shrebec shrebec komentáře u knih

Marťan Marťan Andy Weir

Kniha marťan je příběh o Marku Watneyovi který byl jeden z prvních lidí na Marsu a taky první který na něm ztroskotal. V knize se dočtete jestli se dostal zpět na zem a jak.
Kniha je plná napětí a zvratů, vše je hezky vysvětlené a popsané, velmi se podobá filmu, ale taky je velmi zdlouhavá, je tam hodně chemických a fyzických pojmů které jsem nepochopil a deníkové záznamy které nebyly moc zajímavé. Ze začátku to není moc záživné, ale na konci se to hezky rozjede. Kniha se mi líbila a pokud máte rádi sci-fi, doporučuji přečíst

14.04.2021

Tento díl Harryho Pottera je velmi odlišný od druhého a prvního dílu. V prvních dvou dílech to bylo čtení spíše pro děti, ale tento díl je už více horrorový, akční, více zajímavý a čtení téhle knihy by si užil i dospělý, proto mě také kniha bavila a knihu jsem přečetl za méně než měsíc a půl. Harry Potter a vězeň z Azkabanu je za mě nejlepší díl a doporučil bych ho ze všech nejvíc.

05.10.2021

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

O prázdninách navštíví Harryho skřítek doby, který ho varuje aby se nevracel do Bradavic, protože se budou dít špatné věci. Harry mu ale řekl že se stejně vrátí. Tím se ale skřítek naštval a vznesl dort jeho nevlastních rodičů, který spadl na hlavě jejich návštěvě. Harry dostal domácí vězení ale vysvobodil ho jeho kamarád Ron a jeho dva bratří. Co se bude dít v Bradavicích ? Jaké zlé věcí se stanou ? To se dozvíte když si knížku přečtete. Mě se knižka líbila a doporučoval bych vám si jí přečíst.

11.10.2020

Vetřelec Vetřelec Alan Dean Foster

Knihu jsem si vybral do čtenářské výzvy jako kniha co neobsahuje ve jméně písmeno A.
Skvělá horrorová sci-fi knížka, která i v knižním podání nezklamala a velmi mě bavila číst.
Má skvělou atmosféru, napínavé momenty a zkrátka je to téměř stejné jako film. Vlastně je to o tom že obchodní loď Nostromo, která míří z obchodních cest zpět na zemi i s pětičlennou posádkou, která ovšem byla probuzena dříve kvůli neznámému signálu z vzdálené planety. Posádka se rozhodla tento signál identifikovat a prozkoumat. Ovšem než se zjistilo co tento signál znamená bylo již pozdě... Až na jednu zápletku na konci se mi tato kniha velmi líbila a doporučil bych jí ostatním fanouškům vetřelce.

29.03.2022 4 z 5