Satyrka Satyrka komentáře u knih

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Knihu jsem si pořídila v prvé řadě kvůli autorovi, kterého jsem "objevila" ve skupině Knižních závisláků (Knihy Dobrovský), v druhé i proto, protože mě zaujala anotace.
Každopádně co se týče sci-fi, nedalo by se asi říct, že jsem fanoušek. Ok, miluju SW, na kterých jsem vyrostla. Co se ale týče knih, jak která se mi líbí.
Tahle za mě pro mě byla dost depresivní a upřímně jsem ráda, že ji mám za sebou. Autor umí psát, o tom žádná, fantazii má také, ale můj šálek čaje to nebyl. Četla jsem, protože jsem trochu doufala v nějaký úžasný konec, ale já ho nenašla. V ději jsem zůstávala obezřetná, takže nemůžu říct, že bych byla mimo. Ale chybělo mi víc dovysvětlení.
Hodnocení si nechám pro sebe, zde nechám bez hodnocení, zkrátka to nebyla kniha úplně pro mě.

28.11.2023

Mefisto Mefisto Tess Gerritsen

Anotace nečtu, pokud se jedná o sérii, kterou jsem si oblíbila a čtu postupně její díly, takže vše pro mě bylo překvapením. Přestože paradoxně tuto anotaci jsem přečetla před několika lety (takže jsem úplně zapomněla, o co půjde) a na jejím základě jsem se pro knihu rozhodla. A až pak zjistila, že patří do celé série, navíc s povědomými jmény Rizzoli a Isles (TV seriál, z kterého jsem neviděla ani díl).
Poslední tři díly série byly skvělé, u knih Dvojče a Neznámá mi ale přesto něco malinko chybělo, u tohoto dílu ale už ne. Dokonalý příběh! Sotva jsem knihu odložila. Skvěle propletené různé prvky, bavila mě každá část. Vlastně se naprosto ztotožňuji s komentářem pode mnou. Poznámku autorky na závěr rozhodně doporučuji nepřeskakovat. Je o čem přemýšlet.
A rozhodně doporučuji!

29.09.2023 5 z 5

Dvojče Dvojče Tess Gerritsen

Skvělý a velmi zajímavý příběh, plný propletenců, tajemství, odhalení, a to já miluji! Některá fakta jsem tušila, jiná ne, mám hlavu ještě plnou příběhu, tolik se toho stalo, co bych si ráda shrnula.
Za mě zatím nejlepší díl.
Poznámky obsahující SPOILERY:
- Vždycky jsem si říkala, co pohání adoptované, kteří vyrůstali v milující adoptivní rodině, toužit po zjištění jejich původu. Proč, když mají milující rodinu, co čekají od zjištění původu? Proč si myslí, že bez toho neví, kdo jsou? A tohle ani nikdy nepochopím, protože v takové situaci nejsem. Nicméně tento příběh mi aspoň trochu odpověděl na otázku. Za mě skvělý nápad, velmi mě to celé bavilo.
- Trochu opakující se situace, co se týče hlavní postavy v nebezpečí. Prvně to byla Jane, teď už podruhé Maura. Lituju, kolik má chudák smůly. I s tím koncem. To jsem opravdu nečekala a byl to skvělý obrat, zjištění. Vražda z lásky zajímavě zakomponovaná, to by mě fakt nenapadlo, přestože mi od začátku bylo jasné, co mezi Maurou a Ballardem je. Trochu jsem ho i podezírala, což ale já už podezírám snad každého.
- Mattie byla skvělá, strašně jsem ji, ostatně jako nejspíš všichni, fandila. A věřím tomu, že se člověk takto může zachovat. Moc se mi tento konec líbil, je to zase trochu odchylka od většiny konců v různých detektivkách.
- Celkově to možná bylo trochu neuvěřitelné, ale to bývají i skutečné příběhy.
Pokračuji dalším dílem.

20.09.2023 5 z 5

Hříšnice Hříšnice Tess Gerritsen

Tak tento díl lepší než předchozí. Možná i protože Maura je mi sympatičtější a celkově mi víc sedí oproti Jane. Případ zajímavý a zamotaný, musela jsem si to v hlavě srovnávat, jak to bylo zamotané.
Opět hodně detailů, co se týče mrtvých. Pitvy mě baví, ale musím říct, že fakt jen takhle v knize a nesmím u toho jíst :D V reálu jsem na tohle vše dost citlivá. Nebo aspoň moje tělo.
Teď trochu spoilerů:
- Mauřin bývalý se mi vůbec nelíbil a doufala jsem, že se k němu Maura "nevrátí", ale kvůli ději musela. Jako bylo mi podezřelé, jak se tam najednou zjevil a podezírala jsem ho z nějaké nekalosti.
- Docela mě překvapuje, jak rychle se tu všichni vdávají a berou :D viz i první díl. To je po pár měsících.
- Jane mi v tomto díle byla sympatická díky tomu jejímu "jinému stavu". Já sama se cítím jako ona, ve smyslu vztahu k dětem. Díky své nejbližší kámošce z rodiny se můj názor začíná měnit, přesně jako se pomalu měnil i Jane.

14.09.2023 5 z 5

Učedník Učedník Tess Gerritsen

V podstatě pokračování prvního dílu, který mě nadchl. Jen tady byla Cordellová nahrazená Jane ve smyslu postupu v ději, nechci příliš spoilerovat.
I tento díl byl čtivě napsaný, jen jak už jsem psala u více detektivek, já moc nemusím, když se v jiném dílu stejné série vracíme k někomu, kdo už byl dopaden. A vzhledem k tomu, že jsem nedávno četla sérii R. Bryndzy s Kate Marshallovou, trochu se mi to pletlo a spojovala jsem si to s Učedníkem, trochu ups z mé strany :D
Tentokrát mi trochu lezl na nervy věčný strach Jane a omílání Warrena Hoyta, ale chápu, že když Jane prožila, co prožila, tak takto přemýšlí. Jen by měla fakt trochu povolit a nebýt pořád tak "z oceli", jak v knize ostatně zaznělo.
Konec za mě super, já se bála, že bude hodně podobný konci předchozího dílu, nebo že skončí (teď možný spoiler) zázračným objevením se nějakého záchránce, jak tomu většinou bývá.
Jen mi trochu uniklo, co ta první oběť hned na prvních stránkách knihy?
Takže do dalšího dílu jdu, jen tento bych označila za slabší než ten první.

11.09.2023 4 z 5

Za zdmi Za zdmi Hollie Overton

Tak už druhá po sobě vylosovaná kniha na téma domácího násilí (mám tolik nepřečtených knih, že už losuji, jakou si přečtu jako další). Málokdy se mi stane, že souhlasím s komentáři ke knize na obálce, ale tady musím souhlasit. "Vzrušující thriller (...) Napětí a drama roste doslova exponenciálně." - "Overtonová vypráví svižný, s každou další stránkou více a více podmanivý příběh." Sakra jo!
Děj se nikde necourá a stránka od stránky se zvyšuje napětí, nevíte, co se bude dít dál, opravdu těžko předvídatelný děj. Do samého konce netušíte, jak tohle skončí. Při čtení, hlavně po první třetině knihy, jsem byla napjatá, nervózní, nutilo mě to číst dál. Při čtení vás zkrátka provází svíravé emoce.
Kniha řeší nepříjemné věci, co se bohužel dějí - od týrání a domácího násilí po zamyšlení nad tím, kdo je vlastně oběť. Protože ne vždy to může být tak jednoznačné.
I příběh Cliftona mě zajímal a tak nějak jsem mu držela palce a věřila v jeho nevinu.
PS ( SPOILER): Bude i kniha, kde se týrání vyřeší jiným způsobem? Viz nedávno čtená Drahá ženo nebo Stupně viny (které vřele doporučuji).

01.04.2023 4 z 5

Drahá ženo Drahá ženo Kimberly Belle

Už od začátku mi na celém příběhu něco nehrálo a já tušila nějakou "zradu" od autorky. Někde za dvoustou stranou mi v hlavě blikla žárovka a od té doby už jsem se nemohla zastavit - musela jsem číst dál, abych si svou domněnku potvrdila nebo jen abych se dozvěděla, jak to vše je! Pak už jsem cítila napětí. A ano, bylo to tak, jak jsem si myslela, ale autorka nás k tomu stejně pomalu dovádí a pak přidá ještě něco navíc, co mě nenapadlo. Přesně tohle jsem od knihy čekala, takže jsem velice spokojená! Začátek na 3/5, konec 4/5!

24.03.2023 4 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Kniha se čte snadno a rychle, děj plyne bez zbytečných zastávek. Hlavní postavy Tara a Kyle jsou sympatičtí. Knihu bych možná označila za oddychovku, přijde mi jednoduchá, při čtení jsem se ani nebála. Jasné, kdybych měla prožít to, co se v knize stalo, tak jsem mrtvá strachy, ale jinak... Nicméně ji neoznačuji za nudnou. Podle mě je ideální i pro náctileté. Lepší než druhý díl, první díl Duch domu Ashburnů ve mně naopak velmi silně zůstal do teď.

24.10.2022 3 z 5

Zahrada kostí Zahrada kostí Tess Gerritsen

Teda!! Poslední týdny mám štěstí na skvělé příběhy a tohle je jeden z nich! Možná ponurá obálka a název, ale ten příběh..! Úžasný!! 6/5, fakt!
(A i kdybych měla podle komentáře pode mnou nízké IQ, stojím si za tím, pro mě výborná kniha :D)
Od Tess Gerritsen jsem zatím četla celou sérii s Jane Rizzoli a Maurou Isles a už ta mě velmi vtáhla a nadchla, rozhodně nemá chybu. Tohle je můj první samostatný příběh od Tess a neskutečně mě překvapil. Čekala jsem další detektivku, ale tohle bylo mnohem víc a mě si to získalo.
Samozřejmě varování - vykrádají se tu hroby, a jak je u autorky zvykem, je tu dost detailů o různých ne zrovna příjemných procesech. Pitva, mrtvoly, zranění, porody a podobně. Pro mě to má ale přidanou hodnotu, musela jsem víc vygooglit o horečce omladnic a to mě navedlo i dál na O. W. H.
Mě tohle ale bavilo už v sérii s Jane a Maurou, takže jsem tušila do čeho jdu.
Ale kromě toho má kniha i příběh, který mě mimo jiné i dojal. Nečekala jsem, že mě cesta do roku 1830 bude tak bavit, že bude tak zajímavá. Některé věci jsem sice odhadla, ale to na příběhu nic nekazí. Navíc když jsem viděla, ano viděla, protože příběh se mi odehrával před očima, jak věda postoupila, jak to měli lidé kdysi mnohem těžší, a hlavně ženy - co ty porody proboha - , a že stačí jedna základní věc, aby zachránila tolik životů, a to to, že si stačí umýt ruce (jak zde píše pár lidí - ta představa, že nemám ani rukavice a "probírám se" jednou pacientkou, rodičkou, za druhou, to je šílený a nechtěla bych rodit v té době), opět mi to něco dalo a je skvělé, jak dnes už je ta hygiena a sterilizace tak samozřejmá.
Není na škodu si tohle vše připomínat, a ještě takovými příběhy.
To, jak je současnost propletená s minulostí mě fascinuje, a takové příběhy, které to vyprávějí, miluju. Objevená stará zakopaná lidská lebka, kostra nese známky násilné smrti. Ale jak se tam dostala, jaký příběh se za tím skrývá. Miluju. (Nedávno jsem četla knihu Dítě od Fiony Barton, a to mě podobně nadchlo, téma je podobné - nalezená stará kostra, ale jaký příběh vypráví.)
Jak skončí příběh z minulosti jsem nečekala, ale závěr ze současnosti jsem začala tušit a také mě dostal. S postavami jsem se loučila jen těžko.
Takže když to shrnu, doporučuji všem, co mají rádi autorčinu tvorbu, jako já, a lidem, co rádi trochu detektivky, historie, pravdivých faktů, přidané hodnoty, romantiky, ale zároveň dokážou číst i o procesech, které jsou sice na první pohled (nebo přečtení) nechutné, ale k životu, nebo smrti, také patří.
A na úplný závěr jen dodám, co velmi ráda opakuji - sto lidí, sto chutí, a nikdo nemá právo někoho shazovat proto, že se mu líbí něco jiného.

09.05.2024 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Po hodně dlouhé době jsem konečně do ruky vzala další knihu autorky, moje první byla kniha Nevítaný host. A musím říct, že ten byl za mě mnohonásobně lepší. Ten mě velmi nadchnul.
Do této knihy jsem se nedokázala moc začíst, ale zase to nemuselo být úplně knihou, ale náladou. Styl psaní mě baví, čte se to rychle, ale celkový příběh mi přišel takový... průměrný. Přišlo mi, že se pořád dokola omílají stejné věci, celou dobu to jelo ve stejné rovině a na konci to zčistajasna vyskočilo, a já jen překvapeně mrkala. Wow efekt se ale úplně nedostavil, celé to bylo takové dost předvídatelné. Co se mi líbilo, bylo to, jak jsem název knihy vnímala na začátku a pak na konci čtení. Nicméně i tak mi konec připomínal mnoho jiných konců, které jsem už četla.
I tak se ale pustím do jiných knih od autorky, snad budou tak dobré, jako zmiňovaný Nevítaný host.
Poznámky obsahující spoilery:
- Ten název je stejně skvělý - Její konec - no ale čí? Na konci se dostavil pocit, že celý název a kniha byla vlastně o Erice, což se mi na tom asi nejvíc líbilo.

24.04.2024 3 z 5

Tohle může všechno změnit Tohle může všechno změnit Jill Mansell

Milá, vtipná, romantická knížka, plná zajímavých náhod a osudů. A ve své knihovně jsem ji měla "zahozenou" a nepřečtenou zhruba šest let! Tohle není můj obvyklý žánr, takže mě kniha dost překvapila. Čekala jsem spíš něco průměrného, ale nejenže se kniha četla sama, byla dojemná, nejednou jsem měla slzy na krajíčku, vtipná, někdy i smutná, ale také obsahovala lehčí zvraty, někdy byla lehce předvídatelná, jindy ale ne. Postavy byly skvělé a zamilovala jsem si každou z nich. Myšlenka určitě skvělá - v podstatě "všechno zlé, pro něco dobré". Moc se mi to líbilo!
Pokud tedy chcete něco oddechového, ale zároveň milého a dojemného, moc doporučuji!

25.03.2024 4 z 5

Odsouzen k smrti Odsouzen k smrti Veronika Martinková

3. AUDIOKNIHA
Tak já asi budu vybočovat trochu z řady, jak tak čtu názory ostatních.
Pravdou je, že jsem z toho trochu rozpolcená. Kniha obsahuje zčásti případ, zčásti osobní život postav, a to zdůrazňuji proto, protože to není troška osobního života, ale velká část. V tom je to trochu jiné od jiných krimi, protože přestože tam bývá osobní život, neřekla bych, že v takové míře. A já tím ani nechci říct, že je to špatně, mně se to líbí, baví mě to, ale...
Pro mě samotnou jsou velmi velmi důležité samotné postavy a to, jak mi sednou. Když mi nesednou, většinou se u příběhu vztekám nad jejich činy. :D
Což bylo i teď.
Hana je mi krajně nesympatická a jen o ždibičku lépe je na tom David. Hana neví, co chce, chová se dost příšerně, přijde mi, že pořád svaluje vinu na všechny a přijde si lepší než ostatní (v práci), Davida také nemám ráda, a celkově nejsou ani párem roku. Bylo mi jedno, co se jim stane, a když přišla část, kterou vyprávěla Hana, netěšila jsem se na to. Samozřejmě to není chybou autorky, ono napsat i takové postavy je vlastně um.
Vyšetřování a případ samotný mě jinak bavil, ale opět - já radši týmy, co si aspoň částečně rozumí a spolupracují než takovou katastrofu, jakou je tým Davida. Jasně, i to je život, patří to k tomu.
Ono i o těch vztazích, které mezi sebou postavy mají, je docela zábavné číst (poslouchat), baví mě to, jen... však víte.
Když to shrnu - je to dobrá kniha, nějakým způsobem mě baví, jen mi hrozně svým způsobem vadí postavy - Hana a David.
Takže nebudu moc kritická, dávám tak 3,5 z 5.
Spoiler o případu:
Jinak případ mě docela zasáhl. Stejně jako Hana jsem si říkala, že si neumím představit, co Karolína musí prožívat, jen ta představa, že můj manžel dopadne takto, mě děsila. Motiv vraha mi ale moc nestačil, přišlo mi to takové slabé. Hrozně náhodné, jak to setkání - zjištění, tak i vražda. Ta věta typu, že "byla to nehoda, jen tam zrovna omylem byla tyč" byla taková divná. Ale opět se budu opakovat - samozřejmě život je nějaký.
Co mě zasáhlo taky hodně byla smrt Anety. Já jsem si ji v minulém díle oblíbila, takže tohle pro mě byl docela šok. V porovnání s prvním dílem mě tento druhý víc bavil, zároveň mě ale víc zasáhl motiv Anety.
Jdu do dalšího dílu? Kdybych si měla koupit knihu, tak ne, ale případy Hany a Davida poslouchám, díly mám v rámci klubu, takže ano, jdu do dalšího dílu.

22.03.2024 4 z 5

Náměsíční vrazi Náměsíční vrazi Stanislava Veselá

Za mě je jak podcast samotný, tak i tato kniha, kvalitnější a lepší než určitý jiný podcast, který většinou vyhrává ceny diváků, i knihy, které pod něj "spadají".
Kniha je obrovsky poučná, ale/a zajímavá. Autorka si dává práci s tím, aby měla co nejpřesnější informace, které jsou i co nejdetailnější a kvalitní, zároveň to vše ale dělá lidsky. Dozvíme se hodně o náměsíčnosti, ale nejen o ní. Téma je, řekla bych, originální a zaujme. Určitě doporučuji všem, co rádi true crime, ať už znají podcast nebo ne. Kniha je skvěle zpracovaná, a já dávám plný počet hvězd, protože ve svém žánru si to autorka a její kniha rozhodně zaslouží.

19.03.2024 5 z 5

Zlý pes Zlý pes Alex Smith (p)

Tak tohle bylo mnohem mnohem lepší než první díl!
Název knihy a obálka opět trefné. Psů tu máme víc než dost. Oproti prvnímu dílu mě ale kniha vtáhla a já ji přečetla během jediného dne. Nešlo ji odložit. Zkrátka taková ta situace - chci tě dočíst, ale nechci!
Celý "Kettův" tým je sympatický, mají přátelské vztahy s trochou přátelského posťuchování, a narozdíl od jiných detektivek se tu místo kávy pořád vaří (převážně hnusný) čaj. Nejednou jsem se zasmála, panuje mezi nimi fakt skvělá atmosféra.
Sice tu bylo pár věcí, co se mi nějak podařilo odhadnout, pár věcí, co se objevuje asi v každé detektivce, ale odhalení pachatele tentokrát bylo "wow" a nečekané. I když opět stejný princip jako u všech dobrých detektivek. A sice jsem čekala, že to bude stejný princip (aneb *spoiler* pachatele musíme znát, musí se v knize objevit, nebo o něm musí padnout větší zmínka *konec spoileru*), ale stejně mě to překvapilo.
Robertovy dcery tu byly tak akorát, i když se zásobou drzosti a rozmazlenosti, ale kdo jsem já, abych soudila? Matka ne, takže na druhou stranu nevím, jak to chodí v reálu.
Nepřekvapí to, co je asi v každé takové knize - policista inspirovaný Chuckem Norrisem.
Po tom, co se stalo na konci samozřejmě nemůžu jinak než jít na další díl. Snad bude minimálně tak dobrý jako tento!
*Poznámky obsahující spoilery*:
- Opravdu bylo tak strašně nutné chytit hlavního padoucha, zatímco riskoval ne jen svůj život, ale i život dalších? Aka Kobra 11. K tomu se váže i ten Chuck Norris - ta představa, jak Ketta vše musí bolet a přesto se musí postarat o své malé dcery, k tomu ani pořádně neodpočívá. Umřela bych!
- A další detektiv, který si osvojil psa, který nějak souvisel s případem. I když v tomto případě velmi vzdáleně.
- A je děsivé, jak snadno jde člověk "přeměnit" na něco jiného. Co se z člověka může stát, jak "snadno" lze zapomenout na svou lidskost.

25.02.2024 5 z 5

Neznámá Neznámá Tess Gerritsen

Tento díl začíná velkou senzací. Někteří z nás si mysleli, že Jane porodí v předchozím díle v nějaké vypjaté situaci, ale autorka si pro ni připravila něco ještě lepšího až v tomto díle. (Což není spoiler, je to přiblížené i v anotaci)
Takže hned od začátku se toho spousta děje a mě to nutilo číst dál, až jsem byla za půlkou knihy. Zároveň je téma ale opravdu ošklivé, měla jsem z něj docela zlé sny a když jsem před spaním koukala ve své pohodlné posteli na uklidňující lampičku, říkala jsem si, že můžu děkovat za to, jaký mám život. Hodně drsné téma.
Tato kniha mě bavila stejně jako předchozí, takže díly Dvojče a Neznámá hodnotím jako zatím nejlepší ze série.
Jen mám problém, jak nikomu nedůvěřuji. Ničí mě to :D

24.09.2023 5 z 5

Koláč s kapkou jedu Koláč s kapkou jedu Alan Bradley

Autor si s touto knihou opravdu vyhrál. Detailní a zajímavé popisy, plno odkazů na různá díla a události, hodně chemie... Za mě musí být hodně sečtělým člověkem. (Jeho fotka na zadních deskách mi vzhledem připomněla mého dědu) Já se naopak cítila jako blbec :D
Přidávám se k názoru, jaký zde sdílí hodně lidí - že kniha rozhodně není výhradně pro děti, možná bych řekla, že pokud pro děti, tak už větší. Možná bych i v souvislosti s touto knihou použila slovo "poučná", mně z toho šla občas hlava kolem a nějaké názvy jsem rovnou přeskakovala.
Kniha nebyla špatná. Bavila mě víc než některé knihy, které taky hodnotím 3/5. Co se týče zločinu, vraha jsem tipovala špatně, dá se odhalit až ke konci, ve chvíli kdy už to ví i Flavie. Za mě rozhodně zajímavá zápletka. Ale přečíst ji mi trvalo asi tři týdny a to mám obvykle knihu do tří dnů (záleží na okolnostech). Je pravda, že zrovna ty tři týdny na mě padlo období "čtecí krize", zkrátka jsem se věnovala jiným svým koníčkům a povinnostem, že ani nevím, jestli jsem na Flavii jen neměla čas, nebo nechtěla mít čas. Dalším dílům dám šanci, když nebudu mít co číst (což zatím mám). Celkově z knihy ale nemám negativní pocit.

Obálka má trochu "Wednesday nádech". Zaujala mě a proto jsem si knihu pořídila.

02.05.2023 3 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

(SPOILER) Po díle Duch domu Ashburnů, Tajemství sídla Craven Manor a Duchové rodiny Folcroftů, mi přišlo, že Přízraky domu Carrowů jsou temnější, zlověstnější a tentokrát tu umírají i postavy. Stejně jako u prvního dílu, který ve mně stále zůstává, jsem jen tajila dech, bušilo mi srdce a byla jsem velmi napjatá. Taky jsem ji nedokázala odložit. Celou knihu jsem vše jasně viděla jako film, a slyšela vlny, moře nebo praskání ohně (je možné že dost napomáhalo chrápání buldočka vedle mě...). Někdy mi příběh připomněl knihu Nevítaný host od Shari Lapeny, jen s prvky duchařiny navíc. Je pravda, že s námětem "všichni trčíme na jednom místě a někdo z nás je vrah" nepřišla ona, ale byla to první kniha, kterou jsem s tímhle námětem přečetla.
Kniha je napsána tak, že jsem si několikrát řekla, zda to stále píše stejná spisovatelka. Je tak nějak více propracovaná a detailnější. Nicméně, na první díl to stejně nemá, aspoň u mě.
Miluju happyendy. Pomáhá mi to věřit, že vždy existuje nějaká naděje a nikdy není vše ztraceno. Líp se mi pak i po přečtení spí, a pocitem, že vše dobře dopadlo. Ovšem to "znovuzrození" Lucille, Pierse a Marjorie mi přišlo trochu přehnané, vlastně i to, že Taj přežil, ale za to jsem se vlastně modlila, takže jsem ve výsledku s tímhle "přehnaným" happyendem spokojená.
Rozhodně chci přečíst všechny díly, baví mě to, ale Darcy Coates bych za Královnu hororu rozhodně neoznačila.

26.10.2022 3 z 5

Kniha zkrátka obsahuje to, co slibuje už ve svém názvu - divné hlášky z knihkupectví a knihoven, úsměvné, drzé, k pláči i k naštvání. Na podobný způsob jako jsou různé profily na sociálních sítích, kde lidé sdílí hlášky, které pronáší jejich zákazníci, většinou prostřednictvím SMS, a ať už v tetovacím nebo kosmetickém studiu. Tohle je ale lepší, protože je to kniha :D
Mě bavila moc a nevidím důvod, proč si ji nepřečíst.

17.08.2022

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Tuhle knížku jsem si koupila jen proto, protože jsem si všimla, že na Netflixu mi v doporučení běhá seriál, pak ji někdo prodával v bazaru a já se podívala na její hodnocení a řekla si, proč ne.
(Protože radši kniha než filmová verze, že :D).
A udělala jsem dobře. Pravda, ze začátku jsem se do toho musela trochu nutit, protože mi Cooper a Addy nebyli sympatičtí, říkala jsem si, že se spíš řeší, kdo s kým, ale pak se to rozjelo a já knihu nedala z ruky. Opravdu.
Za celou dobu jsem nepodezírala ani jednoho ze čtveřice, koukala jsem všude kolem, na jiné postavy, jak už mi říkali zkušenosti, ale odhalení bylo stejně nečekané. Vše má svůj smysl. Co se týče postav, líbí se mi, jak se rozvíjí, jak se mění, že jsem si pak oblíbila i Coopera a Addy. Bronwyn a Nate taky super, ty jsem asi měla společně s Maeve nejradši. Jsem ráda, že jsem si téhle knihy nakonec všimla.

04.04.2022 4 z 5

Stín Stín Ursula Poznanski

(SPOILER) Na tuto sérii jsem narazila omylem, když jsem třetí díl dostala od své kamarádky. Přečetla jsem ho a teprve teď po několika letech jsem si dokoupila předchozí díly a nakonec i tento čtvrtý.
Autorka mě moc baví, od začátku do konce napínavé a nevím, jak dokáže vždy udělat tak překvapivé odhalení.
Beatrice by se měla s Florinem konečně domluvit na nějakém znamení, signálu (i když v tomto díle to nemohla tak ovlivnit), protože to už je počtvrté, co se dostala do spárů vraha. Ano, je pravda,tento případ se jí týká víc než předešlé. Konečně se vysvětlí případ Evelyn, o kterém se mluví už od prvního dílu. Musím přiznat, protože mi vrah nikdy nepřišel nesympatický jako Beatrice, že jsem ho moc nepodezřívala, ale čekala jsem, že půjde o někoho, kdo se v příběhu už objevil, protože to udělá závěr ještě víc šokující. Zajímalo by mě, zda autorka tohle plánovala od prvního nebo aspoň od třetího dílu nebo zápletku tak skvěle vymyslela až po dopsání třetího dílu.
Líbilo se mi, že konečně taky vidíme případ víc z Florinova pohledu a bylo mi sympatické jeho jednání , co se týče dětí Beatrice a taky jak vynadal Achimovi.
Doufám, že bude další díl!

29.03.2022 5 z 5