Sixtínka Sixtínka komentáře u knih

Svedkyňa ohňa Svedkyňa ohňa Lars Kepler

Dostala som, čo som chcela.

29.02.2024 4 z 5

A hory odpovedali ozvenou A hory odpovedali ozvenou Khaled Hosseini

Ďalší zaujímavý a veľmi emotívny román od Hosseiniho. Nemal pre mňa takú silu ako Majster šarkanov, ale určite stojí za prečítanie. Odporúčam.

09.02.2024 4 z 5

Otáznik je polovica srdca Otáznik je polovica srdca Sofia Lundberg

Zhodnotila by som to tak, že je to 350 strán v podstate o ničom.

Minulosť je spočiatku celkom zaujímavá, ibaže ničoho významnejšieho sa nedočkáte, lebo sa tam dookola opakuje viac-menej to isté. Neprestajne som očakávala nejaký zvrat, no ten akosi neprichádzal, takže ma to začalo nudiť. Ani vzťah medzi Elin a Fredrikom mi neprišiel ničím výnimočný. Vlastne sa mi zdalo, že autorka mu ani nevenovala priveľa pozornosti. Ich spoločné chvíle boli zriedkavé a zachytené len zbežne, vôbec to nešlo do hĺbky.

Prítomnosť je ešte horšia - čistá nuda. Elin sa správa ako krava, nič sa tam nerieši, len fotenie, a dialógy sú doslova o ničom a navyše sa opakujú stále dookola.

Trochu zaujímavé to začalo byť až vtedy, keď s dcérou odišla do svojej rodnej krajiny. Ale minulosť - život vo Francúzsku - som už preskakovala. Nezaujímalo ma to.

04.12.2023 2 z 5

Kde si teraz? Kde si teraz? Mary Higgins Clark

Jedným slovom - skvelé. Odporúčam.

09.10.2023 5 z 5

Zabudnutá Zabudnutá Catherine McKenzie

Začiatok ma veľmi nebavil, ale napokon sa z toho vykľul fajn príbeh.

31.05.2023 4 z 5

Manželovo tajomstvo Manželovo tajomstvo Liane Moriarty

Fajn príbeh so zaujímavou zápletkou. Stojí za prečítanie.

13.02.2023 4 z 5

Nedokonalá dokonalosť Nedokonalá dokonalosť Sofia Schilderová

Ľúbostný príbeh zo stredoškolského prostredia, ktorý ma všetko, čo dobrý ľúbostný príbeh zo stredoškolského prostredia má mať - zaujímavú zápletku, neustále sa tam niečo deje, rieši a tá vzájomná príťažlivosť medzi Alexom a Sárou je... skrátka perfektná.

Som už málinko za hranicou cieľovej skupiny, napriek tomu ma príbeh zaujal. Bavilo ma ho čítať a sledovať, ako sa to medzi Alexom a Sárou vyvíja. Postavy vyznievajú reálne, všetky tie situácie sú uveriteľné a Sárine myšlienky a pocity sú veľmi prirodzené - poľahky som sa do Sáry dokázala vžiť, čo je pre mňa veľké plus.

Príbeh určite stojí za prečítanie.

30.11.2022 5 z 5

Řez do živého Řez do živého Abraham Verghese

Veľmi pekný príbeh. Niektoré pasáže sa mi zdali trošku zdĺhavejšie, ale napriek tomu ma čítanie bavilo. Bolo to zaujímavé, emotívne. Odporúčam.

31.10.2022 5 z 5

Kde sa začína nenávisť Kde sa začína nenávisť Rachel Abbott

Miestami veľmi zaujímavé, miestami hrozne zdĺhavé, niekedy až bolestivo pritiahnuté za vlasy.

11.10.2022 3 z 5

Voda pre slony Voda pre slony Sara Gruen

Nádherný príbeh!
Nebudem sa rozpisovať, o čosi nižšie to Snoopi okomentovala krásne. Skrátka si to prečítajte. Odporúčam všetkými desiatimi.
Určite neoľutujete. :)

24.07.2022 5 z 5

Jedz, modli sa a miluj Jedz, modli sa a miluj Elizabeth Gilbert

Nič moc. Asi som mala príliš veľké očakávania. Nenaplnili sa. Miestami mi to prišlo príliš rozťahané a také nemastné-neslané, občas dokonca až neskutočne nudné. Videla som aj film - hoci by som ani ten neohodnotila plným počtom hviezd, možno tiež len troma, aspoň človek jeho pozeraním zabil len dve hodiny, takže mu ten čas nebolo až tak ľúto.

21.07.2022 3 z 5

Takto o rok Takto o rok Sophie Cousens

Nepresladená romantika, miestami vtipná, inokedy riešiaca vážne témy. Napriek tomu, že človek predpokladá - priam až vie -, ako sa to celé skončí, sledovať životné cesty Minnie a Quinna ma bavilo. Obaja mi boli sympatickí, hoci niekedy sa nesprávali ako tridsiatnici (teraz mám na mysli pasáže zo súčasnosti), ale skôr ako pochabí tínedžeri. Ale fajn, prečo nie - bolo to milé.

"Život je zmena, ak sa nič nezmení, znamená to, že nežiješ."

A podobných pekných myšlienok je tam viac. Určite stojí za prečítanie. Odporúčam!

13.06.2022 5 z 5

Majster šarkanov Majster šarkanov Khaled Hosseini

Úžasná kniha. ODPORÚČAM!!!

08.06.2022 5 z 5

Tá, čo prežije Tá, čo prežije Megan Miranda

Zaujímavé, napínavé. Bavilo ma to od prvej po poslednú stranu.

08.06.2022 4 z 5

Všetko príšerné aj krásne Všetko príšerné aj krásne Bryn Greenwood

Táto kniha vo mne síce nezanechala wow efekt, ale napriek tomu si myslím, že bola skvelá. Taká iná, netypická. Zachytáva príbeh odohrávajúci sa v celkom inom prostredí, než na aké sme pri iných knihách zvyknutí. Zachytáva úplne inú lásku - takú nevšednú -, než akú nám ponúkajú iné romány. Určite stojí za prečítanie.

01.06.2022 4 z 5

Ako odísť Ako odísť Katherine Center

Úžasný príbeh! Nebudem sa viac rozpisovať - proste si ho prečítajte. Je to sila. Odporúčam.

30.05.2022 5 z 5

Zima bez teba Zima bez teba Beth Good

Romantická oddychovka. Taká klasika - najprv sa neznášajú, potom sa do seba zamilujú. Napriek tomu ma to bavilo čítať. Lebo hoci je záver predvídateľný, bolo fajn sledovať ich osudy a všetko, čo k tomu šťastnému koncu viedlo.

30.05.2022 4 z 5

Projekt manželka Projekt manželka Graeme Simsion

Zaujímavý, miestami vtipný a vcelku milý príbeh, ktorý stojí za prečítanie.

10.05.2024 4 z 5

Zoznam prianí Zoznam prianí Viktória Dominová Drgoncová

Mala som chuť na nejakú milú YA, ale toto bolo dosť o ničom. Ku koncu som už preskakovala pasáže.

10.05.2024 2 z 5

Zmrzačená: O utrpení a odvaze vzepřít se osudu Zmrzačená: O utrpení a odvaze vzepřít se osudu Khady Sylla

Fakt silný príbeh. Som rada, že žijem na Slovensku a nemusím si ničím takým prejsť. Uf.

16.04.2024 4 z 5