Sixtinka144 Sixtinka144 komentáře u knih

Bez tebe to není léto Bez tebe to není léto Jenny Han

Když jsem začala tuto knihu číst, bála jsem se, že už nebude mít autorka o čem psát. Naštěstí se mi druhý díl líbil stejně, jako ten první. Kniha je opět kraťoučká, takže ji máte přečtenou během jednoho odpoledne. Příběh odsýpá, nejsou zde žádné zdlouhavé pasáže, člověk u toho nemusí nijak přemýšlet, prostě si jen čte. Musím přiznat, že jsem občas chtěla vstoupit do příběhu a hlavní hrdinku profackovat, ale jinak jsem si to užívala :D Pro mě to jsou takové oddechové jednohubky, takže je mohu jen doporučit.

19.01.2021 5 z 5

Jediná vzpomínka Flory Banksové Jediná vzpomínka Flory Banksové Emily Barr

Tak kde začít. Tahle knížečka má jen 250 stran, tudíž to je taková "odpolední jednohubka". Sama jsem ji měla za pár hodin přečtenou, příběh odsýpal, nebylo to žádné složité čtení, tudíž jsem u toho nemusela tolik myslet :D To je jedno velké pozitivum knihy. Taky se mi líbil námět, protože film " 50x a stále poprvé" mám hrozně ráda. Tohle bylo trochu více depresivnější ( i když to tak asi na ostatní nepůsobilo, mně bylo hlavní hrdinky Flory líto) než film, ale stejně jsem si to užila. Líbil se mi konec, že to nebylo takové suché, a že jsme si ho tak trochu mohli domyslet, co se asi pak dělo dál. Je pravda, že některé opakující se pasáže, byly nudnější, ale zase to tomu dodávalo trochu realističnosti. Taky sposta myšlenek v knize byla hezká. Takže za mě milá, oddechová knížečka, kterou jsem si prostě jen užívala.

22.07.2020 4 z 5

Tragická historie nás dvou Tragická historie nás dvou Jess Rothenberg

Tuhle knihu jsem dostala jako dárek k nákupu od Albatrosmedia a jsem za to moc ráda. Protože jsem doposud měla vždy jako dárky dětské knížky, které jsem zrovna nevyhledávala. Tragická historie nás dvou je spíš pro mladší teenagerky, protože příběh je hodně naivní. Myslím, že kdybych knížku četla nějakých osm- sedm let zpátky, líbila by se mi o něco více. Za mě velký plus dostává to, že každá kapitola byla nadepsaná jako název nějaké písničky ( byly tam hlavně starší, ale objevila se tam i Avril Lavigne), takže jsem si u toho i občas zazpívala. Celkově se mi líbí zpracování obsahu knihy, protože byl rozdělen do šesti částí, a celkově to bylo hodně přehledné. No a ted k samotnému příběhu. Hlavní hrdninka byla klasicky hrozně naivní skoro 16i letá holka, která byla jen neštastně zamilovaná, Prostě taková klasická lovestory. Kniha je podle mě až zbytečně dlouhá, protože se tam asi 250 stran reálně nic moc neděje. Hlavní "zápletka" mi nepřišla nějak moc dobrá. Ale zase nadruhou stranu, od knihy jsem nic nečekala, a docela mě některými myšlenkami překvapila. Za mě 3,5 hvězdičky z 5. Sama bych si ji nekoupila, ale jako dárek k nákupu za to stojí.

22.07.2020 4 z 5

Mrazivá kletba Mrazivá kletba Jen Calonita

Vzhledem k tomu, že jsem na začátku roku četla i předešlé díly serie Co kdyby, nemohla jsem se na další díl dočkat! Oba dva díly byly tak originální a nápadité, že jsem se na příběh Anny a Elsy moc těšíla. Bohužel možná i proto mě tento díl poměrně zklamal. Příběh byl skoro až totožný s filmem, což jsem absolutně nechápala, když předešlé dvě knihy byly úplně jiné. Možná to je tím, že tuhle knihu napsala jiná spisovatelka, ale stejně... Jako takhle, určitě to nebylo nějaké katastrofální, to zase určitě ne. Knihu jsem přečetla na jeden nádech a líbil se mi, protože mám Frozen fakt ráda, ale čekala jsem něco jiného, než byl film. Knihu i přesto mohu doporučit, ale jak říkám.... Pokud jste viděli film a víte o co v něm jde, nebudete zde překvapeni..

22.02.2020 4 z 5

Bukukururuna Bukukururuna Zdeněk Karel Slabý

Knížku jsem dostala jako dárek k nákupu od Albatrosu zdarma. Sama už dost dlouho \" klasické staré\" pohádky nečtu. Mám jiné žánry ,které mě baví o dost víc, ale víte co se říká \" Darovanému koni na zuby nekoukej\". Takže jsem se do knížky pustila. Přečetla jsem ji během jednoho odpoledne, je to roztomilá , tak trochu zmatená pohádka, která ale stojí za to. Jsem ráda, že jsem si knohu mohla přečíst. Dokonce jsem se u ní i párkrát zasmála.

31.01.2020 4 z 5

Odpusť mi. Megan Odpusť mi. Megan Abbie Rushton

Pořád přemýšlím nad tím, jaký příběh mi tahle kniha připomíná. Tuhle tenoučkou knížku jsem přečetla během jednoho odpoledne a musím přiznat, že mi stránky přímo mizely pod rukama. Opět taková Yoli knížka, která je super oddechovka s nádechem LGBT. Ano, knihu mohu doporučit, ale nečekejte od toho nic světoborného ( ale to kniha ani neslibuje, takže v pohodě).

25.01.2020 4 z 5

Co když jsme to my Co když jsme to my Becky Albertalli

Od autorky jsem již četla knihu probuzení Simona Spiera a moc mě nenadchla. Ano, byly tam hezké části, u kterých jsem se usmívala ,ale celkově nic převratného. To samé platí u téhle knihy. Byla fajn, ale asi jsem čekala něco víc zajímavého? Jinak je to milý příběh, který se krásně čte. Občas mi přišlo, že se postavy chovají děsně nelogicky, a rozcházeli se spolu kvůli strašným nesmyslům... Ale jako takovou víkendovou jednohubku vám ji jistě doporučit mohu.

19.01.2020 4 z 5

Část tvého světa Část tvého světa Liz Braswell

Další naprostá Disney pecka, která má ještě epičtější příběh, než který všichni známe. Já osobně malou mořskou vílu miluju už od malička, no kdo by nechtěl být krásnou mořskou pannou? Tenhle příběh je ještě více zamotaný, oproti tomu původnímu, ale vůbec mu to neubírá na čtivosti, ba naopak! Ariel Uršulu neporazila, nezískala zpátky svůj hlas a přišla o svého milovaného otce - Tritona, vládce všech moří. Aby toho nebylo málo, sestry Ariel potrestají tím, že ji nechají vládnout místo jejich otce. Samozřejmě ,že se role ujme, i když každý den musí myslet na to, jaké by to asi bylo, kdyby tenkrát Uršulu porazila. Jenže pak se ukáže, že její otec je naživu, a musí podniknout všechny možné kroky k tomu ,aby ho získala zpátky. Opět moje srdce plesá, protože tohle je naprostá bomba, a můžu vám to všem jen doporučit!

11.01.2020 5 z 5

Starý jako čas sám Starý jako čas sám Liz Braswell

Panebože! Bylo mi úplně jasné, že tahle recenze nebude až tak objektivní, vzhledem k tomu, že jde o Disney knížku, a já Disneyho miluju. Ale tohle? Tohle jsem absolutně nečekala, tahle knížka je jednoduše skvost... A to vážně nepřeháním. Kráska a zvíře, příběh, o kterém jsme četli snad tisíckrát... Ale co kdyby to bylo tentokrát trochu jinak? Z trochu jiné perspektivy? Co když Bellina matka uvrhne na sobeckého prince kledbu ? Co když nechá celé město zapomenout, že vůbec kdy žila? Že vůbec kdy existovala magie? Můžu vám s klidných svědomím knížku doporučit, a určitě si plánuji přečíst další díly ze série : Co kdyby. Opravdu to stojí za to!

11.01.2020 5 z 5

Vodní zápas v Blankytném městě Vodní zápas v Blankytném městě Tracey West

Knihu jsem četla jako malá a milovala jsem ji. Velká písmena, krásné obrázky, krátké kapitoly. Jak říkám, milovala jsem ji tehdy, miluju ji do dnes.

21.06.2018 5 z 5

Moje krásná sestra Moje krásná sestra Brigitte Blobel

Když jsem si tuto knihu kupovala neslibovala jsem si od ní nic velkého. Obyčejná kniha, nic moc zajímavý obal, né moc slavná autorka, příběh tuctový. Ale když jsem jí začala číst začínala jsem se s Danou soucítit. Příběh mě velice zaujal a proto jí dávám pět hvězd.

09.06.2016 5 z 5

Setkání s duchem Setkání s duchem Stacey Kade

Já tu knihu miluju! Jedna z mích nejoblíbenějších knih vůbec! 5 hvězd.

Lily Lily Holly Webb

Jelikož jsem přečetla všechny díly Rose, neodolala jsem a objednala jsem si knihu Lily. Je to moc hezká kniha plná kouzel! I když osobně se mi více líbila Rose i tato kniha je skvělá! Dávám jí pět hvězd.

Rose a stříbrný duch Rose a stříbrný duch Holly Webb

Tak ani poslední díl mě nezklamal! Nevím jestli jsem divná ale konec mě dojal. Nejen že je to kniha skvělá pro děti ale doporučila bych ji klidně i dospělým. Už se nemůžu dočkat až si přečtu nový příběh od této autorky. Opět dávám pět hvězd.

Rose a kouzelníkova maska Rose a kouzelníkova maska Holly Webb

Opět skvělá kniha! Je velice napínavá a plná zvratů. Sama jsem se nemohla dočkat kdo byly/jsou její rodiče. Dávám pět hvězd!

Ptačí zpěv Ptačí zpěv Meagan Spooner

Když jsem si tuto knihu kupovala, myslela jsem si že to bude něco na způsob Divergence. Knihu jsem odložila na dlouhý rok. Asi před týdnem jsem se k ní vrátila a rozhodla se jí dát šanci. Ze začátku jsem se opravdu chvilkami bála ,že je to napodobenina Divergence. Ale čím déle jsem četla tím mě kniha přesvědčila o opaku. S hlavní hrdinkou Lindou jsem chvílemi i soucítila. Hlavní hrdina Oren mě velice mile překvapil. Bála jsem se ,že se tam zničeho nic objeví nějaký krasavec a zachrání ji. Oren je ale jiný. Když jsem knihu dočetla šla jsem se hned přesvědčit o tom jestli je i druhý díl. Na štěstí ano. Tato kniha se stala mou nejoblíbenější ( dokonce předčila i Divergenci a Hunger Games). Proto jí dávám 5 hvězd.

01.06.2016 5 z 5