sassenkka sassenkka komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tak tohle byla síla. Hana mi v knihovně ležela docela dlouho, nevím proč jsem otálela, možná sem byla opatrná kvůli titulu Kniha roku 2018. A ten je zasloužený.
Čekala jsem, že Hana bude silná knížka. Ale že až tak? Dlouho se mi nestalo, že bych si četla třeba i celé odstavce dvakrát, protože byly napsané tak neskutečně, že se mi od nich nechtělo. Výborně napsané, čtivé, silné, dojemné, hrozivé i nádherné. Příběhy hlavních postav, ty postupně se odhalující souvislosti, všechno bylo tak super, že jsem místy ani nedýchala.
Takže jednoznačně jedna z nej knížek. Dlouho ji nedostanu z hlavy.

25.06.2019 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Budu opakovat to, co zaznělo v předchozích recenzích, ale musím. Velmi, velmi příjemné překvapení! Není to žánr, který bych běžně vyhledávala, ale chtěla jsem dát změnu a vyplatilo se. Navíc nová česká autorka, která za mne vypadá dost nadějně.
Příběh byl super zajímavý, menší množství postav příjemné, atmosféra nadpřirozena prostupovala příběhem decentně, ale byla tam. Jediná moje výtka, příběh byl možná zbytečně dlouhý. Pár kapitol, kde jsme se jen motali v kruhu a opakovalo se již řečené, bych klidně vynechala.
Ale i tak, dávám plný počet hvězd. A těším se na další dílo.

16.06.2023 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Myslela jsem si, že jsem začala tím nejlepším a Hanu nic nepřekoná. Ale moje druhá přečtená knížka od Aleny Mornštajnové byla snad ještě lepší. Asi mi brzo začnou docházet hvězdičky. Tahle autorka mi sedí, píše krásně, dojemně, místy vtipně.
Tiché roky jsem si hrozně užívala, hltala jsem každou kapitolu víc a víc. Ty dva příběhy se skvěle doplňovaly. Bylo to poutavé, zajímavé, smutné, milé, hrozivé, napínavé, prostě skvělé. Bylo tam toho mnoho a já se těším na další knížky autorky. Nevím, proč jsem ji nezačala číst dříve.

06.09.2019 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Po předchozím slabším díle přichází nadšení, a to veliké! Dokonalé ticho bylo tak dokonalé, že jsem celou dobu poslechu málem nedýchala, netušila jsem ani v nejmenším, odkud vírt vane, a v závěru knihy jsem jen nevěřícně kroutila hlavou. Uf. Tohle jsem si fakt užila.
Knihu jsem dala v audio verzi. A na Jana Šťastného a jeho interpretaci pěji chvály pořád. Takže už se nebudu opakovat.
A nebo ne, budu. Ten chlap je prostě boží. Díky němu byl celý příběh ještě víc úžasný, neuvěřitelný, napínavý a místy i trochu nechutný. Díky za to.

27.05.2022 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Opět velmi příjemná detektivka z pera Michaely Klevisové, tentokrát zasazena do prostředí holandského ostrova. Liduprázdné pláže a duny podtrhly pochmurnost tohoto místa a dodaly příběhu tu správnou atmosféru.
Příběh sám o sobě byl docela poutavý. Co se vražd týče, upřímně, podezírala jsem snad všechny lidi z ostrova.. a na konci jsem byla překvapená. Takže já jsem spokojená.

08.11.2021 4 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Už jsem říkala, že Klevisová je skvělá? Tady se mi to potvrdilo na 100 %! Velmi čtivě napsaná knížka, sympaticky nesympatického Bergmana jsem si za ty tři díly už stihla docela oblíbit.
Dům na samotě se mi zatím líbil nejvíc - "strachnahánějící" prostředí, zajímavé postavy a hezky vykreslené jejich osudy. Spokojenost!

01.10.2021 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Všemi chválená Colleen Hoover a já od ní ještě nic nečetla.. tak jsem začala Námi to končí a jsem velmi, velmi překvapená. Příjemně. Nejsem úplně fanouškem romantických slaďáren a trošku jsem čekala, že to bude tento případ. Ano, bylo to tam, ale styl psaní a ten příběh jako celek mě tak dostal, že jsem knížce odpustila i těch pár na mě až moc sladkých míst a dávám 5 hvězd. Bylo to fakt silné, deníkové části byly super, dojemné. No asi to nebyla poslední kniha této autorky.

16.03.2020 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Harry Hole je srdcovka. Na Nůž jsem se těšila extrémně a byla jsem... šokovaná, napjatá, smutná, vyděšená, ale jako vždy nadšená! Nesbø je třída, Harry prostě válí střízlivý i opilý. Bylo to velmi emotivní, napínavé, spolu s Žízní nejlepší kniha série. Pět hvězdiček mi přijde málo.. :)

06.01.2020 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Tak já jsem nadšená. Tahle trilogie se vyznačuje super pochmurnou atmosférou ostrova, zajímavým hlavním hrdinou, kterého jsem si oblíbila hned v úvodu prvního dílu, a také tím postupným odhalováním věcí z minulosti, které vám vyrazí dech. Je to napínavé, znamenitě napsané. Peter May už má své čestné místečko v mé knihovně. Což je dobře, protože všechny knihy, které od něj mám, jsou nádherné!

27.08.2019 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

No tak tohle? Tohle byla skvělá, nervydrásající, chladná a krvavá jízda! Na knížku jsem byla moc zvědavá, má krásnou obálku, ale že mě tak nadchne obsah, to jsem nečekala.
Bylo to fakt drsný, na severské krimi jsem zvyklá, ale tohle byl místy docela mordor. Ale super, hrozně jsem si to užila. Kaštánky mi od jisté doby nahání docela strach...
A právě jedu i seriál, který zatím vypadá dost nadějně.. :)

01.10.2021 5 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

No teda musím říct, že tento autor mě vážně baví. Nočního ptáka jsem totálně hltala, byla to pro mě jedna z nejlepších knížek. Na další autorův počin jsem byla vážně zvědavá a nezklamal mě. Bylo to napínavé od samého počátku, rychle jsem se začetla a taky jsem se malinko bála, chladnokrevnost Rudyho z těch stránek přímo sálala, místy jsem ani nedýchala. Takže super, ve čtení Freemanových knížek budu ráda pokračovat, jediné mínus jsou ty nepěkné obálky, ale to už je věc vkusu... :)

16.04.2020 4 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Pokud ještě přemýšlíte, zda do této série jít, tak za mne určitě jedno velké doporučení.
Nebudu se opakovat, že je to skvěle rozjetá detektivní série. Nebudu se opakovat, že se těším na další díl, na další vývoj vztahů mezi postavami, které jsem si oblíbila už od prvního dílu. A nebudu se ani opakovat, že pokud posloucháte, interpretace Jana Šťastného je naprosto dokonalá.
Takže tak.

18.07.2022 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Tuto knihu jsem dala v audioverzi a začnu netradičně interpretací - já tu sérii už prostě doposlouchám, protože v papíru bez Jana Šťastného si to nedokážu představit, ten chlap je prostě třída!
A teď ke knize samotné - za mě je to velmi slibně rozjetá série, fešáka Luca jsem si vyloženě zamilovala a zajímá mě, jak se jeho životní příběh bude vyvíjet dál. Tento díl byl teda docela síla, autorka se s těmi vraždami rozhodně nepárala, za mě nic pro slabší povahy. Bylo to napínavé od začátku do konce a já si to moc užila.

25.03.2022 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Od knihy jsem popravdě nečekala extra propracovaný děj, ze kterého by pro mě plynul nějaký silný zážitek. A oboje se stalo.
Paní Parrishová mě zasáhla víc, než jsem čekala. Kniha byla hrozně poutavá, každá kapitola přinesla další emoce, nové informace, a postupně se vše tak zamotalo a vypadly na povrch takové věci, že jsem jen zírala s otevřenou pusou. Tohle je přesně typ knihy, která nejde odložit, protože prostě potřebujete vědět, co se stane dál.
Velmi příjemné překvapení!

01.12.2021 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Nevím, zda je Veselí vážně tak dobrá knížka, nebo jsem jen něco takového prostě potřebovala. Každopádně toto mi sedlo.
Je to ostuda, na nějakou knížku od Třeštíkové jsem se chystala už hooodně dlouho, ale tohle byla první, kterou jsem od ní četla. A určitě zkusím i další.
Dlouho jsem se u čtení tak nenasmála, styl psaní autorky se mi fakt líbí. Vyprávění hlavní hrdinky bylo místy hodně emotivní, smutné, místy trochu absurdní, ale jako celek super. Plný počet hvězdiček.

21.01.2020 5 z 5

Skála Skála Peter May

Na tuto sérii jsem se těšila, protože jsem na ni četla samou chválu. Schválně jsem si od autora nejdříve přečetla několik jiných knih, abych nezačala "tím nejlepším". A musím říct, že po úvodní knize Trilogie z ostrova Lewis cejtím v kostech, že toto bude pecka!
Začalo to velmi tajemně, poté se najelo na detektivní linku, která velmi brzy začala být "přerušována" vzpomínkami hlavního hrdiny na dětství. To mi přišlo naprosto super, hlavně to střídání ich a er formy bylo fajn ozvláštnění.
Začalo se to zamotávat a já se nemohla odtrhnout. A ten závěr? Neskutečný! Skvělý! Překvapivý!
Nedávám plný počet hvězd ze dvou důvodů. Bylo tam jedno slabší místo, kdy se kniha trochu táhla a moje pozornost byla nalomená. Ale hlavně proto, že je to úvodní díl a já si chci nechat nějaké hvězdičky na ty další. Těším se na ně a veřím, že je použiji. :)

14.07.2019 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Nesbø je prostě třída. 11. kniha v sérii o Harrym Holeovi, pořád je to na úrovni, nenudí, neopakuje se, právě naopak, je to stále akčnější a víc šokující.
Harry vyzrál, v Žízni je mi sympatičtější než kdy dřív. Kniha je děsivá od první stránky a s každou další kapitolou se děj zamotává. Nesbø umí čtenáře pěkně zmást, ale my, co ho čteme, už víme, že když nás vede jedním směrem, všechno bude nakonec jinak. A taky že jo. Vyhrocený ale úchvatný závěr, spoustu akce a krve - je tam všechno. Úchvatná Holeovka.

09.02.2018 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Měla jsem zálusk na nějakou (pro mě) novou sérii od (pro mě) nového autora, a názvy i přebaly knih od Helen Fields mě docela lákaly. A musím říct, že to byla super volba.
Dobré prostředí, sympatičtí hlavní hrdinové se zajímavými životními příběhy, napínavý děj..
Brzy se pustím do dalších dílů!

15.02.2022 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Kniha s nádhernou obálkou a super zajímavým obsahem. Začátek byl trochu zdlouhavý, místy malinko nezáživný, ale chápu, bylo potřeba seznámit se s tím, jak svět funguje a nefunguje. Nebylo to čtení, od kterého bych se nedokázala odtrhnout, to musím přiznat, ale zároveň mě kniha hrozně zaujala. Je to skvěle namyšlené, zajímá mě, co se bude s hlavní hrdinkou dál dít a další díl si určitě pořídím.

23.06.2020 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Moje první knížka od Frederika Backmana a musím říct, že jsem ke konci rozháněla slzy. Zdánlivě obyčejný příběh nevrlého starého muže se rozjede v super jízdu, která dojímá i baví. Hlavní postavy rychle přirostou k srdci, a ačkoliv to není žádný akční příběh, kde na každé druhé stránce očekáváte zvraty, je to chytlavé, baví to. Velmi příjemná knížka. Těším se na další od autora.

22.01.2020 5 z 5