Sixtinka144 Sixtinka144 komentáře u knih

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Neskutečné... Konečně jsem dočetla poslední díl HP a páni. V tomto díle se toho stane tolik, že jsem si musela dávat chvilkama pauzu, abych to dokázala vstřebat. Vzhledem k tomu, že jsem knihu četla poprvé, byla jsem překvapena některými pasážemi, které byli ve filmu jinak, a nebo tam nebyly vůbec. Autorka je prostě geniální spisovatelka, a takovýhle svět, postavy a děj nedokáže vymyslet jen tak někdo.. Moje nejoblíbenější pasáž v knize jsou vzpomínky na mladou Lily a Snapea. Dokonce i slzička ukápla. Jsem moc ráda, že jsem se odhodlala přečíst si tuto knižní klasiku, protože jsem si všechny díly neskutečně zamilovala. Knize nemám co vytknout a hodnotím ji plným počtem. Pokud jste ještě nečetli, určitě se do toho co nejdřív pusťte, chybu neuděláte.

20.04.2021 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Další úžasná kniha ze světa Harryho Pottera. Tento konkrétní díl se mi zatím zamlouvá ze všech nejvíce, tak uvidíme, jestli ho ještě šestá nebo sedmá kniha překoná. Hrozně se mi líbí, jak si autorka vyhrála s mentalitou postav, která se od první knihy značně posunula, ale zároveň jim ponechala charakteristické rysy. Lenka je jedna z mých nejoblíbenějších postav, takže možná i proto u mě Fénixův řád vede. Taky je tady samozřejmě opěvované Umbridgeová, kterou tak všichni milujeme. Všechno je samozřejmě dokonale propracované a čte se to samo. Vždyť to všichni sami znáte. Takže za mě jedno velké ano a věřím, že další díly budou alespoň stejně tak dobré, jako tento.

01.02.2021 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

První přečtená kniha za tento rok je rereading Naslouchače a nejspíš jsem nemohla začít nový rok lépe. Naslouchač je moje srdcová záležitost, kdykoli se mě někdo zeptá na mou oblíbenou českou spisovatelku, bez rozmyšlení říkám právě autorku Naslouchače, Petru Stehlíkovou. Knihu jsem četla podruhé, protože jsem si spoustu děje už nepamatovala, a tak jsem z ní měla stejně skvělý pocit jako poprvé. Autorka vymyslela geniální svět, který je krásně popsaný, dýchá to na vás takovou zvláštní atmosférou a baví mě, jak jsou zde do detailu popsané části světa, ve kterém hlavní hrdinka žije. Věřím, že někomu tento první díl může připadat lehce nudnější, protože jsou zde ty popisné pasáže, ale já je mám moc ráda a velmi oceňuji, jak autorka buduje tento dystopický svět. Za mě je tahle kniha jedna z nejlepších českých fantasy knih a určitě ji mohu doporučit.

07.01.2024 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Další úžasná kniha od této autorky! Zatím jsem od ní četla všechny knihy, které od ní byly u nás vydané a žádná mě nezklamala. Tuhle bych zařadila na druhé místo, hned po knize Nevítaný host, která se mi líbila ještě o chloupek více. Autorka má skvělý styl psaní, napínavými scénami tento příběh přímo srší a mohu vám zaručit, že se nudit nebudete. Já u drtivé většiny knih poznám, kdo je vrahem/pachatelem a tady jsem to poznala ještě před polovinou knihy :D Dokonce i komplice jsem odhadla hned. Konec byl super i když na můj vkus možná až moc uspěchaný, ale jinak knize nemám co vytknout. Sahara prostě umí psát dobré thrillery, takže tuto knihu jednoznačně doporučuji.

13.01.2021 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Druhý díl série Naslouchač je stejně popisný, jako předešlý díl, a já to stále miluju. Přijde mi super, jak autorka popisuje chod celého světa, jak nám všechno vysvětluje a ukazuje, i když vím, že pro spoustu lidí tohle prostě není. Já si to naštěstí užívám a tady se budu atmosféra celou knihu. Není zde zas tolik akce, ale pár zvratů tady taky najdeme a hlavně konec knihy, který je dost otevřený a napínavý nás láká na třetí díl. Já jen doufám, že autorka brzy vydá i čtvrtý díl série Naslouchač, protože mám tušení, že třetí díl, který momentálně čtu bude mít stejně napínavý a otevřený konec, jako právě Faja. Tuto dystopickou fantasy sérii vám mohu všem jen doporučit.

21.02.2024 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Z téhle knihy se nejspíš budu ještě nějakou dobu vzpamatovávat. Autorku řadím mezi moje nejoblíbenější autory vůbec, takže spoustu jejích NA románů jsem četla. Jsou opravdu skvěle napsané, a vždy se zabývajím těžkým, traumatizujícím zážitkem. Než jsem se do Verity pustila, věděla jsem, že to bude dobré, i když je to jiný žánr, než je autorka zvyklá psát. Po pár přečtených stranách mi došlo, že tohle musím přečíst na jeden zátah, jinak bych neusnula zvědavostí. Čím víc jsem četla, tím víc jsem se cítíla nesvá, autorka zde vybuduje mrazivou atmosféru, která vás jen tak nepustí, ani po přečtení. Je to opravdu silná kniha, plná většinou negativních emocí. Zpracování je taky úžasné, deníkové zápisky z pohledu Verity jsou třešničkou celého příběhu. Kniha se mi opravdu líbila, ale jinak, než její předchozí knihy, se kterými jsem měla tu čest. Tohle dílo moc slovy popsat neumím, ale je briliantní, pokud se to dá o takovémhe šíleném příběhu říct. Za mě ano, a chtěla bych další díl této knihy z pohledu hlavniho hrdiny. Na úplný závěr chci napsat, že stále nejsem přesvědčená, jak to vlastně bylo, a v tom je to kouzlo.

23.12.2022 5 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Po dlouhé době, jsem se opět pustila do thrilleru, a páni! O téhle knize jsem nic nevěděla, dokud jsem ji nezačala číst a jsem s ní naprosto spokojená. Příběh je napsaný tak, že po každé stránce jste víc a víc napjatí, potřebujete číst dál, abyste zjistili to tajemnsví, co děsí celou rodinu. Tento thriller je originální v tom, že nehádáte žádného vraha, jen se snažíte zjistit podrobnosti-proč a hlavně jak. Nejvíc se mi na této knize líbí její atmosféra. Takhle mrazivý příběh jsem něčetla snad nikdy, a to krimi a thrillery čtu docela často. Po dočtení knihy jsem se bála jít spát, což se mi předtím taky nikdy nestalo :D Bohužel musím strhnout půl hvězdy za konec, který mi přišel až moc přetažený za vlasy. Nemám moc ráda míchání paranormálních jevů do "normálních" knih. Jinak to ale bylo fakt dobré, a určitě vám to mohu doporučit. Možná bych to nečetla úplně večer, ale to už nechám na vás.

02.04.2021 5 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Já bych tu Colleen neměla rozečítat večer, protože pak nikdy nejdu spát a knihu musím dočíst, i když jsem na úplném začátku. Tohle je moje třetí kniha od autorky a ani jendna mě nezklamala. Miluju její příběhy, protože se v nich řeší vážná témata, o kterých by se podle mého názoru mělo více hovořit. Knížku jsem nemohla odložit, protože jsem potřebovala vědět, jak to dopadne, co se s každým stane a jestli na konci budou všichni v pořádku. Zrovna tento skvost bych doporučila i mladším holkám, které by se tam mohli najít a pochopit, že nejsou sami. Že deprese není nic, za co byste se měli stydět. Na obtíž se umístila na druhém místě v mých top knihách od autorky, protože podle mého předčila i Odvrácenou tvář lásky. Na prvním místě stále je a myslím, že i navždy bude Námi to končí. Takže pokud jste od autorky zatím nic nečetli, mohu jen doporučit.

14.01.2021 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Upřímně jsem zvyklá na pomalejší rozjezdy u Moyes knížek, ale tady? Knihu jsem přečetla během jednoho odpoledne a byla jsem nadšená. Postavy jsem si okamžitě zamilovala. Lousa to měla dost těžké, protože její rodina na ni spoléhala co se týče finanční stránky. Bez jejího platu by byli ztracení a stejně ji furt předhazovali, jak je její sestra šikovná a chytrá :D Willa jsem ze začátku proklínala, protože se k ní prostě choval zbytečně hrubě, ale nadruhou stranu jsem chápala, jak moc těžké to musí mít a proč jedná tak jak jedná. Bez jakéhokoli rozmýšlení můžu říct, že tohle je rozhodně nejlepší knížka, jakou jsem od autorky četla. Nádherně zde rozepsala Willovu nemoc a jeho pocity a nálady. A konec? Za mě jednoznačně o hodně lepší, než nějaký přeslazený happyending. I když já na ně nikdy nebyla. Knihu si určitě přečtěte a plánuji další knihy z této série.

29.08.2020 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Po dlouhé době kniha ,která mě naprosto ohromila! Samozřejmě, ze začátku jsem byla až moc skeptická, česká autorka? Nic pro mě... Ale hned na dvacáté stránce jsem věděla, že se Petra stane mou oblíbenou spisovatelkou. Příběh nebyl vůbec plytký, ba naopak, šikovná autorka vám vše představila a vysvětlila proč to tak je. Hlavní hrdinka se chovala naprosto úměrně ke svému věku, což se mi také líbilo, pět hvězd a šup na druhý díl!

27.06.2018 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Tento díl je i ve filmové podobě můj oblíbený, třetí nejoblíbenější, pokud mám být přesná. Zatím je tento příběh nejmíň podobný s filmovou adaptací, což mě trochu štve, protože ve filmu byli vynechané postavy, které jsem si v knize okamžitě zamilovala. A to, že čtu HP ve svých 19 letech mi nějak neubírá na zážitku z něj. Autorka prostě umí psát, takže vám i tahle bichlička uteče neskutečně rychle, a vy se jen nestačíte divit. Tento díl se stal zatím mým nejoblíbenějším dílem a ten svět miluji čím dál tím více. Nemůžu se dočkat, až se pustím do pátého dílu.

12.01.2021 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Tak dobře, přiznávám toto jsem opravdu nečekala. Po přečtení prvního dílu mi bylo hned jasné, že jsem našla další skvělou sérii. Ale tohle? Jasně, všichni mi říkali ,že je druhý díl lepší, jenže já milovala první a neuměla jsem si představit čím může být druhý díl lepší. No je. Nemám slov! Prostě páni. Každičké jedno písmeno jsem hltala plnými doušky a stránky mi mizely přímo mezi prsty. Tato kniha má sice přes 650 stran, ale věřte mi, jak začnete nemůžete přestat. Rhys je moje nejoblíbenější postava, jeho dokonalé dialogy s Feyre mě snad nikdy nepřestanou bavit. Prostě jsem si tu knihu, a celou sérii zamilovala a proto jednoznačně 5 hvězd .

22.01.2018 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Vzhledem k tomu, že nedávno vyšla další kniha k úžasné sérii Smrtka, musela jsem si ji znovu přečíst a oživit vzpomínky, jak moc úžasná tato série je. Miluju ten svět, který je skvěle propracovaný a napsaný. Kniha se četla poměrně rychle, je to moc hezky ozvláštněné zápisky z deníků smrtek, které jsou vždy na začátku každé kapitoly. Líbí se mi, jak se pohledy kapitol různě střídají a prolínají, protože se nenudíte a vidíte i ostatním smrtkám "do hlavy". Je to prostě skvělá dystopie a je to určitě jeden z těch příběhů, které by opravdu stálo zfilmovat. Za mě jedno velké ano a pokud jste ještě nečetli, určitě byste to měli napravit.

31.01.2024 5 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Když jsem četla začátek knihy, říkala jsem si, že to bude katastrofa. Byla jsem zhrozená z tý vidličky a vůbec :D Jenže pak začal příběh a já si ho začala užívat. Autorka umí rozhodně psát, a líbilo se mi, že tam řešila dost závažná témata, které se můžou stát každému z nás. Domací násilí, o kterém nikdo ani netuší, potracení miminka, záchvaty paniky, nevěra... Je toho tady opravdu dost, a autorka to pojala podle mě perfektně. A i přes tyto vážná témata jsem se u knihy neskutečně nasmála. Postavy si uměli udělat srandu sami ze sebe, i když byli na pokraji sil. Od knihy jsem nic nečekala a možná proto, jsem z toho teď tak nadšená. Příběh rozhodně doporučuji a myslím, že je kniha schopná i někomu se stejným problémem pomoci.

08.01.2021 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Na tuhle knihu jsem všude viděla jen dobré recenze a tak nějak jsem věděla, že bude dobrá. Ale až takhle? Knížku jsem přečetla na jeden zátah, protože autorka píše neskutečně čtivě. Každou stránku jsem hltala a užívala si ji, protože zde nejsou žádné nudné části. Další plus má za mě kniha za témata, která tam řeší. Dopisy ozvláštňují celý příběh a i když tušíte, jak to dopadne, stále musíte číst. Jsem ráda, že tohle byla moje první kniha tohoto roku, protože jsem lépe ani začít nemohla. Rozhodně doporučuji a těším se na další díl.

08.01.2021 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Za mě jedna z nejlepších knížek povinné četby! Příběh se čte jedním dechem. Postavy jsou skvěle propracované a snadno si k nim najdete nějakou cestu. Dorian je ze začátku úplně naivní, mladý muž, který pořádně neví co che, ale na konci? Celá tahle kniha je skvělá v mnoha ohledech, ať už jde o nadčasovost příběhu nebo třeba měnění charakteru Doriana Graye. Knihu mám na svém maturitním seznamu, tak teď se budu modlit, abych si vytáhla právě tuhle, kterou mám moc ráda a jsem o ní schopná diskutovat i hodiny :D Příběh Doriana Graye doporučuji všem.

29.11.2020 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Opět, moje premiéra s HP. Ano, ve svých osmnácti letech jsem se konečně odhodlala a přečetla jsem si další díl Harryho, a jsem opět nadšená. Ten svět je opravdu dokonale propracovaný, postavy jsou úžasné a zjistila jsem, že postavy, které jsem měla ráda ve filmu, v knize nenávidím a naopak :D Většina z vás HP už dávno četla a milujete celou sérii už dlouho, já se přidávám až ted :D A jestli jste ostudy jako já, a HP jste nikdy nečetli, určitě to napravte.

22.10.2020 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Po jedničce a dvojce jsem se hned musela vrhnout i na závěrečný díl celé trilogie Než jsem tě poznala. Jak jsem psala v minulé recenzi, že Louisa z prvního dílu je úplně jiná Louisa než z druhého dílu, stalo se to v téhle knížce prosím pěkně zas :D Já nevím, jestli jsem divná, ale zas mi přišlo, že je to zas úplně o něčem jiném. Ale vůbec mi to nevadilo! Kdybych měla srovnat díly jednotlivě, tak za mě jednička rozhodně vede, dvojka byla nejslabší díl celé trilogie a tento- třetí díl je podle mě zase super. I když komunikace mezi Samem a Lou musela vytočit snad každého, stejně se mi líbilo, jak se Louisa dokázala vypracovat a zůstala čestná a věrná. Za mě celá trilogie rozhodně stojí za přečtení, nebudete toho litovat. PS: Obří plus za mě dostává mopsík v knize :)

15.09.2020 5 z 5

Musím prostě začít tím, že jsem to nečekala. Ano, opravdu jsem HP nikdy nečetla, poprvé až ted. Filmy jsem samozřejmě viděla několikrát, ale nikdy jsem z nich nebyla nadšená tak moc jako ostatní.. líbily se mi, jen jsem se nestala HP maniačkou, která potřebovala všechny věci s touhle tématikou. Takže jsem do knihy nešla s nějakým extra velkým očekáváním. Možná i proto jsem si ji neskutečně moc užila a celý svět mě uchvátil mnohem víc. Určitě se plánuji přečíst i ostatní díly z téhle série. A ted už konečně můžu odpovídat na tu "hroznou otázku" Četla jsi HP? Ano. :D

17.08.2020 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Jako správná knihomolka jsem měla autorku už dlouho vysoko na mém wishlistu. Protože jí všichni opěvují, milují její knihy a snad jsem na ní neviděla žádnou kritiku. Začala jsem právě touhle knihou. Dívka, již jsi tu zanechal. Kniha se mi četla dlouho, i když byla vážně skvělá, První část knihy, z první světové války jsem milovala. Postavy jsem si oblíbila a tajně jsem doufala, že si Sophie najde cestu ke svému milému. Druhá část taky byla fajn, ale přece jenom, to nebylo tak zajímavé a napínavé, jako u předchozí části. Jinak Liv jsem měla taky ráda, protože byla taková od rány. Konec knihy je za mě dokonalý, i když nejsem zastánce velkých happyendů, tady to bylo takové úsměvné, a každý čtenář si vlastně mohl domyslet, jak to s nima skončilo. Za mě hezký příběh, a určitě si plánuji od autorky přešíst i ostatní díla.

17.07.2020 5 z 5