řadě a obě knihy jsou fajn.

19.09.2022 3 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Nejprve mě kniha velmi bavila a oslovila. Mám ráda, když se řeší nějaká "záhada" a v průběhu mohu hádat, kdo co asi udělal a co se asi stalo. Tady by to asi taky bylo fajn, kdyby kniha neměla přes 450 stran. To je její největší kámen úrazu. Klidně by mohla být o více jak polovinu kratší. Tady ten příběh negraduje, vše se zde řeší dokolečka, až máte pocit, že čtete omylem stejnou část jako před dvaceti stranami. Autorka nepíše špatně, ale chybí tady nějaké napětí. Naopak se mi líbilo, jak zde bylo vyobrazeno "Hromadění" a to, jak je s ním hlavní hrdinka Erika propojená. Pokud ještě někde narazím na autorky knihu, možná ji dám ještě šanci, četla jsem od ní ještě Tři přání, které byli dost praštěné, ale bavili mě více, než tato kniha.

10.09.2022 3 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Sice stále nechápu jak, ale tenhle díl je ještě lepší než ten předchozí. Celý ten svět, který autorka vymyslela je úžasný, proto jsem ráda, že se rozhodla napsat i další knihy z Griša světa než jen samotnou trilogii Griša. Šest vran jsem četla se zatajeným dechem, u Prohnilého města jsem ani nedýchala. Knihu jsem nemohla odložit, protože mě zajímalo, jak to celé skončí. Inej, stejně tak jako v Šesti vranách, je moje nejoblíbenější postava, i když tady jsem si oblíbila i nové postavy. Všechno to má skvělou atmosféru, která to pozvedá na daleí úroveň. Teď už chápu, proč je u některých jedinců Bardugo nejoblíbenější spisovatelka. Za mě je sice stále královna fantasy Maas, ale na můj seznam oblíbenců se Leigh vyšplhala okamžitě. Mohu vám s čistým svědomím doporučit jak trilogii Griša, tak dualogii Šest vran, která je ještě lepší. Tyto knihy opravdu stojí za to, a už se těším, až se pustím do Zjizveného krále.

27.08.2022 5 z 5

Supernova Supernova Marissa Meyer

Nemůžu uvěřit, že už mám celou trilogii za sebou. To teda byla jízda. Knihy od paní Meyer zrají jako víno, a proto mohu říct, že tento díl je nejlepší ze všech. Je plný akce, napětí a smutku. Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne, protože nešlo přestat číst. Celý Výjimečný svět jsem si zamilovala, stejně tak jako hlavní hrdinku, Anarchisty a některé Renegáty. Občas tam bylo pár zvratů, které byli poměrně předvídatelné, ale stejně to ve mně zanechalo moc pěkný dojem. Autorka umí skvěle psát, určitě se někdy vrhnu i na její druhou sérii Měsíční kroniky. Za mě mohu celou sérii jen doporučit, a pokud jste četli jen první díl a nebyli jste z něj vedle, určitě bych zkusila i ostatní díly, které jsou více akční.

23.06.2022 5 z 5

Letní noci Letní noci Nofreeusernames (p)

Na letní noci jsem se moc těšila, a to nejen kvůli krásné obálce. Kniha je opět napsaná lehkým jazykem, čte se to jedna báseň. Chaty to krásně doplňují a obzvláštňují. Přečetla jsem ji během jednoho ošklivého odpoledne, které mi určitě zlepšila. Charlee není moje nejoblíbenější hrdinka, tudíž jsem se toho trošku bála, ale nakonec to bylo v pohodě. I když se stejně více těším na Trevise a jeho lovestory :D Narážky ze seriálů a knih jsem ocenila ( především ty z Disney filmů, ty jsou moje nejoblíbenější). Noah je jako hlavní mužská postava super. Proto knihu hodnotím 4/5, protože Milujitě, Já vím se mi líbilo více.

30.03.2022 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Asi není žádným překvapením, že jsem si dala rereading i této krásky. Nemohu uvěřit, že jsem zapomněla tolik důležitých momentů, které se v knize odehrávají, proto všem vřele rereading celé série doporučuji :D. Celá kniha v sobě nese krásné myšlenky a citáty. Autorka udělala nádherný, fungující svět. I když hodně lidí nemá rádo Feyre, tak já ano, a jsem spokojená s tím, jak to Maas s hlavní hrdinkou vyřešila. I když je kniha poměrně dlouhá, přečetla jsem ji během chvíle, protože jsem se od ní nemohla odtrhnout a když jsem zrovna nečetla, tak jsem na knihu alespoň myslela. Je to moje druhá nejoblíbenější série vůbec (hned po Skleněném trůnu), takže ji všem doporučuji.

12.03.2022 5 z 5