shredo shredo komentáře u knih

Záhada nervózneho leva Záhada nervózneho leva Nick West (p)

Knižka rozhodne neurazí. Aj keď je určená pre mladých čitateľov a napísaná jemnou formou bez pejoratív a hanlivého obsahu, dokáže zaujať i človeka, ktorému cinkla 30. Dej je pútavý, plný zvratov a nečakaných rozuzlení (ako sme už u Troch pátračov zvyknutí), zo série ale patrí skôr k priemernejším kúskom.

02.07.2022 3 z 5

Muž, který si pletl manželku s kloboukem Muž, který si pletl manželku s kloboukem Oliver Sacks

Zmes poviedok podľa skutočných udalostí, ktoré napísal sám život. Je určite pravdou, že sa doktor Sacks stretol s nespočtom raritnýcha vskutku okázalých medicínsky atraktívnych prípadov, pre ktoré je skvelou správou, že ostali archivované. Mnoho z nich sa v dnešnej dobe pri pokroku medicíny nepodarí dostať do tak pokročilého štádia :)

Osvícení Osvícení Stephen King

Silná knižná predloha, ktorá oproti známemu filmu s Jackom NIcholsonom odkrýva ďaleko podrobnejšie úskalia aj samotný príbeh, ktorý film z kapacitných dôvodov nie je schopný poňať. Fascinujúci KING ako vždy :)

Návykové chování a závislost Návykové chování a závislost Karel Nešpor

Vstupná brána do terminológie návykových nemocí, režimu a foriem liečby. Povinný bazál pre človeka neorientovaného pokiaľ chce týmto veciam aspoň trošku porozumieť.

28.10.2020 4 z 5

Záhada koktavého papouška Záhada koktavého papouška Robert Arthur jr.

Sága kníh môjho detstva.. Nejde nespomenúť, ako som ako chlapčisko s čitateľským preukazom utekal do mestskej knižnice a dúfal, že na poličke bude titul, ktorý som ešte nečítal. Kniha po takmer 20 tich rokoch prečítaná na jeden nádych. Už mi nejde nepostrehnúť mierne detsky písaná forma bez pejoratív, niekedy až naivnou formou.
Čítanie však pútavé, s dokonalým a podrobným opisom, niektoré zvraty a zistenia prichádza čitateľ skôr ako pátrači, no písmo Hitchcocka s originálným námetom je tutovka.

Hra Hra Neil Strauss

Nejaké povedomie o tajoch baliacich techník a slovníkom pickuperov som disponoval ďaleko pred začatím čítania. Zvedavosť, či mi má Strauss, čo ponúknuť, som sa do toho pustil. Na moje veľké prekvapenie to je skutočne dobre napísané. Strauss je chytrý, vzdelaný muž, ktorý si šiel za svojím snom a popisuje nielen manuál balenia, ale je to okorenené životnými príbehmi, peripetiami a ľudskými vzťahmi. Zaujímavé čítanie.

03.06.2018 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

K prečítaniu knižnej predlohy ma vyprovokovalo až zhliadnutie filmovej projekcie, ktoré bolo pútavé a zaujímavé. Opäť sa potvrdilo, že knižka je raz knižka a odkrýva 60% príbehu, ktoré film nemal šancu poňať. Perfektne chronologicky vedená biografia hlavnej predstaviteľky, ktorá popisuje život mladých nemeckých násťročných teenegerov, ktorí sa nudia a chcú sa baviť. Pomaly a nevedomky padajú do bahna drog, z ktorého jediné vykúpenie je abstinencia alebo smrť. V každom čitateľovi zanechá určitú stopu v spleti emócií všetkého druhu a malo by to slúžiť ako veľké poučenie pri neutíchajúcej a stupňujúcej sa tendencii podobným koníčkom holdovať.

30.05.2018 5 z 5