SedllY SedllY komentáře u knih

Harry Potter a Kameň mudrcov (Ilustrovaná edícia) Harry Potter a Kameň mudrcov (Ilustrovaná edícia) J. K. Rowling (p)

Hlavně díky téhle knize(samozřejmě v klasické verzi, 1.vydání všech 7 knih) se ze mě stal v nějakých 10 letech vášnivý čtenář.
Ilustrace jsou překrásné a moc se těším na další díly. Ano, musím je mít opět všechny! :D
Jako menší mínus jen to, že v knize není pořádná mapa Bradavic, či jiných lokalit.

Nedoporučuji šáhnout po tomhle ilustrovaném vydání čtenáři, který ještě nečetl klasické vydání knihy.. Zbytečně ochudí svou vlastní fantazii. :)

24.05.2016 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Společně s Pentagramem zatím nejlepší díl HH. Člověk má občas někoho opravdu chuť zabít, ale čekat na první sníh a ještě stavět sněhuláka? Asi to zabíjení nechám druhým..

21.12.2021 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Wow! Andy Weir potřetí a stále v plné síle, ne-li dokonce v té nejlepší formě vůbec!
Naprosto strhující, plné podrobností a do posledního kousku promyšlené, sci-fi o záchraně Země. Tohle se musí prostě líbit skoro každému! Proč skoro každému? Je tam dost technických podrobností a pro někoho, troufám si tvrdit, může být kniha až ubíjející. Jediné menší osobní mínus by bylo za celkem useknutý, zrychlený konec. Zvládl bych klidně dalších 50-100 stran.
Andy díky a už se nemůžu dočkat další knihy!

03.12.2021 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Tojiro Santoku, moc hezký nůž. A já potřebuju ještě aspoň jeden díl s HH!

24.04.2022 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Nenechte se odradit nižším hodnocením!
Já s knihou otálel a byla to chyba. Je to minimálně jedna z těch lepších scifi.
Artemis je skvěle napsaná, po celou stopáž zábavná, jízda! A teď šup na Spasitele!

16.11.2021 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Začátek hodně slibný. Dost jsem se těšil, že to bude pořádně ujetá jízda.. Té jsem se však nedočkal.
Prostřední část knihy naprosto žalostná... Chvílemi jsem uvažoval, že knihu odložím, ale prokousal jsem se ke konci, ke kterému mě vlastně ani nic moc žádným způsobem netáhlo,vlastně mi bylo i celkem jedno, jak vše dopadne..
Chvílemi se člověk pousměje nad některými hláškami, avšak nic převratného to není.

28.07.2015 3 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

,,Nikdy jsi mi nepochválil žádnou baladu," ozval se náhle Marigold.
,,A přitom jsem jich ve tvé společnosti tolik složil a zazpíval.Ale tys mi nikdy neřekl:Bylo to hezké.Chtěl bych,abys to zahrál ještě jednou.Nikdy jsi to neřekl."
,,To je pravda.Nikdy jsem neřekl,že bych to chtěl.Víš proč?"
,,Proč?"
,,Protože jsem nikdy nechtěl."

Výborná samostatná kniha o Zaklínači,který neměl zrovna štěstí po ruce.
Dechberoucí závěr.Opět 5/5.

29.12.2014 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Harry dostává pěkně do těla a je to lepší a lepší.. Tak Harry, jen trp, nás to baví! :D

14.01.2022 5 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Nesbo a povídky? Ano, prosím. Snad se sbírka setká s úspěchem a jo, Jo bude vydávat povídek více.
Nejlepší povídky: Žárlivost, Londýn.
Nejslabší povídka: Odd

10.11.2021 4 z 5

Meč Přísahy Meč Přísahy Brandon Sanderson

Absolutní špička mezi fantasy.. :)

27.08.2019 5 z 5

To To Stephen King

Knihu jsem četl po cca 10 letech podruhé a musím uznat, že byla ještě daleko lepší, než jak jsem si ji pamatoval.. :) Konec mi tehdy přišel dost chaotický, zmatený, ale teď jsem s ním neměl sebemenší problém. Mnoho lidí nejspíš odradí délka knihy, což je škoda, protože tenhle pomalejší, podrobnější(někdo by mohl říct zbytečně natahovaný) styl vypravování se vyloženě hodí a s postavami Smolařů naplno žijete jejich životy. Díky, pane King!

16.10.2017

Štěstí - Nejkrásnější citáty Štěstí - Nejkrásnější citáty Antoine de Saint-Exupéry

Milá, malinká knížečka s citáty z Exupéryho knih(Malý princ, Citadela, Dopis růkojmímu, Země lidí, Kurýr na jih, Let do Arrasu). Rozhodně potěší. Zkus i ty být šťastný! :)

21.05.2016 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Oproti druhému dílu zlepšení, ale pár věcí mi u Cartera začíná vadit. Snad se s dalšími díly zlepší a možná to někdy bude i na plný počet.

16.03.2023 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

2.díl je lehce slabší, ale stále super. Těším se na další pokračování.

09.03.2023 4 z 5

Celkem fajn, pohodové čtení.
Celou dobu jsem si připadal jak na pivu s dobrým kámošem, který mi vypráví, co zažil.

12.01.2023 4 z 5

Stříbrné město Stříbrné město Radek Sterakdary Starý (p)

Čekal jsem daleko víc.. První třetina knihy mě celkem bavila, avšak zbytek slabší a konec hrozně urychlený, jak kdyby se autor musel vejít do 400 stran. Průměrné ya fantasy, které osloví spíš občasné čtenáře a fanoušky Steraka. Přestřelené hodnocení tomu jasně odpovídá.

24.08.2021 3 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Ano! Takhle teda ano!
První kniha s HH bez slabších míst. Poprvé, a snad ne naposled, plný počet.

01.07.2021 5 z 5

Temná věž 1: Zrození pistolníka Temná věž 1: Zrození pistolníka Peter David

Jako komiks slušné, ale kniha je kniha, proto jen 4/5. :)
A podle mě by po tomhle komiksu měli šáhnout spíše ti čtenáři, kteří již absolvovali úplnou cestu k Temné věži.

26.05.2016 4 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Atmosféra z knihy přímo sršela.. :) Perfektní!
Nedoporučuji se dívat na film. Je to propadák.. :D

23.03.2016 5 z 5

Cesta králů Cesta králů Brandon Sanderson

První má přečtená kniha od tohohle autora a ihned jsem si jej zamiloval!
Nebojím se tvrdit, že série Archiv Bouřné záře je lepší než Hra o trůny. Postav je zde méně, avšak jsou daleko víc popisovány a daleko víc se do nich dokážu vžít. Děj je svižnější a baví každou kapitolou.
Dost bylo řečí.. Ihned se jdu vrhnout na druhý díl! Život před smrtí! Síla před slabostí! Cesta před cílem!
Knihu vřele doporučuji! Mimochodem Brandon Sanderson si u nás zaslouží mnohem víc pozornosti a prodaných výtisků!

14.11.2015 5 z 5