sarkaditt sarkaditt komentáře u knih

Spasitel Spasitel Andy Weir

Protože Sci-fi není žánr, který čtu, tak jsem tuto knihu zvolila ve formě audioknihy a dobře jsem udělala, zážitek mám naprosto famózní! Od začátku do konce mě kniha velmi bavila včetně všech informací týkajících se vědy. Každý večer se mi při pohledu na hvězdy hned začaly honit myšlenky o příběhu a také o tom, že tam v temnotě se může dít asi opravdu cokoli.
Úžasná kniha a úžasně načtená audiokniha :)

17.02.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Velmi dobře napsané, vlastně celou dobu nevíte, kdo by to mohl být. Já začala trochu tušit, protože tam ta postava neměla úplně tolik prostoru, jako ostatní, ale vlastně jsem ji i fandila, aby se na ní nepřišlo. Konec super, tyhle konce mám fakt ráda:))

29.08.2023 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Audiokniha parádně čtená, styl psaní příběhu byl zvláštní, ale nevadil mi, naopak to byla příjemná změna.
Během vyprávění příběhu si člověk uvědomí, jak v různých situacích stačí drobnost, která úplně změní celý příběh. Zuzany mi bylo líto, jaký osud měla i po návratu z Osvětimi, fandila jsem trochu jinému směřování příběhu, ale není to pohádka :) Trochu mě mrzelo, že příběh najednou skončil.

10.01.2022 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Zajímavá kniha, ale musím říct, že Theo mi nebyl extra sympatický. Konec jsem nečekala, fakt překvapil.

21.11.2022 4 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Audiokniha: Skvělý přednes.
Příběh měl od začátku spád, velmi čtivě psané, bez zbytečných omáček kolem. Kniha je napínavá, netypická.

20.06.2022 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Audiokniha: Nebýt Čtenářské výzvy, rozhodně bych knihu nečetla. Je velmi nudná, psaná příliš poeticky, více je tam omílaná válka a to, jak jsou lidi špatní a "co je vlastně láska". Celou dobu se táhla jen nuda s nudou, sem tam se na pár řádcích vinul příběh a pak najednou - konec. První má reakce byla "To je vše?"...
Nevím, no. Možná v době, kdy byla kniha psána a bylo to aktuální téma, tak to mohlo být pro čtenáře zajímavé. Mně to nepřišlo zajímavé vůbec, naopak spíše trošku ujeté - nejvíce asi pasáž, kdy Lucie přemýšlela nad tím, že Petra miluje tak moc, že si představuje, že by ho kojila nebo že ho sama porodila. To byl dost wtf moment...

12.12.2022 odpad!

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Hlavní hrdinka mi byla dost nesympatická... Protivná, nepříjemná, neuváženě se chovající. To samé její nadřízený, tam mi to přišlo úplně postavené na hlavu, místo nějaké spolupráce jen nadával a dupal po ostatních. Není to spíš kontraproduktivní, když se detektivové potřebují soustředit na případ? Místo toho je jen stresoval a nenechal je pracovat.
V postavách jsem se občas i ztrácela, zvrat, ze kterého by mi spadla brada, také nepřišel... Nemastné, neslané - učitě další díly číst nebudu, znám lepší knihy tohoto žánru.

07.12.2022 3 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Audiokniha:
Přednes naprosto fantastický, myslím že i díky němu se mi kniha tolik líbila. Vůbec mi nevadila podobnost s Kříďákem (zapadakov, hazardní hráč a alkoholik s poničeným životem, parta z mládí...) a ani podobnost se Řbitovem zviřátek, zkrátka kniha čtivě napsaná, žádné zbytečné natahování.

16.06.2021 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Je to první kniha, kterou jsem od autorky četla, zároveň i jiny žánr, než běžně čtu a tak jsem se obávala, zda se mi bude líbit. Moc tomu nepřidalo ani hodnocení 79% zde...
Po přečtení absolutně nechápu toto nízké hodnocení, kniha byla naprosto skvělá, svižná, napínavá i dojemná. Má prostě všechno! Ja sama se pohybuji od dětství u koní a nyní 4 vlastním, takže o to víc se mi příběh libil. Rozhodně dokoupím do své knihovny i další knihy od spisovatelky :)

15.03.2021 5 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Přečetla jsem v rekordním čase, příběh je silný a velmi dobře sepsaný. Děsivé je, že to není žádný výplod fantazie, ale skutečný příběh...

18.09.2022 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Po Ovem veliké zklamání. V příběhu se v podstatě nic nedělo, nuda a šeď, neustále dokola rozebíraný hokej, opravdu velmi nudné... Věty jako "neznamená to nic, jen celý život" apod. a podobné úvahy následků děje ještě předtím, než se vlastně stal... Příběh dost přitažený za vlasy, vesměs všechny postavy ujeté. Každá nudná chvilka popsána z několika úhlů pohledu se stávala ještě více nudnou. Chvilinku to začalo být zajímavé, když už se konečně příběh odebral k zápletce, která každému musela být jasná hned ze začátku knihy. Myslela jsem, že už to tedy konečně nabere spád - a nic. Zase jen nuda. Ach jo, ani se mi nechce věřit, že to napsal stejný spisovatel, který stvořil Oveho...

04.08.2021 2 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Jako audiokniha naprosto parádní. Hudba, zvuky v pozadí a skvělá intonace hlasu. Jako kniha by mě to asi tolik nebavilo. Těším se na film :)

12.03.2019 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Od začátku velmi dobře čtivá kniha, která mě bavila. Má šmrnc, já třeba běžně knihy s válečnou tématikou nečtu a okolo téhle jsem dlouho chodila, než jsem se pro ni rozhodla, ale určitě jsem neudělala chybu :)

02.01.2019 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Moc hezká oddechovka, líbilo se mi. Pravda, že po Medvědíně jsem neměla moc očekávání a vyplatilo se :)

11.04.2023 5 z 5

Má sestra je sériový vrah Má sestra je sériový vrah Oyinkan Braithwaite

Oddechovka, kde není děj nudný ani chvilku. Audiokniha má skvělý přednes. Příběh byl zajímavý a konec jsem vůbec nečekala, že by mohl takto dopadnout. Tak nízké hodnocení si podle mě kniha nezaslouží.

27.06.2022 5 z 5

Stařík odsunut na druhou kolej, když už mu byl dán prostor, tak to v podstatě nestálo za nic. Příběh ještě méně uvěřitelný, než ten předchozí, bohužel také obsahoval mnohem méně vtipu. Líbil se mi Jonassonův styl psaní, ale i ten jako by tu pokulhával. Nebylo mi po chuti ani příliš mnoho politiky, takže já po přečtení 4 autorových knih uvažuji, že do další se již nepustím, protože každá další kniha mě baví méně a méně.

23.03.2022 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

(Audiokniha:) Vtipné, dojemné a excelentně čtené! Po poslechnutí jsem si ji pustila ještě jednou, což se mi stalo poprvé v životě.

27.06.2021 5 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Audiokniha: Úžasně čtené, příběh super, ani chvilku nudný. Obávala jsem se, co v pribehu bude, když se tu psalo, že to je nereálné, ale v podstatě jedinou schopnost, co mela, tak byla inteligence a to dle me reálné je.
Obvykle nemam rada takove konce, ale tady se mi líbil i ten konec. Super kniha :)

23.01.2021 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Audiokniha skvěle vyprávěná, barva hlasu i celkový styl mi velmi sedl. Po poslechu jsem se rozhodla podívat i na seriál a jsem ráda, že jsem první slyšela knihu, protože je samozřejmě barvitější :)
Další díl si buďto poslechnu nebo to nechám na seriálu, každopádně chci vědět, jak to bude pokračovat.

14.12.2020 5 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Michelle Frances

Měla jsem jako audioknihu a tedy napínavé od začátku do konce. Chvílemi mě teda stvala postava matky, která ačkoli byla úspěšnou ženou po pracovní stránce v byznysu, kde je potřeba být tvrdý, tak si nedokázala poradit v dost situacích (např.dovolena, incident s bazénem na oslavě apod.). Pak také syn, který svou matku zná velmi dobře a vždy s ní vycházel, tak se nechá takhle snadno zmanipulovat?
Každopádně kniha byla opravdu dobrá, konec by zasloužil trochu protáhnout, takhle to vypadá, že spisovatelce už hořel termín odevzdání knihy a tak to prostě sekla...

14.06.2020 5 z 5