sidonka sidonka komentáře u knih

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Další z knih, kterou vyzkoušela z tohoto žánru, některé pasáže mě nebavily, ale těch, co byly čtivé a lákaly mě začít číst další kapitolu bylo víc, asi se k autorce ještě vrátím

31.05.2024 3 z 5

Sherlock Holmes a Shadwellské stíny Sherlock Holmes a Shadwellské stíny James Lovegrove

Několikrát jsem knihu odložila, ale protože nemám ráda nedočtené, prokousala jsem se až na konec, někdy je kniha alespoň čtivá, i když je slabá nebo to není můj šálek kávy, ale tady bohužel ani to

28.05.2024 2 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Zajímavý příběh, ale strašně rozvláčnělý

25.05.2024 4 z 5

Nikdy, nikdy Nikdy, nikdy Colleen Hoover

Tak toto tedy hodně velké zklamání, jedna z nejslabších autorčiných knížek, děj pořád dokola, konec takový zvláštní

20.05.2024 3 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Krásný čtivý příběh o Elle, která utíká zlomená zklamáním na venkov, kde k nájmu domů patří i fenka Tess, a tak z pomalu z Elle stává pejskařka a vesnický život jí přesvědčí o tom kam patří a samozřejmě je vše okořeněno romantickým příběhem

17.05.2024 5 z 5

Tonoucí duše Tonoucí duše Ava Reed (p)

Nádherná série, ale proč musí každý díl končit, tak jak končí, kdo má vydržet čekat do vydání dalšího dílu, příběh další dvojice opět úžasný, plný humoru, napětí, ale i chvil, kdy ukápne slzička, romantika jak má být

14.05.2024 5 z 5

Velké naděje Velké naděje Ava Reed (p)

Krásné, úžasné čtení z nemocničního prostředí, kde nechybí spousta adrenalinových chvil, bojů o život a samozřejmě láska, úžasný je pohled na jednotlivé situace jak Laury tak Nashe, ale ten konec, honem hledám další díl

12.05.2024 5 z 5

Frankie Frankie Jochen Gutsch

Úsměvné vyprávění kocoura Frankieho, plno vtipných hlášek, lidé chovají zvířata a dávají pozor, aby se nemísily rasy. Tak to jsou rasisti. Asi, ale říkají si chovatelé

10.05.2024 4 z 5

Zahráváš si s ohněm Zahráváš si s ohněm Nora Roberts

Sáhnutí po téhle autorce, je vždy jistotou báječného příběhu, a tenhle z prostředí hasičů, kde samozřejmě nechybí romantika, ale i nebezpečí při zásazích a dokonce i vyšetřování několika smrtí a sabotáže na hasičské základně, to se prostě nedá odložit, napětí do poslední stránky a konec se slzami v očích

10.05.2024 5 z 5

Není úniku Není úniku Yrsa Sigurðardóttir

Super krimihoror, kde se nádherně prolínají dvě dějové linky, a neubírají si na napětí a tak nelze knihu odložit, protože kdo v domech schovává věci, které se pak objevují na neuvěřitelných místech a kdo nakonec vyvraždil celou rodinu, opravdu stojí za přečtení

08.05.2024 5 z 5

Babylon Babylon R. F. Kuang (p)

To bylo jak na horské dráze, chvíli mě kniha bavila a za chvíli jsem měla chuť jí odložit, jelikož to ale nedělám, dočetla jsem, ale žádné velké wau

04.05.2024 3 z 5

Jmenuju se Tomáš Jmenuju se Tomáš Ota Kars

On byl prostě úžasný, náramně jsem se u toho bavila, byl bezprostřední a prima kluk, škoda, že odešel tak brzy

01.05.2024 5 z 5

Lída Baarová a Joseph Goebbels Lída Baarová a Joseph Goebbels Stanislav Motl

Jako herečku jí mám ráda, ale jako člověka, nevím, ač některé její reakce vyzní naivně a hloupě, určitě hloupá nebyla, opravdu hodně mě zarazilo její tvrzení, že nevěděla, co se děje s Židy v koncentračních táborech, a prohlášení, každý muž, který se se mnou setkal, se do mě zamiloval, no, co na to říct

29.04.2024 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Sci-fi opravdu není můj šálek, na začátku mě odrazovalo spoustu technických termínů, ale mise záchrany mě nakonec pohltila

26.04.2024 4 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Dlouho se na mě dívala z poličky a pak mi najednou pasovala na téma výzvy, nádherná klasika o osudech členů rodiny Clearyů, těžko se mi odkládala, protože tohle dílo se na jeden zátah dá těžko, ale neskutečně jsme se těšila na chvíle s Meggie jejími bratry, její láskou Ralphem a pak s dětmi Meggie, neskutečně jsme nesnášela Luka

24.04.2024 5 z 5

Tajemná nevěsta Tajemná nevěsta Teresa Medeiros

Takové milé oddychové čtení, víkendová jednohubka plná kouzel a vtipných situací

21.04.2024 4 z 5

Esterčini otcové Esterčini otcové Hana Radulić

Miluji knížky o osudech lidí za války, smutné čtené, ale krásné, čtivé, úžasně popisované pocity, kdy se dokážete vcítit do jednotlivých postav, oba otcové byli opravdu otcové

18.04.2024 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

To bylo úžasné čtení, neměla jsem povědomí o tom, že jsem přicházely v padesátých letech děti z Řecka, super charakteristika rozdílných postav a přístupu k pozici uprchlíka

15.04.2024 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Napínavé čtení plné zvratů, čekala jsem sice víc, ale dám detektivu Joonovi ještě šanci

14.04.2024 4 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Jak tenhle žánr moc nemusím, tak mě to úplně pohltilo, žádné nudné technické popisy, vše úžasně srozumitelné a plné nečekaných zvratů

09.04.2024 4 z 5