Shardlake Shardlake komentáře u knih

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Opět skvěle propracovaný příběh odehrávající se ve dvou časových osách. Přítomnost a Valpružina noc roku 1986. Co se stalo při rituálu v lese a bude odhalen viník? To zjistí čtenář po přečtení této knihy. Doporučuji.

28.06.2022 5 z 5

Ve stínu kláštera Ve stínu kláštera Richard Dübell

Středověký příběh z dob, kdy lidé a mniši přikládali ostatkům velkou moc a jak to dopadne, když je relikvie svatého ukradena. Příběh mne moc nenadchl. Od autora už jsem četla poutavější knihy.

12.06.2022 3 z 5

Nikdy Nikdy Ken Follett

Byla jsem mile překvapena jak dobře se kniha četla. Autor mne mile překvapil v tom, že dokáže napsat čtivě nejen historický příběh, ale i politicky špionážní thriller.

31.05.2022 4 z 5

Cena moci Cena moci Sabine Ebert

I poslední díl středověké pentalogie o životě Fridricha Barbarossy jsem si užívala. Kniha se velice dobře četla. Doporučuji všem, kdo chtějí blíže poznat život tohoto císaře a jeho souvislosti.

10.05.2022 5 z 5

Údolí smrti Údolí smrti Cynthia Harrod-Eagles

Osudy dynastie Morlandů pokračují první polovinou 19. století. Charlotte se daří zavést ve své nemocnici lepší dodržování hygienických pravidel, vybere mezi ženami pochybných mravů ty schopnější, které jsou ochotné opustit toto živobytí a začít lepší život za přísných pravidel, která určí pro bezproblémový chod nemocnice. Fany se podaří utéct od svého tyranského manžela a žije na skrytém místě. Dějem knihy se též proplétají boje Angličanů, Francouzů a Rusů na Krymu o Sevastopol a na Balaklavě. Útrapy vojáků v nemilosrdných podmínkách, při špatné hygieně a za nemocí jako je úplavice a cholera, v kruté zimě, přidávají ději na autentičnosti té doby.

04.05.2022 4 z 5

Kurátor Kurátor M.W. Craven

Třetí příběh detektiva Washingtona Poea a jeho kolegyně Tilly byl opět napínavý od začátku až do konce. Kdo za vším stál jsem netušila po celou četbu knihy. Autor umí skvěle pracovat s příběhem a detaily. Těším se na další příběh této skvělé dvojice!

23.04.2022 5 z 5

Mýtné Mýtné Cherie Priest

Na četbu knihy mne nalákala nejvíc obálka. Každopádně o horor se nejedná, děj je obsahově velmi málo propracovaný. Kniha mne nezaujala a ostatním čtenářům ji nedoporučuji.

17.04.2022 2 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Parta náctiletých jezdí pravidelně do chatové osady. Jednoho dne v objektu vypukne požár a při něm jedna osoba zemře.
Po 30 letech se Laura, jedna osoba z party, vrací na místo, aby uctila památku své tety Heddy a přišla věcem z minulosti na kloub. Další thriller z ročního období se zajímavým rozuzlením. Doporučuji!

10.04.2022 5 z 5

Večer a jitro Večer a jitro Ken Follett

Kéž by šlo dát deset hvězdiček! Opět úchvatné, čtivé a propracované. Celou knihu jsem si velmi užívala a stála jsem na straně Edgara, Ragny, Aldreda a dalších postav, které bojovaly za to, aby bezpráví bylo potrestáno.

06.04.2022

Hraběnka Hraběnka Cynthia Harrod-Eagles

Děj ságy se tentokrát odehrává převážně v Londýně, kde znovu nalezená dcera Charlotte, potomek Rosamund a Marcuse, objevuje život chudiny v žalostných podmínkách města a rozhodne se, že své nabyté dědictví investuje do pomoci chudých a nemocných. Zda i ona po 20 letech života v nuceném ústraní před světem nalezne svou lásku, ať už čtenář zjistí po přečtení tohoto dalšího dílu...

03.04.2022 4 z 5

Olav Audunsson - II Olav Audunsson - II Sigrid Undset

Pokračování životních osudů Olava Audunssona bylo opět zajímavé a s přibývajícími stránkami víc a víc čtivé. V tomto díle se neodvíjí jen život Olava, který se stává vdovcem, ale především jeho potomků, ať už jeho vlastních či těch, které přijal za vlastní či ke kterým nemohl přiznat svá otcovská práva. S postupem času i jeho děti přiznávají, že jejich otec byl čestný a spravedlivý muž a přijímají kříž i za něj a jeho chyby a hříchy. Krásný příběh.

13.03.2022 4 z 5

Olav Audunsson - I Olav Audunsson - I Sigrid Undset

Byla jsem mile překvapena, jak se kniha dobře četla. Příběh odehrávající se ve středověkém Norsku by se dal přirovnat k současným severským thrillerům, které jsou nyní ve velké oblibě některých čtenářů. Jdu číst pokračování.

28.02.2022 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Autorka mi byla doporučena. Musím říct, že mně se příběh moc líbil. Určitě si přečtu od této spisovatelky i něco dalšího.

18.02.2022 5 z 5

Bratr proti bratru Bratr proti bratru Cynthia Harrod-Eagles

Příběh se tentokrát soustředí na bratry Nicholase a Benedicta. Zatímco Nicholas se po smrti jejich matky stává majitelem panství, Benedict se živí jako inženýr na železnici. Nicholas propadá alkoholu, drogám a špatným přátelům a tak místo aby se o panství dobře staral a rozšiřoval je, zadlužuje ho. Benedict se zúčastní rozšíření Yorsko-severo-středoanglické dráhy. Zda se bratři usmíří, popř. komu připadne panství Morland, ať si zjistí čtenář po přečtení tohoto pokračování...

12.02.2022 5 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Tato kniha byla síla! Zajímavý pohled na adopci dítěte, o kterém se nezná jeho minulost a z jakých poměrů pochází. Děj má nečekané zvraty. Konec na mne působil otevřený. Doporučuji, je to pecka!

29.01.2022 5 z 5

Panství Farleigh Panství Farleigh Rhys Bowen

Byla jsem překvapená, jak dobře se kniha četla. Pohled do rodiny anglického šlechtice za 2. světové války, spolupráce pro MI5, šifry a milostná linka vedou k odhalení pachatele, který chce zaútočit na Winstona Churchilla.
S Panstvím Downton jsem viděla ale jen velmi malou podobnost.

25.01.2022 3 z 5

Mrazivé vraždy Mrazivé vraždy Agatha Christie

Krásných 14 povídek od skvělé autorky detektivek včetně jednoho vzpomínkového vánočního příběhu. Každou povídku jsem si užívala. Moc pěkná kniha.

22.01.2022 5 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Autor opět používá dvě časové období, a to rok 1990, kdy se parta pěti přátel rozhodne na konci léta naposledy vykoupat v lomu a při níž dojde k události, kterou v roce 2017 opět rozkrývá a vyšetřuje policistka Anna. Příběh je čtivý a čtenář se nemůže odtrhnout od knihy, dokud nepřijde všemu odhalení na kloub. Doporučuji.

18.01.2022 5 z 5

Stín prokletí Stín prokletí Cynthia Harrod-Eagles

Pro mne opět čtivý díl. Většinou tohoto dílu se táhne spor v parlamentu mezi tory a whigy o prosazení reformy v anglickém parlamentu. Rozvoj železnice se začíná více uskutečňovat a prosazovat a do životů mnohých potomků z Morlandu zasáhne asijská cholera. Těším se na pokračování. Kdo bude dále pečovat o sídlo Morland a dostane se do těch správných rukou?

08.01.2022 5 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Skvělý příběh, který chytne čtenáře od první stránky...
Za možností žít život v blahobytu a užívat si luxusní byt na Manhattanu, se skrývají pravidla, která není radno porušit, jinak Vám může jít i o život!
Čtení jsem si užila a těším se na další knihy autora. Vřele doporučuji!!

"Thomas Bartolomějský se rozhodl, že jeho osudem je postavit budovu, v níž by důležití lidé mohli žít v komfortu a kráse, zatímco on by je chránil před nemocemi obyčejné lůzy. A tak se zrodila Bartolomějská." str. 347

01.01.2022 5 z 5