Sate Sate komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Přečteno v rámci čtenářské výzvy. A rozhodně dtoho nelituji. Naopak. Jsem velmi ráda, že jsem tuto knihu četla. Chytila mě za srdce a už nepustila! Je to úžasné napsáno a všechny postavy mi tak přirostly k srdci. Četlo se mi to jedním dechem. Rozhodně řadím tuto knihu mezi oblíbené.

23.11.2022 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Kniha mi byla doporučena. Prvně jsem si nebyla úplně jistá, zda je to opravdu kniha pro mou osobu. Po několika stránkách tato obava zcela zmizela. Příběh je skvělý. Byly zde části, kdy jsem se nad příběhem bavila a kdy naopak jsem smutnila. Ve výsledku však úžasná kniha, která opravdu stojí za přečtení.

02.09.2023 5 z 5

Neznámí Neznámí C. L. Taylor

Autorku znám již od první knihy. A můžu říct, že je vidět výrazný posun. Kniha je skvěle napsaná, příběh je velmi poutavý a dobře promyšlený. A líbí se mi, že žádná dějová linie nezůstala nevysvetlěna. Rozhodně super počtení.

13.10.2021 5 z 5

Jonathan Strange & pan Norrell Jonathan Strange & pan Norrell Susanna Clarke

Co se téhle knihy týče, tak nemám problém nějakou tu knihu dočíst., ale zde to problém opravdu byl. Ze začátku jsem byla nadšená, protože přeci jen všude bylo spoustu kladných recenzí, ale když jsem začala číst, tak místy mě kniha opravdu hodně nudila a několikrát jsem ji musela odložit a velmi se přemáhat, abych se k ni znovu vrátila. Kniha v člověku vyvolává spoustu otázek na které odpověď ani není. Sice je hezké jak děj dokáže zapadat do období Anglie za Napoleona, ale ani to nezachrání tu nudu, která tato kniha v čtenáři vyvolává. A navíc ještě kolikrát dlouhé poznámky pod čarou, které se objevují tak často, že už člověku pomalu začínají lézt na nervy.. Tahle kniha byla opravdu jedná velká nuda..

16.06.2017 odpad!

Hra na vraždu Hra na vraždu Rachel Abbott

Chtěla jsem této sérii ještě dát další šanci, v podobě druhého dílu. Třeba byl první jenom nepovedený. Omyl. Tento díl byl ještě horší. K čemu tam ta vysetřovatelka vůbec je? Netuším. Ale pokud vznikne další díl, já už jej vynechám. Tohle mi zkrátka nesedí.

19.10.2022 1 z 5

Dům na útesu Dům na útesu Rachel Abbott

Kniha přečtená během několika málo dní. Že začátku, problém se záčíst, asi od nějaké 15 kapitoly to bylo o něco lepší. Kniha je napsaná jako celek dobře, ale děj to už je trochu něco jiného. Nejlépe jde popsat kniha asi jako "divná", stále netuším, co si o tom všem myslet. Ovšem jako psychothriller bych to úplně nenazvala. Na to tomu dost chybělo.
Postavy, eh, většina byla nesypmatická a vyšetřovatelka kolem, které se má točit vlastně celá série, je dost nevýrazná. Občas jsem i zapomněla, že tam vůbec je.

06.10.2022 3 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Kniha přečtena během několika dní, ale nedá se moc říct, že by mě nějak zaujala. První polovina knihy nebyla nějak zábavná a konec také nebyl zase tak skvělý. Nic méně už jsem četla i horší knihy.

18.06.2017 odpad!

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

(SPOILER) Nevím, zda mi nesedl styl autorky nebo jednoduše nejsem cílovka.. Ale kniha mě vůbec nezaujala a ani trochu nebavila..

Dlouho jsem neměla problém knihu dočíst. V tomto případě jsem se musela přemáhat a hodně. Téma apokalypsy a zmutovaných zombie se mi nezdálo nijak hrozné, naopak potenciál to mělo. Jenže hlavní postava Clare mi byla nesympatická, a to, že polovinu knihy vidí mutanty pouze Clare mi přišlo taky hrozně otravné a nudné.. Taky mě chyběl příběh z pohledu Dorrana, ten by to možná zachránil.
Konečné odhalení, že za vším v sídle skrývá jeho matka, rovněž zmutovaná mé teda už vůbec neohromilo, a vlastně to bylo dost předvídatelné. Na další díl už se rozhodne nechystám..

11.04.2022 2 z 5