SilviiM SilviiM komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Hluboké myšlenky. Krátké, ale přesto výstižné čtení. Pro mě nádherně, jednoduché obrázky.
Malý princ už je klasika, která nikdy neomrzí. Každý by si ji měl, aspoň jednou za rok přečíst, aby si připomněl co je v životě důležité.

31.01.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Má první kniha od paní Mornštajnové a byla jsem nadšena. Těším se na další její knihy. :)

09.02.2021 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Jakože wauuu...
Nečekala jsem to, ale tohle bylo silné, tajemné, smutné a strhující. Perfektně napsaný příběh, který nejenže člověka nutí neustále číst, ale nutí ho i přemýšlet nad tím, co by kdyby. Co by bylo, kdyby někteří lidé nebyli tak počestní a někteří byli trošku většímu hajzlíky, než ve skutečnosti jsou.
Mé první setkání s panem Backmanem a určitě ne poslední.

26.02.2022 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Hana a Slepá mapa jsou pro mě TOP knihy od paní Mornštajnové. :) Skvěle napsaná knížka o generaci tří žen, o rodičovství a lásce, o nejdůležitějších historických událostech 20. století.

09.02.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Smekám pomyslný klobouk před paní Spisovatelkou. Druhý díl nezklamal, spíše navnadil na další, třetí díl. Těším se :)

07.08.2021 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

"Viník se nezaslouží naši lásku, ale zaslouží si naše odpuštění, protože jinak se nám usadí v srdci jako plevel a bude nás dusit. Jediný člověk, který trpí, když v sobě všechnu tu nenávist nosí, jsme my."
Jak pravdivé, jak krásné. Jako celá tato kniha, která se mi na dlouho vryje do paměti.

07.03.2021 5 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Stručná kniha plná ilustrací a slov, které pohladí po duši. Tak na mě působila po prvním přečtení. Říkala jsem si, co na ní všichni mají.
Nedalo mi to. Začala jsem číst znovu a mohla bych ji číst pořád dokola.
Je to krásná kniha plná životních pravd, je plná lásky ke všem bytostem co žijí na tomto světě. Kéž by se dostala do ruky těm správným lidem. Lidem, kteří přestali vidět dobro i v maličkostech.

23.01.2023 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

O KLDR již něco vím. Ale brutalitu režimu, kterou uprchlíci popisují, mě opět dostala do kolen. Děkuji Nině za tuto knihu, protože jsem šťastná v jaké zemi žiju.

23.06.2021 5 z 5

Původně jsem se do knihy chtěla jen kuknout. Ale realita vypadala jinak.
Knihu jsem hltala a užívala si ji. Nejsem vyloženě fanoušek Harryho Pottera, ale kniha opravdu stála za to.
Všechny Tomovi osobní historky, i historky z natáčení ..
Konec mě rozsekal, nečekala jsem to.. Nevěděla jsem, že měl takové problémy. Jeho zpověď byla upřímná a šla až na dřeň.
Jsem ráda, že jsem knihu chtěla JEN vidět, protože nakonec jsem se dostala k jedné z nej knih tohoto roku. Zatím ...

22.05.2023 5 z 5

Kniha se mi těžko hodnotí, musela jsem ji odkládat a číst postupně. Nechápala jsem, jak si někdo může, tak dobrovolně ničit život.
Každopádně před panem Matthewem smekám pomyslný klobouk.
Za jeho upřímnost, která nás knihou provázela.
Za jeho ohromnou vůli skoncovat se všemi závislostmi.
Za to, že snad konečně našel cestu sám k sobě.
A za Chandlera... Bez něj by Přátelé nebyli, čím jsou.

29.03.2023 4 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Divím se, že jsem knihu přes slzy dočetla. Bohužel mě s hlavní hrdinkou pojí mnoho společného. Byl to silný příběh plný emocí a opravdových citů. Ale i velké beznaděje a spoustu trápení. Klobouk dolů, že paní spisovatelka zvolila toto téma.

08.10.2021 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Naprosto znamenitá kniha. I po letech si vybavuju celý příběh této perfektní zápletky. Kniha ano, filmy nic moc.

10.02.2021 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Naprostý bestseller roku 2012. Přečetla jsem ji během víkendu po nočních směnách. :) Krásná kniha o silných a zajímavých ženách.

10.02.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Velmi krásná knížka.

09.02.2021 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Jsou knihy, které Vás chytnou a nepustí.. a tato mě držela teda fest. Krásný a silný příběh tvořen neuvěřitelným životem holky z bažiny.
Čekala jsem na ni dlouho a čekání se vyplatilo.

31.05.2023 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

A najednou byl konec, aniž bych postřehla, že stránky tak rychle ubíhají. Příběh mě úplně pohltil. Nevím, která hlavní hrdinka na tom byl hůř. Každopádně jedno měly společné, pro své děti chtěly jen to nejlepší. I Edita.

02.02.2023 4 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Ze začátku jsem nevěděla, jak knihu chápat a číst ji. Pak jsem na tím přestala přemýšlet a prostě četla. A bylo to super. Kniha byla opravdu dobře propracovaná. Hlavní postavy a jejich charaktery byly vylíčeny tak , jako by jste je znali osobně. Nechybělo tomu napětí, zápletka ani humor. Pan Backman jede :)

07.07.2022 4 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Opět jsem se ocitla v Medvědíně, městečku plném agresivních lidí, kteří milují jen hokej a nic jiného je nezajímá. Jsou to ale i lidé, kteří mají velké srdce a poznají rozdíl mezi dobrým a zlým. Pan Backman opět boduje, příběh je opět barvitě vylíčen, ale politiky je tam až přespříliš. Myslela jsem si, že kvůli tomu knihu ani nedočtu, ale naštěstí mě kniha chytla a nepustila. :)

05.03.2022 5 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Knížku jsem slupla jako malinu.. :) Příběhy byly stručné, přesto napsané velmi poutavě. Opravdu bych chtěla vědět, jak to s ženami dopadlo... Jestli Sarah zvítězila, jestli Smitha našla štěstí, jestli Giulia vede stále rodinný podnik a je se svou láskou..
Byla to krásná kniha plná ženské síly :)

04.09.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Noo.. asi nebylo nejlepší číst Listopád hned po Svědectví o životě v KLDR od paní Špitálníkové. Jen při představě, že to tady mohlo vypadat obdobně jako v Severní Korei, mě polévá horký pot.
Chvílemi se mi kniha nechtěla ani číst. Byl to silný příběh hrůzné doby, ve které jsme mohli klidně žít.
Děkuji paní Spisovatelce za perfektní vyprávění, za velký příběh, za krásnou knihu. Děkuji paní Mornštajnová.

18.07.2021 4 z 5