Drapič Drapič komentáře u knih

Když Nietzsche plakal Když Nietzsche plakal Irvin D. Yalom

Už Yalomův přístup k psychoterapii mne uchvátil, ale tato filosoficko - psychologická "trilogie", je naprosto geniální. Hluboké a bravurně zpracované myšlenky velikánů filosofie ve mně probudily zájem o filosofii. Děkuji mistře!

13.09.2016 5 z 5

Knihu jsem četl jako děcko a nedávno jsem jí přečetl znovu. Pokaždé mě bavila (možná je to tím, že jsem věčné dítě, protože jí Tolkien napsal původně jen pro svoje děti). Péťa to sice rozsekal na tři části, protože prachy, přitom oproti Pánovi prstenů je to taková oddechovka, co se vejde do jedné knihy :)

27.05.2016 4 z 5

Okno v čase Okno v čase Peter Russell

Od Petera Russella u nás zatím vyšly dvě knihy. Russel se pokouší o změnu vědomí na další úroven, což jemu osobně se již povedlo, a to popisuje v knize Od vědy k Bohu. Jeden z nejvzdělanějších vědců, který pravdu hledá nejen za pomocí přístrojů tam venku, ale také za pomocí vlastní mysli tam hluboko uvnitř....

08.04.2013 5 z 5

Vyhnanství Vyhnanství Robert Anthony Salvatore

Salvatore nám představuje temná zákoutí podzemního světa Forgotten Realms, ale také temná zákoutí Drizztovi mysli, kterou začalo po létech osamění ovládat jeho zdivočelé já. Nicméně jeho vnitřního lovce drží na uzdě Drizztova nová přátelství. Druhý díl mě opět nezklamal a hned se pouštím do závěru trilogie Temný elf. Druhému dílu nedám plný počet z prostého důvodu. A sice, že mi Drizzt nepřišel (převážně v druhé půli) jako ten neporazitelný bojovník z prvního dílu a na živu zůstává díky řadě náhod a pomoci jeho přátel.

06.04.2017 4 z 5

Domovina Domovina Robert Anthony Salvatore

Úžasně zpracovaný svět plný intrik, zla a bojů o moc. Dlouho jsem hledal fantasy, které mě naprosto pohltí od začátku až do konce a konečně jsem ho našel. Salvatorův rukopis mi opravdu sedí a postavu Drizzta si nelze neoblíbit. Jsem rád, že je Salvator velice aktivní autor, protože tenhle spisovatel si místo v mé knihovně určitě zaslouží.

04.04.2017 5 z 5

Měsíční zahrady Měsíční zahrady Steven Erikson (p)

Po první knize si nedovolím hodnotit. Zpočátku to působí jako sbírka povídek a nějakou dobu trvá než do sebe začnou zapadat. Autorova fantasie je vskutku bujná a velice originální, leč nejsem z těch, co si na originalitu potrpí, tak zde klóbrc dole. Bylo mi řečeno, že první díl je jakýsi pomyslný úvod do děje a světa a hlavně ať se na to nevyseru, že od dvojky začíná ta pravá jízda. Rozhodl jsem se, že tuto ságu pojmu jako výzvu, kterou zdolám, i kdyby mne to mělo přivést před bránu samotného Mistra Kápě...

29.06.2016

Podnikavá hlava Podnikavá hlava Andy Gibson

Od všeho něco, byť né všechno úplně do podrobna (to by ta kniha musela mít tisíc stran). Čtvrtá hvězda je za to, že je v knize spousta odkazů na další odborné knihy či články, ze kterých autor čerpal.

10.06.2016 5 z 5

Ekonomické bajky pro studované i laiky Ekonomické bajky pro studované i laiky Peter D. Schiff

Stručné a jednoduše napsané. Nicméně je potřeba vzít v potaz, že autor je zastáncem rakouské školy a hodně ovlivněn převážně M. Rothbardem, což je z mého pohledu naprosto v pořádku, ale nejeden levicový intelektuál může být pohoršen ;)

31.12.2015

Kapitalistický realismus Kapitalistický realismus Mark Fisher

Faktem je, že ta kniha není úplně jednoduchá, ale kompenzuje to různými příklady z filmů pro lepší představu. Nicméně Fisherova kritika je pochopitelná a mnohdy oprávněná, ale opět je zde další levicový intelektuál, který nepřichází s alternativou, respektive "posílit vliv levice" pro mě alternativa není.

19.03.2013

Krach Krach Thomas E. Woods

Zatím (dle mého názoru) nejlepší kniha o krizi z pohledu rakouské školy, která bývá mainstreamem často schválně přehlížena.

14.03.2013 5 z 5

Sebedůvěra, sebevědomí a jak je zvýšíte Sebedůvěra, sebevědomí a jak je zvýšíte Ivo Toman

Kniha nikomu praktický návod zrovna nedá. Autor navíc často cituje jiné autory, čímž někdy vytrhává myšlenky z kontextů jejich děl. Toman si určitě zaslouží respekt za to, co dokázal vybudovat i přes protivný touretteův syndrom, ale existují výrazně lepší knihy na toto téma, a to převážně od zahraničních autorů. Jako plus bych zdůraznil pouze to, že tu knihu nenapálil cenově tak nesmyslně vysoko jako drtivou většinu svých knih (Ivo neni hloupej kluk, tak možná věděl proč).

12.05.2016 2 z 5

Širší než obloha Širší než obloha Gerald M. Edelman

Souhlas s Gimlim. Autor sice tvrdí, že se odborným výrazům a definicím pokusí vyhnout, avšak opak je pravdou. Nicméně kniha je informacemi nabitá, ale to je kupříkladu i kniha Inkognito či Divadlo mysli a jsou poněkud lépe napsané, sic o něco delší.

29.04.2013

Jinosvět Jinosvět Jochen Kirchhoff

Jedna z nejsložitějších knih o tom, co se děje za oponou vědomí pod vlivem různých technik nebo látek. V téhle realitě je před našimi zraky ukryto mnoho tajemství a transpersonální psychologie se pokouší tento závoj nevědomí trochu odkrýt.

08.04.2013