sarka45 sarka45 komentáře u knih

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Asi jsem udělala chybu, že jsem to četla hned po Sběrateli kostí. Tato kniha mě tedy už tak nenadchla, ale možná je to jen přesyceností žánrem i těmito hrdiny. Ženské hrdinky mě svých chováním rozčilovaly, Rhyme už mi nepřišel tak úžasný. Zápletka dobrá, vyřešení překvapivé, to se autorovi nedá upřít. Ale asi si teď dám na chvíli od Rhyma pauzu.

11.12.2014 3 z 5

Róninova milenka Róninova milenka Laura Joh Rowland

Další z řady mých oblíbených knih. Mám ráda Japonsko a v knihách od této autorky se na pozadí velice neobvyklého a napínavého kriminálního příběhu dozvím o Japonsku a Japoncích velice mnoho.

12.11.2014 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Kdysi jsem viděla film. Líbil se mi. Kniha je ale mnohem lepší. Čte se dobře, nemá hluchá místa.

12.11.2014 5 z 5

Bundori Bundori Laura Joh Rowland

Další z knih mé oblíbené autorky. Opět velmi zajímavá zápletka s nemožností předčasného odhalení viníka, ale hlavně prokázaná autorčina neuvěřitelná znalost tehdejšího života, seznámení čtenářů s tím, jak se žilo a jak lidé jednotlivých tříd přemýšleli, co uctívali a co odsuzovali. A to vše velice nenucenou a nenásilnou formou. Je to tak jiné než to, jak lidé žijí tady a teď.

05.11.2014 5 z 5

Poirotova pátrání Poirotova pátrání Agatha Christie

Prostě klasická Agatha Christie. Sice jsem všechny ty povídky už znala, ale přesto jsem si já ráda znovu přečetla. :-)

28.10.2014 5 z 5

Ve službách hyení bohyně Ve službách hyení bohyně Paul Doherty

Ctihodný soudce Amerotke opět nezklamal. Zajímavá zápletka v působivém exotickém prostředí, o kterém toho pan Doherty hodně ví, to celé napsáno krásným jazykem. Takové nenápadné a zajímavé vzdělávání na pozadí kriminálního příběhu. Moc příjemné čtení.

18.08.2014 4 z 5

Jedenáct snů Jedenáct snů * antologie

Tak tohle mě fakt bavilo. Byla jsem trochu skeptická, protože nejsem povídkový typ, ale hned první povídka mě totálně dostala. Bylo to zajímavé čtení na jedno odpoledne a myslím, že každý by si tu našel svého favorita. Povídky jsou velice různé, obsahem i formou, odlehčené i k zamyšlení. Je radost vidět, kolik schopných autorů mezi sebou máme.

05.06.2023 4 z 5

Jak pálit a neukládat Jak pálit a neukládat Petr Novák

Kniha, která rozhodně stojí za přečtení. Jednoduché principy stravování a sportování založené na studiích (zdroje uvedeny). Škoda, že tyto informace nejsou více šířeny - v médiích, lékaři. Nechápu. Tolika lidem by to pomohlo.
Děkuji autorovi za to, že si dal tu práci, a shrnul pro nás ostatní všechny informace, které k této problematice nashromáždil.
Jo a funguje to. Mám osobní zkušenost ze svého okolí, po změně stravy podle těchto pokynů okamžitý úbytek váhy o 8 kg.

04.04.2023 5 z 5

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Moc pěkná knížka rozhovorů s panem doktorem Honzákem, který to má moc pěkně poskládané v hlavě. Má neuvěřitelně mnoho zkušeností ze své praxe a k tomu neuvěřitelně rozsáhlé všeobecné vědomosti. Nebojí se věci nazývat pravými jmény a netají se svými názory. Moc přínosná kniha.

11.03.2019 5 z 5

Jak vychovat úžasné dítě podle principů Montessori Jak vychovat úžasné dítě podle principů Montessori Tim Seldin

Ať už chcete své dítě vychovávat podle paní Montessori nebo ne, tato kniha Vám bude určitě přínosem. Jsou tam poznatky, rady a informace, ze kterých si určitě vyberete, a budete mít inspiraci, jak si se svým děťátkem hrát tak, aby to bylo jemu přínosem a Vám pro radost. Určitě doporučuji všem rodičům i prarodičům.

14.09.2018 5 z 5

60 Montessori aktivit pro miminko 60 Montessori aktivit pro miminko Marie-Hélène Place

Stručné, přehledné, inspirativní.

14.09.2018 5 z 5

Úspěšný obchodní zástupce Úspěšný obchodní zástupce Ladislav Špaček

Pro případné začínající obchodní zástupce, případně pro jakéhokoliv začátečníka v prostředí, kde se vyžaduje nějaký dres code a určitá kultura vystupování, je to neocenitelný pomocník. Sice nepatřím do této skupiny, ale i pro mne byla kniha o slušném chování, stolování a oblékání přínosem. Opakování je matka moudrosti :-)

08.07.2018 5 z 5

Kwaidan či Tajuplné japonské povídky Kwaidan či Tajuplné japonské povídky Lafcadio Hearn

Zajímavá kultura, legendy, pro nás velice exotické.

28.06.2017 4 z 5

Prach a stín Prach a stín Lyndsay Faye

Příjemné čtení. Nový pohled na Jacka Rozparovače a úlohu, kterou v v jeho příběhu sehrál Sherlock Holmes.

09.06.2017 3 z 5

Poslední rituál Poslední rituál Yrsa Sigurðardóttir

Tuto knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy, ale nebyla to dobrá volba. Není to vůbec můj šálek kávy. Neseděl mi jazyk autorky, hlavní postavy mi nebyly vůbec sympatické, kniha pro mě neměla spád. Přišlo mi, jako když si čtu encyklopedii. Jedním z důvodů, proč jsem si ji vybrala, bylo to, že se odehrává na Islandu. Ale o životě na Islandu jsem se tam nedozvěděla téměř nic. Tedy kromě honu na čarodějnice v 17. století. Disciplinovaně jsem ji dočetla, ale vím, že žádnou další od této autorky číst nebudu.

17.03.2017 1 z 5

Jerúldelger Jerúldelger Ian Manook (p)

Detektivní zápletka byla asi standardní, ale nadchlo mě to prostředí, pro nás exotické Mongolsko, tradice, mentalita lidí. Proto jsem knihu četla a moc se mi líbila.

14.10.2016 4 z 5

Ohnivé kimono Ohnivé kimono Laura Joh Rowland

Další skvělá kniha této autorky. Napínavé, čtivé, plné informací..Žádná hluchá místa, žádné popisy cest odněkud někam ..Už se těším na další...Nikdy nezklame..

16.02.2016 5 z 5

Zkrocení zlé ženy / The Taming of the Shrew Zkrocení zlé ženy / The Taming of the Shrew William Shakespeare

Přiznám se, že Shakespeare nepatří zrovna k mým oblíbeným autorům , ale tato komedie se mi moc líbí. Souhlasím s Kvothe, že se zde nejedná o ponížení, či zkrocení ženy v pravém slova smyslu. I já v závěrečném monologu vidím lásku, takže vše dopadne tak, jak má.
Při čtení jsme měla malinko problém se orientovat v osobách, protože se tradičně převlékaly za někoho jiného, ale toto nepřičítám k chybám autora, protože je to prostě divadelní hra a na jevišti tento problém odpadá.

19.10.2015 4 z 5

Než pomine tvůj hněv Než pomine tvůj hněv Åsa Larsson

První kniha od této autorky a velice mile mě překvapila. Určitě si přečtu některou z dalších knih od této autorky.

13.07.2015 4 z 5

Muž v hnědém obleku Muž v hnědém obleku Agatha Christie

Paní Agathu Christie miluju, ale tohle už mi přišlo hodně přitažené za vlasy :-) - hlavně v závěru. Ale budiž, téhle Paní Spisovatelce to odpustím :-).

29.10.2014 3 z 5