Tajomstvá jedného domu

Tajomstvá jedného domu https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396022/bmid_tajomstva-jedneho-domu-ysm-396022.jpg 4 12 5

Zuzana Šulajová, na ktorej denníkových románoch vyrástla celá generácia čitateľov, začala písať novú kapitolu svojej tvorby. Predstavujeme vám jej prvý román pre dospelých - napínavý príbeh s kriminálnou zápletkou, ktorý nepustíte z ruky, kým ho neprečítate. Jediné osudné rozhodnutie spustí lavínu udalostí a odhalí tajomstvá jedného domu. Ženu, ktorú by najradšej videlo mŕtvu azda až priveľa ľudí, zavraždia. Je páchateľom jej ponižovaný partner alebo bývalý manžel, ktorého dohnala ku korupcii? Synovia, ktorí si jej smrťou finančne prilepšia? Niektorý zo susedov, čo dlhé roky museli znášať jej arogantné správanie? Alebo nebodaj niekto celkom iný? Zdanlivo jednoduchý prípad, z ktorého sa vykľuje tvrdý oriešok i pre partiu skúsených kriminalistov. Prípad, ktorý zmení život takmer všetkým. Navyše poručíka Tibora Dregoniča čosi neodolateľne priťahuje k jednej z podozrivých. Pre vášeň riskuje viac, než tuší...... celý text

Veve11111
27.12.2022 2 z 5

(SPOILER) Na túto knihu mám v podstate viacero rozdielnych názorov. Môj prvý pocit po jej dočítaní bol - no KONEČNE!!! To však neznamená, že považujem knihu za úplne zlú. Knihám od slovenských autoriek sa snažím vyhýbať, lebo (až na malé výnimky) mi neprídu veľmi kvalitné. Táto je tiež akousi výnimkou, aj keď takou inou. Kniha sama o sebe je proste iná. Pustila som sa do nej hlavne vďaka skvelo znejúcej anotácii, námet je podľa mňa super. Štýl písania tiež nebol úplne najnešťastnejší, aj keď niektoré použité slová ma sem tam vytočili, ale na iné "slovenské skvosty", ktoré sa štýlom písania podobali skôr na školskú úlohu, ktoré som niekedy čitala, sa to nechytalo. Kniha sa celkom dobre čítala. ALE! Jej asi najväčší problém podľa mňa bol asi v tom, že bola proste NEKONEČNÁ, veľmi rozťahaná, s kopou nepodstatných odbočiek, veľkým množstvom zbytočných postáv, zvratov atď...Riešila sa tam nevera, ok v poriadku, stáva sa. Ale v každej jednej rodine v dome? Veď tam každá postava bola neverná s každým. Nevadí mi čítať o nevere (len o nej čítať, inak neveru samozrejme odsudzujem) , ale to čo bolo v tejto knihe to bolo proste prehnané. Tam sa človek mal problém zorientovať nie len v postavách, kto je kto, ale aj v tom, kto koho a s kým vlastne podvádza. Bolo to prehnané a zbytočné. Ďalej mi vadili mená postáv. Niektoré priezviská boli doslova smiešne. Tak, ako niektoré postavy v knihe, sa proste nikto na svete nemôže volať. Toto mi tam doslova vadilo. A záver a odhalenie vraha? Akože tí, čo to čítali a sa nad tým zamyslia, reálne odpovedzte si na otázku - O čom bolo vlastne celé to vyšetrovanie? Na čo tam tí policajti vôbec vystupovali, čo vyšetrovali? Keďže sa všetko vyriešilo tak akosi samo. (SPOLIER)! - V knihe boli dokopy 3 vraždy a 1 samovražda. Vrah, ktorý spáchal poslednú vraždu ostal na mieste činu a v podstate sa hneď priznal. Zabil vraha, ktorý spáchal druhú vraždu v poradí, ten sa priznal svojmu vrahovi, ktorí ho už predtým odhalil. No a prvú, najpodstatnejšiu, vraždu spáchala osoba, ktorá na konci spáchala samovraždu a tak bola odhalená, lebo sa priznala vo svojom denníku. Policajti tam boli proste doslova nanič. Všetko by sa vyriešilo, aj keby tam žiadne vyšetrovanie neprebiehalo. A samostní policajti? Úplní neprofesionáli. Nie len jeden sa tam zblížil s podozrivou/svedkyňou. Tieto fakty ma zarazili ešte viac po prečítaní Poďakovania, v ktorom autorka hovorí o tom, že jej otec je bývalý policajt a poskytol jej nejaké konzultácie. Čakala by som, že v takom prípade bude v knihe vyzdvihnutá práca vyšetrovateľov , no prišlo mi to skôr naopak.
Nechcem knihu úplne haniť, platí to čo som povedala, nie je úplne zlá. Povedala by som, že bol tam veľký potenciál, ktorý autorka nie úplne dobre zvládla využiť a celé to nakoniec úplne zbytočne prekombinovala.

Sixtínka
31.05.2022 2 z 5

Strašne rozťahané, príliš veľa príbehov v jednom románe... Keby tam toho autorka nenapchala tak veľa a držala by sa prevažne objasňovania vraždy, mohlo to byť fajn. A ako tu už bolo zmienené - tie scény zachytávajúce neveru ma tiež dosť znechutili. Áno, po svete nám behajú neverníci, ale vykresľovať to ako niečo pozitívne - nemáme toho chudáka ešte aj poľutovať? Celkovo tá akože romantická linka mi tam prišla absolútne zbytočná. A záhadná pani spisovateľka mi bola vyslovene nesympatická. Možno k tomu prispelo aj to, že nemala zábrany začínať si so zadaným mužom.

lusila
30.05.2020 4 z 5

"So svojimi démonmi musí človek zápasiť sám. Nik a nič mu nepomôže."
Jeden zdanlivo obyčajný obytný dom. Jedna nie celkom obyčajná vražda. A niekoľko podozrivých.
Keď nájdu telo neobľúbenej obyvateľky domu Estery Kumilovej, začnú na svetlo vychádzať tajomstvá jednotlivých rodín a vyšetrovateľ Tibor zisťuje, že to nebude jednoduché. Jedným z podozrivých je aj bývalý policajt. " Čo vraveli o poškodenej?" "No, potvrdili, že za éry Radovana Horana boli bežné strašné scény, naháňačky, bitky, mieril na ňu puškou aj pištoľou.Zdôraznili, že Kumilová sa k tomu nedostala ako Pilát do kréda. Bolo všeobecne rozšírené, že bola veľmi povoľná a Horan ju priveľmi miloval. To môžem potvrdiť, sám si na to spomínam." Jakub zaúpel. "Kristepane, čo nám to zavesili na krk?"Mykli plecami. To súdiť nemohli. Oni museli zistiť, či poškodená bola zabitá alebo zavraždená, a nájsť potenciálneho páchateľa.
Navyše vyšetrovateľa očarí záhadná spisovateľka z obytného domu, ktorá videla nebohú nažive naposledy. Keď začnu nevysvetliteľne zomierať aj podozriví z prvej vraždy, všetko doterajšie úsilie sa zdá byť zbytočné.
Ako autorka uvádza, ide o spoločenský román s kriminálnou zápletkou. Ja by som však povedala, že ide o výborne prepracovanú kriminálku s množstvom postáv a dejových zvratov. Na príbehu je vidieť, že autorke pomáhal jej otec, bývalý kriminalista, preto sú postupy pri vyšetrovaní uveriteľné. Snáď iba na konci románu sa mi premena rozumného a citovo trochu chladného vyšetrovateľa Tibora na zaľúbeného "pubertiaka" zdala nevhodná. Zrejme chcela autorka vyjsť v ústrety čitateľkám, ktoré v každej knihe hľadajú romantiku. Čo sa však záveru vyšetrovania týka, tak ten bol prekvapivý.

mirka2558
18.03.2019 1 z 5

Dala som dve hviezdičky jedna za obálku druhá za koniec príbehu. Skončilo to pre mňa nečakane co bolo plus inak kniha sa mi zdala nekonečná .

MilovnickaKnih
09.02.2019 3 z 5

Priemerná slovenská beletria
Kniha ma dosť sklamala. Je možné, že na autorku mám dosť premrštené nároky keďže mám jej knihy veľmi rada, ale príbeh tejto knihy ma dosť sklamal. Čítala sa úžasne, naozaj ma pohltila, ale príbeh bol veľmi slabý. Autorka to prekombinovala a bolo tam zo všetkého príliš. Príliš veľa vrážd, príliš veľa ľudí, príliš veľa nevery a príliš veľa príbehov. Tá nevera mi vyslovene vadila. Točilo sa to takmer celé okolo nevery a najviac ma sklamalo, že ešte aj nevera jednej z hlavných postáv bola opisovaná ako romantický príbeh. Ďalšia hlavná postava mi vadila, toto by sa možno dalo chápať ako pozitívny bod, lebo kniha vo mne vyvolala emócie a jedna z hlavných postáv mi bola vyslovene nesympatická. Kniha ma sklamala - autorka má talent na písanie, pretože žiadna iná kniha ma nedokáže tak pohltiť ako kniha od nej, ale príbeh bol slabý a to aj romantická stránka aj tá detektívna. Niektorým udalostiam z knihy doteraz nerozumiem, ale myslím, že sa tomu nebudem ani ďalej venovať. Tri hviezdičky len vďaka tomu, že ma kniha pohltila a veľmi dobre sa mi čítala.
Každopádne jej prajem veľa ďalších úspechov, ostatné jej knihy sa mi veľmi páčili, mám ju ako autorku rada a teším sa jej na ďalšiu knihu. Pri tejto ma znechutila hlavne tá, ako keby oslavovaná nevera.