Simix.š Simix.š komentáře u knih

Bez kůže Bez kůže Mads Peder Nordbo

Brutalita a morbidnost ve městě obklopeném sněhovou pustinou. Do té ponuré atmosféry se mi ten příběh hodil. Kdo je padouch v současném příběhu bylo trošku průhledné, ale kdo řádil před lety, to jsem byla překvapená.
Problém mi dělala severská jména a názvy, pletly se mi a moc jsem nevěděla kdo je kdo, odkud je, kde se co dřív stalo, ..... prostě mi to znělo všechno podobně.
Pokud kniha jen trošku odráží, co zažívají ženy a dívky v Grónsku, tak je to strašné.

18.08.2020 4 z 5

Dívky ve vodě Dívky ve vodě Victoria Jenkins

Průměr. Příběh fajn, jen už je těch dívek nějak moc, přijde mi to vše jak přes kopírák. Taková nenáročná oddechovka na dvě odpoledne. Jak zde psal někdo níže, žádný ten wow moment se v celé knize nekonal. A tak šokující konec (jak láká obálka) to teda rozhodně nebyl. Za mě 60 %

29.10.2020 3 z 5

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Zuzany trochu lepší než druhá kniha. Příběh byl dobrý, ale ten konec moc uspěchaný, nic pořádně nebylo vysvětleno, proč to dělal, jak to, že přežila atd. Asi v USA platí, čím tlustější kniha, tím víc peněz, jinak si nedokážu vysvětlit ty zbytečné, nudné a zdlouhavé úryvky jak z wikipedie, kde se autorka věnuje popisování faktů... Přeskakovala jsem strany, jen abych se už dozvěděla konec, který stejně nebyl moc uspokojivý.
Jsem trochu zklamaná, protože jsem od knihy čekala víc. Asi proto, jak byla vychvalovaná ....

24.09.2020 3 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

U knihy mám smíšené pocity. Příběh je poutavý i když ne úplně originální (podoba v Na ostří nože - vražda dítě, pak matka). Některé pasáže byly zbytečné, zdlouhavé a nudné a popis policejní práce mi místy přišel jako by tam dělali jen naivní idioti, což je k faktu, že autorka byla u policie 35 let, zarážející. To u britské policie pracují opravdu takový tupci?
Nemůžu říct, že se mi kniha nelíbila, ale místy to bylo opravdu nic moc. Dala bych jí tak 60%.

14.09.2020 3 z 5

Hraj mrtvého Hraj mrtvého Julia Heaberlin

Moje první kniha od Julie. Příběh se mi docela líbil, hlavní hrdinka taky, ale některé pasáže byly až nudné. První půlka trošku zdlouhavá a zmatená, od druhé půlky to nabere spád a tak nějak až moc rychle to skončí, konec mi přijde neuzavřený, čekala jsem furt na něco a ono to nepřišlo. Dala bych tak 2,5 hvězdy z 5. Jsem zvědavá na Zuzany, když jsou tak vychvalované. Snad budou lepší než toto.

19.08.2020 3 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

(SPOILER) Kanibala jsem četla jako první knihu od Bryndzy možná i proto se mi Kate líbila víc než Erika v Dívce z ledu (další ještě nemám přečtené).
Příběh je dobrý, víme kdo je pachatel asi od půlky knihy, ale stejně to neubírá na napětí.
Netrpělivě jsem hltala strany, abych věděla jak a co mají v plánu s Peterem, jaky bude ten jejich brilantní útěk, prostě jak to s oběma křiváky nakonec dopadne .....

18.08.2020 5 z 5

Artemis Fowl Artemis Fowl Eoin Colfer

Knihy jsem četla jako dítě. Mám první 3 díly a dodnes jsem si je nechala a nedarovala do knihovny, páč to je srdcovka. Nedávno jsem zahlédla, že natočili film, ale hodnocení děs a kritici ho pošlapaly. To je pro mě hrozné zklamání, protože knížka je bezva a má super filmový potenciál. Dokonce si ještě pořád pamatuji některá písmena z šifry, která jsme potom používaly jako abecedu pro dopisy na ZŠ, takže je učitelky nemohly číst, když nás náhodou chytily :D

19.05.2022 5 z 5

Ta druhá Ta druhá Michelle Adams

Hlavní postavy mě rozčilují už po 30 stranách. Ta nereálnost všeho a totálně debilní chování obou sester ..... Po zjištění, že má kniha 60 % a negativních komentech se mi nechce ani číst dál. Asi to bude jedna z mála nedočtených knih.

19.05.2022 1 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

(SPOILER) Začátek super, i spád to mělo, četlo se to dobře. ALE! ten závěr ..... Furt jsem čekala něco víc. Větší smysl by mi snad dávalo, kdyby za tím stáli rodiče nebo bývalý snoubenec, protože nechtěli, aby si vzala nějakýho "chudáka". Než taková slátaná fantasmagorie.
Odpověd pro zema.al - byli terčem, protože Erik si přečetl mail, kde si o akci psali a mohl by si to potom dát dohromady a udat je, byl to prostě nepohodlný svědek. Neměl být mrtvý, ale nepovedlo se jim to, že ta baba by ho zabila, tak ho poslali na nádraží a on by byl jakoby náhodou obět. Kdyby ten mail nečetl, nic z toho by se nestalo - žádná hypnóza, žádné pokusy o jeho likvidaci. Potřebovali ho zabít tak, aby s tím nebyli spojováni - buď její "sebeobrana" nebo nehoda s kotlem nebo v autě.....

19.05.2022 3 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Začala jsem číst jako první, protože jsem netušila, že to je trilogie :D Svitlo mi ve chvíli, kdy Porter vzpomínal co se událo. Takže jsem knihu hned odložila, a i když jsem věděla jak dopadne první díl, tak se na něj hned vrhla. Tato je teda trochu slabší než 1., ale čtivé to je bezvadně. Jdu na trojku, at vím, jak to skončí.

03.08.2021 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

(SPOILER) Moje první knížka od Shari, ted čtu další (Jeden z nás - lepší) a musím říct, že její styl psaní je velice chytlavý. Oba příběhy se dobře čtou, prostě si ten děj tak plyne, měla jsem dočteno za dvě odpoledne ... Ale i přes tu čtivost knize něco chybělo. Nebylo tam takové to wow. Příběh špatný nebyl, jen mi to nepřišlo moc originální. Postav tam moc není, dobře se v nich orientuje a nenašla jsem žádnou vyloženě nudnou zbytečnou pasáž, kterou bych chtěla přeskočit, jak to občas bývá zvykem u některých (hlavně amerických) autorů, kteří knihu jen protahují, aby měla více slov. Za mě dobrých 70%, ale zas taková pecka jak slibuje obálka to není - ostatně asi jako u všech "strhujících" bestsellerů.

-spoiler-
Příběhů, kde se někdo chorobně zakouká do jiné osoby je hromada a příběh hlavní hrdinky (už jsem zapomněla i jméno a to jsem to dočetla před 3 dny...) mi připomíná Zmizelou (okrade muže, uteče, vymyslí si týraní a ještě jí to vše snadno prošlo) i když je to vlastně úplně o něčem jiném.

24.06.2021 2 z 5

Zimní sestra Zimní sestra Megan Collins

No, není to asi nic, co bych si přečetla znovu. Nápad dobrý, jen zhruba něco po půlce knihy už mi bylo jasné, co se asi stalo a kdo je pravděpodobně vrah. Tak jsem to dočetla už jen proto, abych se o tom přesvědčila. Jinak postava matky mě hrozně sra.a, vůbec sem s ní nesoucítila, vlastně za to mohla ona ... :D Jako oddechovka na víkend je to fajn.

26.05.2021 3 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Za mě je toto nejlepší kniha od autorky. Ale furt je to slabší román. Její knihy mi obecně přijdou hrozně ploché a předvídatelné. Tato jediná mě překvapila, do odhalení jsem netušila, kdo je vrah, i když ke konci už bylo naznačeno proč vlastně. Tak 80 %

19.05.2022 3 z 5