Sirina Sirina komentáře u knih

Papírová města Papírová města John Green

"Navždycky se skládá z mnoha teď."
Podobné je to i s touhle knihou. Má dobré a vtipné části, ale taky zdlouhavé nudné. Tady se dá popravdě říct, že cesta je cíl. I ten závěr mi tam docela seděl. Všechno nemůže vždycky skončit šťastně.

14.09.2020 3 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Tohle je taková milá knížka, ideální na léto a nicnedělání. Občas se nad ní člověk zamyslí, občas ne. Občas Aňa zachytí myšlenku, nad kterou se mi ostatní bojíme pozastavit. A za ty nádherné ilustrace dávám hvězdičku navíc.

10.08.2020 4 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Nimbus mě překvapil. Oproti Smrtce měl pomalejší rozjezd, ale za to jsem mohla nakouknout Nimbovi do "hlavy". A člověk zjistí, že není tak všemocný a vševidoucí. V knížce se objevuje i nová postava, kterou jsem ze začátku neměla moc v lásce, ale na konci mě dojala k slzám. Vůbec konec mě dostal. Nevěděla jsem, jestli brečet vzteky nebo dojetím. Tohle si prostě chcete přečíst!

05.08.2019 5 z 5

Osudové pouto Osudové pouto Elizabeth Briggs

Druhý díl byl za mě víc akčnější. Kniha se dobře čte a rychle utíká. Jen ten otevřený konec mě pěkně štve a další díl v nedohlednu.

27.12.2023 5 z 5

Národní opruzení Národní opruzení Karolína Zoe Meixnerová

A mně se to líbilo! Autorku sleduji již dlouho a baví mě její toulky mezi spisovateli. Kéž by někdo takový existoval mnohem dřív a dokázal nám takhle lehce podat poměrně nudnou školní látku. Kniha je stejně ztřeštěná jako autorka. Čtenář si v ní najde od každého něco a kdyby nic víc, tak nasaje trochu atmosféry staré Prahy.

05.08.2023 5 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Druhý díl byl stejně dobrý jako první. Možná ještě lepší. Ale to byl tím, že se přestaly opakovat úkoly za body a začalo objevování planety. Magnia byla velmi pěkně popsaná, stejně tak lid Imago.
Jen tak mimochodem, od začátku mi bylo jasné, že to s Babylonem nebude tak jednoduché.

20.03.2022 5 z 5

Konejšivé signály – Na jedné vlně s vaším psem Konejšivé signály – Na jedné vlně s vaším psem Turid Rugaas

Stručné, jasné, výstižné. Plus je popsáno několik dobrých příkladů.
Musím se přiznat, že teď mnohem víc pozoruji našeho psa a opravdu to funguje. Člověk ani netuší, co všechno ta drobná psí gesta znamenají.

06.11.2021 4 z 5

Unorthodox: skandální odmítnutí mých chasidských kořenů Unorthodox: skandální odmítnutí mých chasidských kořenů Deborah Feldman

Mám za sebou knihu i seriál. Každé má něco do sebe. Je mi záhadou, jak v dnešní době ještě může existovat takhle extrémní způsob života. Jsem ráda, že autorka tuhle knihu napsala a rozvířila tak vody.

08.08.2021 4 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Vážně nemám ráda růžové obálky, ale o to víc mě překvapil drsný obsah. Přesto jsem ráda, že jsem tuhle knížku objevila. Nic tak dobrého jsem už dlouho nečetla. Navíc se čte opravdu dobře a ten konec byl prostě dojemně krásný.

28.12.2020 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Dávám pět hvězdiček. Čtu ji už podruhé a pořád mě baví. Ten svět je vymyšlený dokonale a nutí člověka přemýšlet nad vlastní budoucností. Geniální a originální. Určitě doporučuji přečíst.

14.07.2019 5 z 5

Atomové návyky Atomové návyky James Clear

Tuhle knihu jsem četla docela dlouho, ale myslím, že je to dobře. Člověk nad ní potom mnohem více přemýšlí a zjistí, že to, co autor popisuje, skutečně funguje. Zatím jedna z nejlepších knih o osobním rozvoji.

05.09.2023 5 z 5

Světla nad Prahou Světla nad Prahou Nicole Jarvis

Upřímně mi dlouhou dobu trvalo zvyknout si na jméno Domek Myška :-) Ale jinak je kniha povedená. Líbí se mi prostředí tajemné Prahy, proto jsem si knihu i vybrala. A tady je plno tajemných uliček a nebezpečných příšer. Překvapilo mě, jak autorka zpracovala povolání lampářů, o kterých se toho podle mě moc neví. Celkově autorce fandím za to detailní zpracování města za velkou louží.

05.02.2023 4 z 5

Z kouře a kamene Z kouře a kamene Alžběta Bílková

Jak už tu někdo psal, tohle bylo hodně slušné na prvotinu. A navíc mi autorka celkem napravila chuť na české autory fantasy. Pěkně byl vymyšlený Šerosvět, včetně cestování mezi městy. A moc se mi líbily schopnosti pána z kouře a kamene. Pokud by někdy byl druhý díl, moc ráda si ho přečtu také.

27.09.2022 5 z 5

Vrcholy a údolí Vrcholy a údolí Spencer Johnson

Tahle malá, milá knížečka mě toho dost naučila. Myslím, že bych ji mohla číst stále dokola. Po dlouhé době to je smysluplná kniha o osobních rozvoji, kterou může následovat skoro každý. Vřele doporučuji všem čtenářům.

21.09.2022 5 z 5

Přízraky noci Přízraky noci Kateřina Ševčíková

Slovanská mytologie mě poslední dobou hodně baví a Přízraky jsou jí plné. Za to dávám hvězdičku navíc, ale jinak mi žádná z postav nepřirostla k srdci, a tak mi ani nevadil konec knihy. Celkem tedy tři hvězdičky jsou podle mě k prvotině autorky férové.

30.12.2021 3 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Skvělé zakončení série. Mám moc ráda autorčin styl vyprávění a Ravka mě prostě chytla za srdce.
Nemůžu si pomoct, ale postava Temnyje mi nepřišla tak prvoplánově zlá. Člověk na jednu stranu chápe jeho pohnutky, než se to celé zvrhlo.
Jsem nadšená z Nikolaje, to je pro mě postava, která tomu příběhu dodala ten správný šmrnc a neumím si představit příběh bez něj. Nejspíš by to byla pěkná nuda, takže se moc těším na knihy o něm.

20.11.2021 5 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Druhý díl byl o něco slabší než první. Nemohla jsem si zvyknout na ufňukanou Alinu a Mal mě až nepříčetně vytáčel. Naštěstí se tu objeví nová postava, která to zachraňuje a vzniká díky ní atmosféra podobná Šesti vranám.

06.11.2021 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

K téhle sérii jsem se vlastně dostala až poté, co knihy vyšly s novou obálkou. Nejdříve jsem četla Šest vran a proti nim je Griša slabší, ale pořád se to pohybuje nad průměrnou fantasy.

22.10.2021 5 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

O téhle knize budu asi ještě dlouho přemýšlet. Při čtení jsem se nedokázala zúčastnit. Vlastně ve mně ten příběh nevyvolal žádnou emoci, ale teď s odstupem času to už chápu. To prozření, že existuje vlastně úplně jiný svět, než autorka znala z dětství, muselo hodně bolet. Jenom tři hvězdy dávám proto, že celkem nedávno jsem četla Unorthodox a ta kniha mi přišla lépe propracovaná.

22.10.2021 3 z 5

Můj dědeček by mě popravil Můj dědeček by mě popravil Nikola Sellmair

Upřímně? Nechtěla bych se dozvědět temnou rodinnou historii tímto způsobem. Ale! Bylo zajímavé podívat se na tohle téma očima potomků. Přesto mi kniha přišla děsně nepřehledná a často jsem se ztrácela.

20.08.2021 2 z 5