SeanFifield SeanFifield komentáře u knih

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Líbí se mi, jak Stephen King dokáže z jednoduché věci, jako je řbitov někde na pokraji Castle Rocku udělat naprosto nebezpečnou a žijící věc. Když se nad tím čtenář zamyslí, a pochopí, možná příště až půjde z hospody domů, vyhne se zdaleka svému místnímu hřbitovu. Protože, pokud já si pamatuji, tak podél zdi toho našeho hřbitova, ukládájí místní, načerno, své milááššky. Kdoví, zda zůstalo jen u zvířátek.

22.11.2017 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Asi jsem trochu ovlivněn oběma filmy, které jsem viděl a tak jsem měl tendenci hledat rozdíly a chyby. Ale pak si člověk uvědomí, že pan King to nejdříve napsal a pak to teprve někdo natočil. Je to napínavé, strašidelné a nutí vás to, zamyslet se nad tím, jak dlouho by jste vydrželi vy na takovém místě.

07.10.2018 5 z 5

Když začal Kotleta psát, začal jsem ho mít rád. Ale problém byl v tom, že jako Kyšu jsem ho neznal. Obě tyto knihy vydal ještě pod svým původním jménem. A už v té době bylo vidět, že má talent. Umí příběh čtenářům podat, trochu si s ním pohrát, něco vymrdat, někoho zabít a litry krve prolít. A vše to pošle do budoucnosti a do vesmíru. Já se perfektně bavil.

11.01.2020 5 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Další velmi povedený starší King. Tady je cítit, že o tu hrůzu stál. Že je to poctivě krvavé a manipulace z lidmi je surová a destruktivní. Hlavní postava se prostě řídí heslem "po mě potopa". Jen tak ze zvědavosti jsem se podíval i na filmové zpracování s názvem Obchodník z hrůzou. Film to není špatný a je v něm několik rozdílů, ale na psaný příběh to nemá.

31.03.2019 5 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Čtyři skoro dokonalé povídky. Nejlepší je Shawshank a nejmrazivější je Nadaný žák. Dýchací metoda je nejslabší, ale má toho hodně co říci. Tělo je mystické a dokonalé.

29.11.2021 5 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Těžký příběh, ale přečetl jsem jej skoro jedním dechem. Takový trochu jin ý King, ale má to napětí až do samého konce. Jen trochu nechápu, proč je to v sérii Caste Rock - co je to za blbost? Pokud jsem postřehl, městečko se objevuje ve více Kingovo knihách a v této sérii nejsou zařazeny. Nesmyslná série.

04.05.2019 4 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Krev není voda a Spánek není Osvícení. Netuším, proč se pan spisovatel King pustil do pokračování, když mohl napsat plnohodnotnou knihu s jinými postavami,. Leč tohle je velmi povedené a asi to splnilo svůj účel i očekávání. Mě, jako čtenáři se to dobře četlo a celkově se mi to i líbilo. MMohl jsem dát pět hvězd, ale když se to otírá o Osvícení, musím přiznat, že zas tak dobré to není.

29.10.2018 4 z 5

Mlha Mlha Stephen King

Svazek několika Kingovo povídek je v celkovém pohledu perfektní. Většina povídek za to opravdu stojí a ty ostatní jsou skoro až nadprůměrné. Nejvíc se mi samozřejmně líbila Mlha. Na další místo bych pasoval Babičku, Opic nebo Zkratku pani Toddové. Asi nejhorší a málo stravitelná se pro mě stala povídka Kšeft po svatbě.

22.08.2021 4 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Ani druhý příběh Harryho Hola není nějak schvacující. Ale dá se číst, je v něm napětí a pár zajímavých zvratů. Když vidím hodnocení pozdějších knih, mohu konstatovat, že mistr se teprve rozjíždí. Proto už mám připravený třetí příběh.

10.04.2021 4 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Dvě povídky a jedna horší než druhá. Tedy v jiném slova smyslu. Možná je Tělo lepší Nadanému žáku. Rozhodnutí je jen a jen na čtenáři. Záleží na tom, zda chcete mrtvoly "vyrábět" nebo je hledat.

22.11.2017 5 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Od pana Kinga jsem čekal cokoliv, ale směs hororu, westernu, fantasy a sci-fi – to si může dovolit jen on.
Po nedávné návštěvě kina, a následnému kritickému „žvanění“ některých návštěvníků filmu Temná věž, jsem se rozhodl se do tohoto příběhu ponořit i knižně.
Pistolník mě nezklamal, na rozdíl od filmového zpracování.
Jedna věc mě velmi štve. V knize se o Rolandovi nemluví jako o černochovi, ve filmu je to jinak. Rolanda totiž hraje Idris Elba a to je čokoláda. Tak kde někdo udělal chybu.
Ale zpět ke knize. Má to strhující akční počátek, lehký střed a nedokončený konec. A tak hurá na další příběhy ze světa ka-tet.

22.11.2017 4 z 5

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

Mám pocit, že jen pan spisovatel Stephen King dokáže napsat pořádnou hororovou povídku. Výběr či chceteli směs povídek v této knize je prostě dokonalý. Několik povídek není tak dokonalých, ale jako celek je tohle prostě dobrý a čtivý. Sice jen čtyři hvězdy, protože pár příběhů to kazí. Jsou to třeba Bojiště, Noční příboj a Šedá hmota. Těmi nejlepšími a teď si to u některých poseru, je pro mě Trávníkář - mám ten příběh prostě rád. Další perfektní povídky jsou Noční směna, Kostlivec a Kukuřičné děti. Já vám to povídal.

09.04.2020 4 z 5

Závan klíčovou dírkou Závan klíčovou dírkou Stephen King

Želva drží Svět a mistr King drží Želvu.

22.04.2018 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Červenka nebyla špotným příběhem. Rozhodně je vidět, že pan spisovatel míří s Harrym trochu víš. Určitě ho ještě nechá nějakým tím blátem vymáchat. Červenka je dobrou detektivkou s jistou dávkou napětí.

29.05.2021 4 z 5

Pustiny Pustiny Stephen King

Tady je cejtit ta Kingovina. Mistr si tu pohrává s postavami, které patří k Ka-tet. Umí perfektně vystihnout jejich „profily“, tak, aby je pochopil i čtenář, který nečetl předešlé příběhy. Osobně jsem se celé série bál, ale teď se těším na další knihy.

10.12.2017 5 z 5

Beznaděj Beznaděj Stephen King

Tak už vím, vo co go. Stejná jména, jiné funkce. Nebezpečí zůstává. Napětí vysoké a smrt je blízko. Beznaděj je dobré počteníčko. Sice jsem ovlivněn Strážci zákona, možná proto ty čtyři hvězdy, ale tím příběh nijak nesnižuji.

13.10.2019 4 z 5

Strážci zákona Strážci zákona Richard Bachman (p)

Tak jsem po dočtení přemýšlel, zda je lepší nejdříve přečíst Beznaděj a posléze Strážce zákona. Podle zdejších komentářů jsem možná začal obráceně, než ostatní. Nemohu tedy přirovnávat k druhé knize, nejdříve jí musím přečíst. Tohle bylo hravé a zajímavé a rozhodně se to perfektně četlo. Celý ten koncept je až geniálně vypracovaný. Inu, mistr je mistr. A hurá do Beznaděje.

06.08.2019 5 z 5

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Tedy, nečekal jsem, že druhá kniha bude lepší než ta první, ale jsem mile překvapen. Pan King přidal nové aspekty, nové postavy, nová fakta a trochu jiný druh cestování časem. Docela jsem to hltal. Nevím, jak to dokázal, ale už teď jsem si oblíbil všechny postavy a netuším, které fandit více. Obávám se, že asi nedopadnou dobře, ale kdo a jak? To je ve hvězdách, nebo spíš v Ka-tet.
Jest-li filmaři poserou i druhou knihu, přestřihnu Hollywoodu jejich strunu. Myslím, že mají pod sebou Nosorožce. Tak pomáhej jim Bůh.

30.11.2017 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Rozhodně zajímavé. Není to sice tak nějak podle mého gusta, ale nemohu očekávat, že bude každá detektivka podle mého. Rozhodně jsem se nenudil. Je to povedené.

13.11.2020 4 z 5

Americký upír 2 Americký upír 2 Scott Snyder

Dva kreslené příběhy ze série Americký upír jsem hltal slovo po slově, obrázek po obrázku. Dobrý scénář a perfektní kresba. Bohužel další příběhy u nás nevyjdou. Společnost BB art na tom asi málo vydělala a dalším knihám dala šmitec. :(((

09.04.2020 5 z 5