Sixtínka Sixtínka komentáře u knih

Dvaja v jednom srdci Dvaja v jednom srdci Josie Silver

Oddychovka, ktorá síce rieši vážnu tému - vyrovnávanie sa so stratou milovaného človeka -, ale je to predovšetkým sladká romantika.

11.10.2022 3 z 5

Počkajte si na happy end Počkajte si na happy end Charlotte Lucas

Zaujímavý nápad, skvelé spracovanie - veľmi milý príbeh, ktorého prečítanie určite neoľutujete. Ja teda určite neľutujem.

11.10.2022 4 z 5

Jedného dňa v decembri Jedného dňa v decembri Josie Silver

Čakala som od knihy omnoho viac. Niečo hlbšie, osudovejšie. Dostala som tuctový príbeh, plný samého klišé. Dalo sa to prečítať, no v konečnom dôsledku to hodnotím ako stratu času.

11.10.2022 3 z 5

Kým prišla búrka Kým prišla búrka Susea McGearhart

Nudné, nezáživné, zdĺhavé. Videla som film, ten bol v pohode, kniha ma však vôbec nezaujala. Navyše, hlavná hrdinka mi bola vyslovene nesympatická, totálne mi liezla na nervy. Ani som to nedočítala.

11.10.2022 1 z 5

Zomrieť mladý Zomrieť mladý Marti Leimbach

Film je skvelý. Preto som siahla aj po knihe - lebo kniha je väčšinou ešte lepšia. Bohužiaľ, v tomto prípade to neplatí. Film by som ohodnotila plným počtom hviezd. Kniha u mňa len tak-tak získala tri. :(

03.10.2022 3 z 5

Exit Havana Exit Havana Maya Reyes

Mňa táto kniha vôbec nebavila.

Čo sa týka Kareninej lásky k Sebastiánovi, najradšej by som ju prefackala, nech sa spamätá, nech má v sebe aspoň štipku hrdosti.

Potom nám autorka naservírovala smrteľnú chorobu a Karenin boj s ňou, ale mne to celé prišlo také umelé. Vôbec ma to nechytalo za srdce - a to už je čo povedať.

Za mňa teda hrozne slabý príbeh. Vôbec nič som autorke nezhltla.

03.10.2022 1 z 5

Polnočný denník Polnočný denník Maxim E. Matkin

Dostala som sa k tejto knihe cez známu, ktorá mi ju požičala, že vraj je to super, nech si to prečítam. Tak som si ju prečítala.
Nezdieľam jej nadšenie. Nebolo to zlé, ale ani ma to až tak nenadchlo. Kniha sa číta ľahko, takže ako oddychovka je fajn, ale nič viac.

26.09.2022 3 z 5

Alfa Alfa Jasinda Wilder

Škoda toho množstva papiera, ktoré sa na túto knihu použilo. Je mi z toho do plaču...

13.09.2022 odpad!

Až na kraj sveta Až na kraj sveta Abbie Greaves

Začiatok dosť nezáživný, množstvo zbytočného opisu vecí, situácií a tak, až som premýšľala, či vôbec pokračovať v čítaní. Samozrejme, zaujímalo ma, čo sa stalo, prečo a kde Jim zmizol, tak som sa rozhodla, že dám knihe šancu po stranu sto - a ak ma to nebude chytať, tak to vzdám.
A neľutujem, že som v čítaní pokračovala. Pozvoľna sa to totiž rozbiehalo a mňa to bavilo čím ďalej, tým viac. Aj keď musím priznať, že viac než Mary a Jim, ma bavili Alice a Kit. Ich spoločné pátranie po Jimovi, ich zbližovanie sa.
Myslím, že kniha stojí za prečítanie - obsahuje totiž množstvo pekných myšlienok -, len sa treba prehrýzť nemastným-neslaným začiatkom.

19.08.2022 4 z 5

Ľavá ruka Boha Ľavá ruka Boha Paul Hoffman

Parádna trilógia. Zaujímavé prostredie, zaujímavý dej. Áno, miestami to bolo trochu zdĺhavé, ale nepreskočila som ani jedno slovo, takže nudiť ma to rozhodne nenudilo. Dokonca ma bavilo čítať aj pasáže s opismi bojových stratégií či o bitkách samotných.
Cale som si zamilovala, ako hlavný hrdina mi prišiel skvelý - nie dokonalý - bol pomerne dosť komplikovaný -, ale skrátka perfektný.
Jediné, čo ma sklamalo, bol koniec. Zízala som na poslednú stranu a moje vnútro kričalo: CHCEM POKRAČOVANIE! Alebo ešte aspoň jednu kapitolu...
A obálky všetkých troch častí sú bombastické. Proste paráda.

18.07.2022 5 z 5

Anjelský prach Anjelský prach Barbora Jankovičová

Hrozná kravina. Prečítala som zhruba prvú tretinu, viac som dať nedokázala. Absolútne vôbec ma to nebavilo.

10.06.2022 odpad!

Neznámych nemiluj Neznámych nemiluj Lucia Sasková

Vôbec ma to neoslovilo, nijako sa ma to nedotklo. Ešte ani to znásilnenie hneď v úvode - čo je podľa mňa dosť zlé, keď ani čosi také vo mne nevyvolá nijaké pocity. Nepripadalo mi to ani trošku dramatické, vôbec som to autorke neuverila.

08.06.2022 1 z 5

Nebezpečná Nebezpečná Lucia Sasková

Skvelé, napínavé, zaujímavé. Táto kniha ma na rozdiel od iných autorkiných kníh úplne pohltila. Odporúčam!

01.06.2022 4 z 5

Stačí iba dotyk Stačí iba dotyk Colleen Oakley

Originálne, zaujímavé, pútavé.

31.05.2022 4 z 5

Tajomstvá jedného domu Tajomstvá jedného domu Zuzana Šulajová

Strašne rozťahané, príliš veľa príbehov v jednom románe... Keby tam toho autorka nenapchala tak veľa a držala by sa prevažne objasňovania vraždy, mohlo to byť fajn. A ako tu už bolo zmienené - tie scény zachytávajúce neveru ma tiež dosť znechutili. Áno, po svete nám behajú neverníci, ale vykresľovať to ako niečo pozitívne - nemáme toho chudáka ešte aj poľutovať? Celkovo tá akože romantická linka mi tam prišla absolútne zbytočná. A záhadná pani spisovateľka mi bola vyslovene nesympatická. Možno k tomu prispelo aj to, že nemala zábrany začínať si so zadaným mužom.

31.05.2022 2 z 5

Klub samovrahov Klub samovrahov Rachel Heng

Slabé, nezáživné. Tak, ako ma názov a obálka oslovili, tak ma príbeh absolútne vôbec nezaujal.

31.05.2022 1 z 5

Plakať som si zakázala Plakať som si zakázala Lucia Olrinková

Trápnosť nad trápnosť. Rosie mi prišla ako obyčajná štetka a Filip ako ťuťmák, ktorý jej nakoniec podľahol. A to, ako sa dostala do tej firmy... Nemala o ničom ani páru, a aj tak ju prijali? To nikto súcejší na konkurze na to pracovné miesto nebol?

31.05.2022 odpad!

Správa od mŕtveho chlapca Správa od mŕtveho chlapca Katarína Holetzová

Nebolo to zlé, ale ani ma to ktovieako nenadchlo. Lepšie časti sa striedali s tými slabšími. Rozhodne sú aj zaujímavejšie trilery.

30.05.2022 3 z 5

Zápisky cestujúcej mačky Zápisky cestujúcej mačky Hiro Arikawa

Miestami trochu rozťahané, ale inak sa mi príbeh páčil. Bolo to zaujímavé čítanie. Trochu zmeny nezaškodí. :)

30.05.2022 3 z 5