simona5r simona5r komentáře u knih

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Kniha je hrozně rozvleklá, nudná a bohužel mě moc nenadchla.

24.07.2021 2 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Příjemná oddechovka, u které nemusíte vůbec přemýšlet a i tak dopadne přesně, jak čekáte. Nic jiného od knihy nečekejte.

24.07.2021 3 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

(audiokniha) Ideální poslechová oddechovka, i když hlas narátorky mi byl dost nesympatický. Příběh je pro poslech jednoduchý a není potřeba žádné velké soustředění.

09.07.2021 3 z 5

Prolínání současnosti s minulostí mám moc ráda. I když tady mi občas ta současnost přišla nadbytečná a zdržující od minulosti. První seznámení s autorkou a určitě mě nalákala i na další knihy.

01.07.2021 4 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Jako oddechové letní čtení je to úplně ideální. A asi vážně stárnu - Clara mi místy byla hrozně protivná a nad jejich zamilovaností jsem kroutila hlavou, tak Morgan jsem fandila.

24.06.2021 4 z 5

Peníze od Hitlera Peníze od Hitlera Radka Denemarková

(audiokniha) Myslím, že kdybych knihu četla místo poslechu, zaryla by se mi pod kůži více. Tak na mě kniha působila jen jako výčet hrůz a nedorozumění, které se Gitě staly, ale taky jsem někdy nechápala souvislosti a pohnutky určitých lidí. Pokud knihu poslouchat, tak jedině čistě poslouchat a nedělat při tom nic jiného.

24.06.2021 3 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

"Život není to, co chceme, ale to, co máme. Tak jednoduché to." ... "Chcete říct, že se nemáme o nic snažit a jen čekat, kam nás osud postrčí?" namítala. "Naopak, prostě jen nesmíme marnit čas a trápit se kvůli něčemu, co už nemůžeme mít...."

15.06.2021 5 z 5

Všechno nejlepší, Anno Všechno nejlepší, Anno Petra Jirglová

(audiokniha) Poslech mě moc bavil, byla to hodně příjemná oddechovka. I když mi byla Anna dost protivná, stejně mě bavilo její příběh poslouchat a balkonem jsem si ji vlastně i oblíbila.

04.06.2021 5 z 5

Dobrodruh z paneláku Dobrodruh z paneláku Lukáš Matějček

Cestovatelský deník smíchaný s love story. Od každého trochu, když už jsem si zvykla a začetla se do cestování, tak zas přišla přestávka. Nápad je zajímavý, ale trošku nedotažený. Ale jako oddechovka to bylo fajn.

04.06.2021 3 z 5

Mezi světy Mezi světy Lucie Výborná

Cestování do hor, náhled do mysli a duše někdy až éterické Lucie žijící dvojí život - ten v Česku a ten v horách doplněné krásnými fotkami. Četli jsme s mužem společně a vzpomínali na lezecké výlety před dětmi.

30.05.2021 4 z 5

Zvuky probouzení Zvuky probouzení Petr Třešňák

"Takže jedna zpráva, kterou vám realita postižení vašeho dítěte bude od prvních chvil šeptat do ucha, zní: Vítejte v zemi nechtěných. Právě vás vysadili z letadla a sebrali vám cestovní pas. Všichni vás budou nejprve litovat a časem i obdivovat, jak "to zvládáte". Budou dodávat, že oni sami by to nikdy nezvládli (přeloženo: zvládli, ale jsou moc vděční, že to zvládat nemusejí). Ale taky se vás budou někde hluboko uvnitř trochu štítit. Jste připomínkou toho, že život se může ošklivě zvrtnout."

Je obdivuhodné, jak se manželé Třešňákovi dokázali "pobít" s nepřízní osudu a dle knihy mají obrovské štěstí na přátelé, kteří jim pomohli a pomáhají.

27.05.2021 5 z 5

Tichá smrt Tichá smrt Peter May

Posloucháno jako audiokniha. Peter May je můj oblíbenec a poslech jeho knihy jsem si i tentokrát moc užila. Příjemně načtené, tak akorát napínavé, postavy mi byly sympatické. Užila jsem si příjemně chvíle u poslechu.

20.05.2021 5 z 5

Lada u ledu Lada u ledu Ema Labudová

Knížka na mě celou dobu působila hrozně depresivně, občas jsem měla pocit, že se v hlavní hrdince spojilo několik psychiatrických poruch dohromady a tím vlastně vyšuměly problémy s jídlem a váhou. Já jsem čekala trošku jiné směřování příběhu a to mě asi trochu zklamalo. Přesto byl vypravěčský styl velmi zajímavý.

18.05.2021 3 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Perfektní oddechovka, byla jsem příjemně udržovaná v napětí až do konce.

06.05.2021 5 z 5

Krev a med Krev a med Shelby Mahurin

Tentokrát bohužel velké zklamání. Jak jsem si první díl užila, tak při tomto jsem vážně trpěla, obzvlášť první polovinu. Až to konečně přestalo být jen o trapných erotických scénách mezi Reidem a Lou, tak se to konečně začalo někam posouvat. Kdyby to skončilo tímto dílem, vůbec bych se nezlobila.

20.04.2021 2 z 5

Dívka, žena, jiné Dívka, žena, jiné Bernardine Evaristo

Posloucháno jako audiokniha. Vanda Hybnerová měla perfektní přednes knihy. Bohužel jsem se ztrácela ve jménech a občas i v příbězích.

19.04.2021 3 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Zpočátku velmi pozvolné až nudné, trochu záživnější byla druhá část. Ale moc mě kniha nenadchla.

19.04.2021 3 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Posloucháno jako audiokniha. Všechny hudební znělky byly hrozně otravné, ale jinak se mi poslech líbil. Poslouchali jsme při cestování autem a občas jsme se smáli i nahlas.

19.04.2021 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Informacemi nabitá kniha zabalená do velmi čtivého příběhu, byť to je čtení mnohdy velmi neveselé.

05.04.2021 5 z 5

Goldstein Goldstein Volker Kutscher

(audiokniha) - Tuhle sérii jsem si moc oblíbila. Detektivka na historickém pozadí příjemně plyne a moc dobře se poslouchá. Jen jsem se občas ztrácela ve jménech, ale nakonec mi to do sebe pěkně zapadlo.

21.03.2021 5 z 5