Sasha001 Sasha001 komentáře u knih

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Detektivkám od Chrise Cartera jsem se nějakou dobu vyhýbala a vlastně ani nevím proč. Až konečně nastal ten čas sáhnout po nějakém krimi, které nebude od mých osvědčených autorů a... WOW! Carter umí vtáhnout do děje - od začátku do konce přečteno jedním dechem. Je to sice trochu krvavější čtení, ale neodtrhnete se.

28.04.2023 5 z 5

Dopis ze zahrobi Dopis ze zahrobi Dominik Dán

Nechci se opakovat, knihy Dominika Dána mě vážně baví. Jen od té doby, co je čtu chronologicky mám pocit, že je na mě těch nevěr u Krauze nějak moc. V každé knize pokaždé něco. Ano patří to k životu, ale... Občas platí, že méně je více.
I přes to však musím opět dát 5*, protože jinak knize nemám co vytknout.
------------------------------------------
„Čo všetko?"
„Čo - čo všetko?"
„By si mi spravila..."
„Si ženatý, kašlem na teba!"
„Uvedom si láskavo, že otázka kvalitného sexu nijako nesúvisí s rodinným stavom."

25.01.2020 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Silný a velmi smutný příběh sexuálního zneužívání a smutného konce jedné rodiny.

18.08.2023 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Pro mě Máj byl, je a bude nesmrtelná klasika školních let, ke které se ráda vrátím.

31.08.2021 5 z 5

Krv nie je voda Krv nie je voda Dominik Dán

Jako vždy super kniha. Líbilo se mi i spojení mezi jednotlivými díly v postavě Daniela Rotha, které bych vážně nečekala. Je vidět, že smrt může člověka ovlivnit mnohem více, než si někteří připouští...

25.01.2020 5 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Velmi dobře napsaná kniha se zajímavým námětem. Původně jsem se rozhodla k přečtení jen proto, že miluji filmové zpracování a musím říct, že rozhodně nelituji a určitě si od autora ráda přečtu ještěněco dalšího.

11.08.2021 5 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Šokující zpověď baletky, která od malička zažívá dril baletní školy. Dřina, bolest, ale i snaha uspět mezi ostatními a nevzdat se. Tato kniha vás rychle vtáhne do děje a autorka nepustí, dokud ji nepřečtete. Rychlé tempo, strhující, občas je vám té dívenky líto, občas nechápete její revoltu a její sebedestrukci nebo to, že baletní školu ještě zvládá a nevzdává to.
Na to, jak jsem původně byla ke knize skeptická, jsem nakonec ráda, že jsem ji četla.

16.04.2020 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Pletenec rodinných a sousedských vztahů, který ukazuje, že nevěra je všudypřítomná a lidský osud dokáže občas pěkně zamotat. Jen škoda, že ve mě kniha zanechala smíšené pocity - v téhle knize je nevěra brána jaksi automaticky jako věc se kterou člověk počítá a bere ji v životě jako přirozenou (a asi i vítanou) součást... I když v dnešní době to tak asi opravdu je.
I tak ale dávám 5*, protože ve finále se mi ta kniha vážně líbila.

22.03.2020 5 z 5

Hriech náš každodenný Hriech náš každodenný Dominik Dán

Opět špičková detektivka. Velmi reálná. Téma, o kterém každý ví a málokdo o něm mluví nahlas. Někdy je před pravdou zavírat oči jednodušší a já musím ocenit, že autor to nedělá, i když je zpracované téma brutální a tísnivé.

18.12.2019 5 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Od autorky mám většinu knih přečtenou a její styl psaní se mi velmi líbí. Ani tato kniha nezklamala. Postavy jsou propracované a uvěřitelné, příběhy mě vtáhly a přečtená byla jedním dechem. Nejvíc se mi líbila první povídka o Kristýně a Jáchymovi.

28.04.2023 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Za mě jedna z nejlepších knížek, které jsem v poslední době četla. Měla spád, zápletka mě bavila a ten konec byl super a pro mě docela překvapením.

24.07.2020 5 z 5

Roznese tě na kopytech Roznese tě na kopytech Simona Monyová (p)

Super svižná, čtivá kniha, kterou jsem si dala za jeden večer, abych nějak proložila psaní diplomky. Pro mě na odreagování super čtení. Pořád se mi do hlavy vkrádal hlavní hrdina v podobě Jiřího Dvořáka, pro kterého mám slabost a právě to je i ten důvod, proč pro mě filmová adaptace byla přece jen o nepatrný kousíček lepší.

26.02.2020 5 z 5

Sára Sára Dominik Dán

Kniha, která mě od Dominika Dána bavila zatím asi nejvíc. Začátek se vymykal ostatním detektivkám a prostor byl nad rámec věnovaný úvodu do samotného příběhu, což mě mile překvapilo. Tuhle atypickou Dánovku můžu jen doporučit.

26.11.2019 5 z 5

Nehanebné neviniatko Nehanebné neviniatko Dominik Dán

Opět skvělá kniha od které je těžké se odtrhnout. Otázkou zůstává, co v autorových knihách je fakt a co pouhá fikce, nicméně bych věřila, že většina jeho knih je realitě blíže, než by se nám líbilo...

20.11.2019 5 z 5

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Musím souhlasit s předchozím komentářem. Ach to autorovo ego...
Pro mě další autorův propadák.

31.08.2021 1 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Pohodová knížka, jejíž děj rychle odsýpal a nikde nebyly nudné proluky. Za mě velmi dobré první setkání s Hartlem a budu se těšit na film.

26.01.2020 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Zezačátku musím zmínit, že tento žánr není nic moc pro mně a moc ho nečtu. Knihu jsem si vybrala částečně kvůli čtenářské výzvě a částečně kvůli tomu jak je tato série téměř všude a všemi zmiňovaná.
Nebylo to špatné, chvílemi to bylo i trochu strašidelné, ale některé pasáže mi připadaly maličko přitažené za vlasy, což ve finále snižovalo uvěřitelnost.

28.04.2023 4 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Poslední kniha roku 2022 a zároveň první dočtená v novém roce. Jde o mou třetí přečtenou knihu od Viktorie Hanišové a stejně jako ty minulé knihy, mě i tato velmi zaujala.
Jde o ponurý příběh, který vám nedovolí knihu jen tak odložit.

16.01.2023 5 z 5

S tebou mě baví svět S tebou mě baví svět Marie Poledňáková

Kniha čtená v rámci čtenářské výzvy 2023.
Pro mě klasika, která se neomrzí. Kniha je to útlá, ale plná humoru. Kdo miluje film, určitě se mu v hlavě budou při čtení promítat jednotlivé hlasy herců.
Velmi povedená oddechovka - jsem ráda, že se mi nakonec dostala do ruky.

16.01.2023 5 z 5

Bokovka Bokovka Barbora Vajsejtlová

Příběh ze života, o tom jak jedna malá lež na sebe dokáže nabalit další a o tom, jak jedno uklouznutí může způsobit jednu velkou katastrofu.
Bavilo mě to, že byla kniha napsaná jak z pohledu manžela Marka, tak i z pohledu milenky Karolíny, byť mi oba hrdinové přišli krajně nesympatičtí. Marek s typickou krizí středního věku - znuděný manželstvím a výchovou dvou malých dcer, a Karolína vypočítavá potvora, která umí využít mindráky záletníka ve středním věku. Trochu mi to připomínalo rčení: chceš-li udělat ze "starého" muže blázna, dej mu mladou ženu. Tyhle situace se občas v životě stávají, byť to asi není úplně fér pro všechny zúčastněné.
A závěrem? Autorčino zpracování tématu mě velice bavilo, kratší kapitoly se v tomto případě dobře četly a děj svižně odsýpal. Konec mě poměrně překvapil v tom, v jaké situaci byl utnutý - docela by mě zajímalo, jaké by to asi mělo pokračování.

23.02.2022 5 z 5