SimonaZ SimonaZ komentáře u knih

Zaslaná pošta Zaslaná pošta Terry Pratchett

,,Desetkrát pokousán a stále ve službě!"

Malí bohové Malí bohové Terry Pratchett

Pratchettovo mistrovské dílo!!! Naprosto dokonale vystihuje aktuální problematiku církví a náboženství vůbec. Nechci se nijak dotknout všech věřících, ale doporučovala bych jim všem, včetně jejich představitelů, aby si tuto knihu přečetli.
Nejlepší Pratchettovka vůbec.

A ŽELVA KRÁČÍ!!!

Pátý elefant Pátý elefant Terry Pratchett

Když odněkud z nebe spadnou na zem miliony tun rozzuřeného slona... tohle mě na začátku dostalo do kolen a nevstala jsem dokud jsem nedočetla :D opět geniální pratchett :)

Otec prasátek Otec prasátek Terry Pratchett

HO HO HO - BYL JSI LETOS HODNÝ...? Smrť á la Santa nemá chybu, je to perfektní parodie :)

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Ač to říkám nerada, tak dle mého názoru naprosto neslabší Brownovka... četla jsem ji hned po vydání a (myslím, že i částečně proto, že jsem od ní tolik očekávala) velice mě zklamala. Ze začátku zajímavé čtení, ale závěr byl hrozný... škoda :(

20.01.2014 3 z 5

Golemovo oko Golemovo oko Jonathan Stroud

Stejně jako první kniha i tahle byla fakt skvělá - Bartimaeus je prostě sympatický týpek, není méžné si jej neoblíbit!

Nohy z jílu Nohy z jílu Terry Pratchett

Skvělá Pratchettovka, Patricij a Elánius nikdy nezklamou :)

Čarodějky na cestách Čarodějky na cestách Terry Pratchett

Skvělá čtveřice bábi Zlopočasné, Stařenky Oggové, Magráty Česnekové a Silvera - nemám slov, jen smíchu :)

Muži ve zbrani Muži ve zbrani Terry Pratchett

Pratchettova Ankh-Morporská hlídkovská banda je naprosto úžasná. Adorace a zesměšňování policie - málokdo by řekl, že obojí najednou jde, ale ono jde :)

Inferno Inferno Dan Brown

Vážně skvělá kniha, typický Brownovský styl :) druhá nejlepší kniha o R. Langdonovi - Andělé a Démoni jsou zatím nepřekonatelní :)

Amulet Samarkandu Amulet Samarkandu Jonathan Stroud

Bartimaeus nemá konkurenci!!! po všech hrdinských fantasy s vážným tónem je tohle vítaná změna :)

Nadělat prachy Nadělat prachy Terry Pratchett

Opravdu skvělé pokračování zaslané pošty :)

Buch! Buch! Terry Pratchett

Kdepak je má kravička??? :)

01.10.2013

Šňupec Šňupec Terry Pratchett

Elánius nikdy nezklame - sarkastický morous jako vždy... a k tomu ještě skvělý Jeefes!!! Máte o zábavu postaráno :)

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett

Má oblíbená hlídka opět nezklamala :)

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Ohromně mě zaujala anotace ke knize, po přečtení jsem ale měla spíše smíšené pocity. Tahle zeměplošská se moc nepovedla :(

01.10.2013 3 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

prostě Smrť - dalšího komentáře netřeba :)

Alchymista Alchymista Michael Scott

Není mnoho tak kvalitních fantasy knih... Promísení mytologie a moderního světa se M. Scottovi vážně povedlo. Je to jedna z mála knih, kterou prostě musíte přečíst do konce, a to platí i o dalších dílech :)
plus k tomu - představa Nicola Mcchiavelliho v moderní společnosti - luxusní ;)

16.01.2014 5 z 5

Těžké melodično Těžké melodično Terry Pratchett

,,Smrtka" na čopru - to je vážně možné jen na Zeměploše... Terry opět zaválel!!! :)

Noční hlídka Noční hlídka Terry Pratchett

Pratchett opět předvedl své mistrovství - knihy o hlídce jsou pro mě obecně nejlepší, tahle však hraje prim :)