Scoobydoo Scoobydoo komentáře u knih

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Od téhle knihy jsem moc neočekávala- půjčila jsem si ji na doporučení kamarádky, která o ní pouze slyša. Že se jedná o prequel jsem zjistila až po pár desítkách stran, kdy jsem si přečetla anotaci (poprvé jsem ji četla na internetu a tam se o prequelu nepsalo).

!SPOILERS!
Kniha mi přišla pomalá- sto stran přečtených a Cath byla jen o krok dál splnit si sen a král se jí začal dvořit. Dalších 200 stran bylo už trochu plnější akce, ale i tak se čtení vleklo. Posledních sto stran bylo akčních, ale až moc- vše se semlelo hrozně rychle. Kdyby byla akce rozprostřena do děje asi by se mi kniha četla líp a nestávalo by se mi, že bych u čtení usínala.

Z konce jsem trochu v rozpacích ne, že by se nedal očekávat, nebo nebyl trefný... Přišel mi trochu krutý.

Co se týče děje- pěkně vymyšlený, ale s Cath jsem nesoucítila. Obdivuji nápaditost a kniha mě překvapila.
Za mne 3,5⭐

23.08.2018 3 z 5

Vlasy dryád Vlasy dryád Renata Štulcová

Kniha byla kránsá a čtivá- na to jsem si ale už od autorky zvykla.
Narozdíl od čtvrtého dílu, kde (z mého pohledu) nebyla téměř žádná dějová linka, která by Marinu posunula, v tomto díle se alespoň děly menší zvraty.

SPOILERY
Vztah Mariny a Rowana se mi líbí, ale myslím že autorka to zabila těmi přezdívkami- My sleeping beauty se mi líbilo, ale Mar a Ro?!
Také mám dojem, že místy autorka nezvládá svou snahu se držet trendů a trochu opožděně reaguje na některé fenomény.
Kdyby je v knize nezmiňovala, řekla bych že by nic nepokazila...

I když je příběh napsaný tento rok, mám dojem ze je starý zhruba 5-6 let, což je škoda.

Na 671 stran se toho událo tolik, co by se dalo shrnout do 300 stránek... Škoda

27.12.2018 4 z 5

Růže a krokvice Růže a krokvice Renata Štulcová

Knížky od Renaty štulcové mám moc ráda a i když se tato neřadí do prvních 5, rozhodně na ni nedám dopustit.
Ilustrace dodávaly ději zvláštní oživení.
Knihu jsem četla pár dní po dočtení její trilogie Nemetonburk, takže jsem ve všem hledala slovany.
Děj byl čtiví a nemyslím, že byl přehnaný
Kniha navíc krásně doplňujě ostatní autorčiny knihy o rozměr, který do nich vložila navíc- mimo dějovou linku.

06.10.2018 4 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Zkoušela jsem najít výstižnější název, ale nešlo to- tohle je vystihující a kdyby se kniha jmenovala jinak, možná bych i doufala, ale přišla bych o ten zážitek, který se nabízí pouze tímto vědomím.
Kniha byla fantasticky napsaná a přeplněná myšlenkami týkající se života, ale i homosexuality (i bisexuality).
Navíc byla krásně ztvárněna tvář dnešní doby i se sociálními sítěmi, jako je instagram, což knize přidává na reálnosti a je to takové koření.
Miluji tento typ knih

12.01.2019 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Můj nejmilejší díl.

03.03.2019 5 z 5

Pronásledovaná Pronásledovaná Kristin Cast

Tenhle příběh mohl být dobrý, ale ten styl psaní a tolik nespisovných slov to zabil.
Škoda

22.12.2018 odpad!

První První Kiera Cass

Miluji celou sérii. Zakončení mi sice připadalo až moc hr, ale i tak mě kniha potěšila víc, než první 2 díly. Jsem moc ráda, že America věděla co k Maxonovy cítí relativně brzo. Ani mě nerozčilovalo její myšlení- i když jsem s ní plně nesoucítila.
Minimálně konec byl velmi silný- mohl být víc do hloubky propracovaný, ale chápu, když někoho nebaví číst zdlouhavé popisy děje...
Doporučuji i kdybi jen proto, že všechny postavy jsou vypracované dokonale.

06.06.2018 5 z 5

Nemetonburk aneb Alatýrová hora Nemetonburk aneb Alatýrová hora Renata Štulcová

Já sérii Nemetonburk miluji! U tohoto dílu jsem vždy brečela (miluju romantiku, ale tak dojemný konec jsem jakživa nečetla). I po 2. Přečtení obdivuji, jak paní Štulcová dokázala vybudovat Všehomír na Slovanské mitologii, aby do něj mohl být vložen příběh, dvou hlavních lásek.
Jednoduše řečeno- tleskám!

14.05.2018 5 z 5